blank
R. Kilkaus nuotr.

Istorinę gatvę verčia aplinkkeliu?

„Saugaus eismo komisija nusprendė pagrindine padaryti Perkūno gatvę, nes kažkokiu būdu paskaičiavo, kad Ąžuolų gatve eismas yra intensyvesnis negu Kauno gatve. Manau, pagrindinė nelaimė yra tai, kad svarbiausia rekreacinė Rokiškio gatvė, kuri galėtų būti skirta tik mamoms su vaikais, pėstiesiems ir dviratininkams, yra daroma pagrindiniu miesto aplinkkeliu. Tai prasidėjo, kai Kauno gatvė buvo uždaryta remontui ir Perkūno gatvė sujungta su Ąžuolų gatve. Nesvarbu, kad ten yra apribojimų, kurių niekas nepaiso, dabar srautas tik didėja. O nesąmonė tai, kad Kauno gatvė pritaikyta dideliam srautui automobilių, bet viskas kažkodėl daroma atvirkščiai. O mes, suprasdami istorinę prasmę, esame nusiminę dėl tokių valdžios sprendimų, nes tai nepagerins saugomos gatvės būklės. Vienas iš ekspertų, prieš keletą metų tyrusių šią vietą mūsų prašymu, aiškiai surašė – „sumažinti transporto eismą Ąžuolų gatve“. Tie prašymai įteikti valdžiai. Tačiau į tai nekreipiama dėmesio. Padarė  pėsčiųjų taką per ąžuolų šaknis, o dabar padidino eismą. Jeigu bus susitvarkyta su greičiais Ąžuolų gatve, kad būtų jų paisoma, jei būtų paisoma kitų draudimų, tada pagrindinis srautas eitų Kauno gatve. Taip ir buvo nuo amžių pradžios. Dabar bandoma pūsti prieš vėją. Juk  eismo struktūra yra Respublikos ir Kauno gatvės – viena važiuojama iš miesto, kita – į miestą. Tuo turėtų vadovautis Saugaus eismo komisija. Bet gal čia kokie interesai? Gal su plovykla susiję? Gal jie sugebėjo padaryti įtaką, kur bus pagrindinis kelias? Tik argi gali būti dėl tokių smulkmenų daromos nesąmonės? Ar jie paskaičiavo, jog eismas Ąžuolų gatve didesnis negu Kauno gatve ir tai jau problema, kurią reikia nedelsiant spręsti?“ – sakė visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ narys Raimondas Sirgėdas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rimis
2022 25 rugsėjo 1:07

Poreikis “ištiesinti” pagrindinę gatvę atsirado atidarius aplinkkelį, ženkliai sumažinusį transporto srautą į Kauno gatvę, bet geriau vėliau negu niekad. Dėl pasikeitusios kelio krypties prognozuoti didėsianti srautą Ąžuolų gatve nesolidu – čia kaip ieškoti grybų, kai jie dar nedygsta. O Kauno gatvė vairuotojams nepatraukli dėl aštraus kalniuko, gal tiksliau būtų sumontuotų bordiūrų, sankirtoje su Laisvės gatve. Beje, ar dar yra kur nors Lietuvoje “kalniukai” šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje?

goša
goša
2022 22 rugsėjo 8:32

ir dar iškirto gražų miškelį ir pastatė plovyklą visai netinkamoj vietoj pagal aplinkelį vietos sočiai ir transporto daugiau korupcija klesti nevaldomai.

goša
goša
2022 22 rugsėjo 8:25

taip rikiškyje viskas ne kaip pas žmones gatvės be šaligatvių arba tokis siauros kad sunkesniam transportui prasilenkti neimanoma tos salelės vidury gatvės niekam nereikalingos furos važiuoja ant posŭkio per jas policija iškelta už miesto kai pastatų tuščių į valias centre gal kažkas pinigus darosi tokiu bŭdu.

Obelis
Obelis
2022 21 rugsėjo 10:46

Žinoma, kad logiškiau pagrindinė gatvė į Kauno.

pitkinas
pitkinas
2022 20 rugsėjo 15:52

klounai! Pagrindinė gatvė į niekur….!!!!

Arinus
Arinus
2022 20 rugsėjo 15:11

Pirmiau padaro, o tada svarsto. Genialu! Galva galvokite, o ne užpakaliais. Cia gal seimo nario uzsakymu taip padaryta? Kad mesines auto nereiktu sustoti

Rekomenduojami video: