Šeštadienį mažylį išgelbėjo Vaiva. A.Minkevičiienės nuotr.
Šeštadienį mažylį išgelbėjo Vaiva. A.Minkevičiienės nuotr.

 

Neseniai Rokiškio dvaro tvenkinyje išsiritę keturi juodųjų gulbių poros jaunikliai – akylų gyventojų akiratyje. Smalsūs pūkuoti mažyliai, pasirodo, dideli ekskursantai: kiekvieną dieną bent po vieną išlenda pro tvenkinį juosiančios vielos aptvaro plyšius į laisvę.

 Pastebėję už tvoros iš baimės cypsintį jauniklį, tėvai  gulbės bando jį prisišaukti ir nesitraukia  nuo paukščiuko buvimo vietos. Tačiau pabėgėlis savarankiškai  neberanda, kaip  pas šeimyną sugrįžti. Taigi kai kurie rokiškėnai jau tapo etatiniais gulbiukų gelbėtojais, o neretai tokia misija tenka ir juodųjų gulbių šeimynos pasižiūrėti atvykusiems iš svetur.

Šeštadienį apie 11 val. vieną nuo tėvų per smalsumą atsiskyrusį jauniklį išgelbėjo į Rokiškį atvykusios Vaiva ir jos mama. Jos paukščiams  pirko baltos duonos, bet nenujautė, kad pirmiausiai teks gelbėtojų vaidmuo. Moterys sakė pirmą kartą savo rankose laikę tokį padarėlį.

gulb2

Nuolat į pavojų patenkantys gulbių jaunikliai rokiškėnams kelia abejonių, ar muziejaus darbuotojai pakankamai šia  turistus traukiančia šeimyna –  įžymybe rūpinasi. „Argi negalima vielos tvorą sutvarkyti taip, kad paukščiukai pro skyles nepralįstų? Gal reikėtų tvoros apačią apkasti žemėmis. Juk pakaks kelių minučių, kad išlindusį gulbiuką pačiuptų aplink slampinėjantis  katinas ar kitas gyvūnas“, – išgyveno dėl gulbių šeimynos bėdų šeštadienio ryte paskambinsi rokiškietė. Pasak jos, iš tvenkinio teritorijos pro tvorą pralindusius paukščiukus jai teko gelbėti daug kartų, tokias „operacijas“ atlieka ir kiti dvaro teritoriją pamėgę žmonės.

gulb3

gulb4

Ir vėl visi...
Ir vėl visi…

Iš tikrųjų tvenkinio tvoroje, juosiančioje juodųjų gulbių gyvenamąją zoną, galybė skylių, pro kurias smalsūs jaunikliai gali išlįsti. Pagunda didelė, nes prie aptvaro nuolat buriuojasi žmonės, mėgstantys pašerti šeimyną. Siekdami maisto gulbės tėvai snapais ir patys gali padaryti tvoroje ertmes, nė nenujausdami, kokį pavojų toks jų  elgesys gali sukelti mažųjų ketvertukui.

gulb6

Pro tokią skylę gulbiukui pralįsti vienas juokas.
Pro tokią skylę gulbiukui pralįsti vienas juokas.
Rokiškio tvenkinyje plaukiojančiai gulbei žmonių pagalbos kol kas nereikia.
Rokiškio tvenkinyje plaukiojančiai gulbei žmonių pagalbos kol kas nereikia.

Prie Dirdų

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
AudriusZauke Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Audrius
Audrius

As manau,galvoju,svarstau,cia tik asmenine nuomuone,kuri daznai prasilenkia su realybe.Gal kas nori tapti labai rupestingu,gal kam truksta demesio.Tai yra gyvunas kuris dar ir pats geba maitintis ir nereikia uzgozti jo prigimties,taip maziesiems reikia padeti kol sustipres,bet keliamas dirbtinis skandalas del neprieziuros darosi jau juokingas.O ekskursantai kurie kiekviena diena bent po viena….. ,daugiau laki fantazija nei realybe.

Zauke
Zauke

Tikrai gaila tu gulbiuku,manau,kad tikrai jiems salta .Gal muziejui sunkus tas rupestis,galetu miesto valdzia padeti jais pasirupinti.O gal tas geras zmogus,kuris priglaude ana gulbiuka,priglaustu ir situos.Kada tik benueitum prie tvenkinio,visada sutiksi jaunas seimas su mazais vaikais ar pensininka,besimegaujanciais sia seimyna.Tai yra nemazas traukos centras ir juo reikia rupintis.Geriau jau daugiau lesu skirtu sitam reikalui,negu,kad pvz.ekranui prie savivaldybes.