Naujagimių eilė ligoninėje prieš šimtą metų. R. Keliuotytės nuotr.

Salių dydžio palatos su viena prie kitos išrikiuotomis ligonių lovomis, standžiai suvystyti ir vienas šalia kito suguldyti naujagimiai, stomatologijos kabinetas su grėsmingai atrodančia aparatūra, greitosios pagalbos automobilis, net kraujo perpylimo procedūra – visa tai ir dar daugiau galima pamatyti juodai baltose, gerokai išdidintose nuotraukose.

Kai kurios įamžintos vietos – ligoninės ir pacientų priėmimo kabinetai – dar nėra identifikuoti. Organizatoriai tikisi, kad parodai keliaujant po visą Lietuvą, atsiras žmonių, atpažinusių nuotraukose įamžintas vietas, gydytojus, pacientus.

Kaip sako Rokiškio PASPC slaugos administratorė Vida Kavaliauskienė, įstaigos pacientai parodai nelieka abejingi, įdėmiai nagrinėja kiekvieną detalę, komentuoja. „Paroda, pas mus atkeliavusi iš Kupiškio, veiks iki kovo pabaigos. Nuotraukos eksponuojamos II aukšte. Kviečiame visus užsukti, palyginti, kokia medicina buvo prieš šimtą metų ir kokia yra dabar. Tikrai įdomu“, – sako V. Kavaliauskienė.

Archyvinių nuotraukų parodos „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“ sumanytoja ir iniciatorė – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos. Ši iniciatyva kilo pernai, Lietuvai minint valstybės atkūrimo šimtmetį.

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie