Žilvino Vaičiūno piešinys ir asmeninių archyvų nuotr.

Jei šiuos metus sėkmingai pragyvensim, vieną sudėtingą duobę būsim perėję

Rasa Juknevičienė

Europarlamentarė

Aš visai rimtai priėmiau kai kurių ekspertų pasakymus, kad Putino laikrodis tiksi. Kai jį atsisukam atgal, nors kiti tuo ir netiki, bet pati, dar būdama ministre, susidūriau, kad Putinas ruošėsi NATO testavimui daug anksčiau. Tik ukrainiečiai  2014 metais sugadino šitą jo planą. Kadangi sukilo į Euromaidaną, jis nukreipė savo žvilgsnį į Krymą. Galvojo, kad per Janukovičių Ukrainą jau bus paėmęs. Janukovičius buvo praktiškai jo gubernatorius Ukrainoje. Tada galvojau, kad laikrodis tiksi.

Jei jis turi planą sugriauti pasaulio saugumo architektūrą atakuodamas mus kaip silpniausią grandį, kol dar NATO nesusiorganizavo, Švedijoj, Suomijoj dar nėra atitinkamų pajėgumų ir kol jo amžius leidžia… Dar tas vakuumas, atsiradęs Amerikoj… Galvojant apie tai, šitie metai gali būti labai pavojingi. Jeigu mes juos sėkmingai pragyvensim, manau, vieną sudėtingą duobę būsim perėję.

Bijoti nereikia. Reikia ruoštis, būti vieningiems kaip niekad

Gabrielė Milaknytė

Gydytoja

Su karu kaimynystėje gyvename jau antri metai. Mano jausmai – dviprasmiški. Pirmiausia baimė ir nežinia, gailestis, liūdesys, skausmas, kaip taip gali būti dvidešimt pirmajame amžiuje. Dėl ko? Po to įsijungia kovotojo genas. Kasdien aukoju tel. 1485. Tai ryte, tai vakare, kartais ir per pietus. Nes jei jie grius, gali ateiti mūsų eilė.

Siūlyčiau nestumti nuo savęs pagalbos kitiems ir galvoti, kad kažkas kitas paaukos ir padės, nes tai padaryti galime kiekvienas. Kad ir kaip skambėtų, visi apie tą dramblį kambaryje žino, nors tik dabar pradedam jį labiau matyti. Be proto skauda, kad mokama ukrainiečių krauju. Mokama ne tik už jų ir už Europos laisvę, nors kai kam dar kyla klausimų ir svarstoma, svarstoma, svarstoma. Turiu gana daug pacientų iš Ukrainos. Su moterimis dažnai kalbame ir apsiverkiame.

Taupyti, o ne išlaidauti šventėms

Bronius Repšys

Rokiškėnas pensininkas

Žmogus, tauta visada turi būt kažkam pasiruošusi. Nors apie karą gal ir sapne nesapnuota. Bet gyvenimas savo diktuoja. Nežinia, po metų ar dešimties, kas gali nutikti Lietuvai, nes šiuo metu pasaulis neramus. Tai vienoje valstybėje, tai kitoje kariauja arba rengiasi. Taigi, ir mums gal laikas pasiruošti. Liaudies išmintis sako, kad atsarga gėdos nedaro.

Siūloma prie gynybos mokesčio prisidėti ir pensininkams. Šiam pasiūlymui aš nepritariu, palikime pensininkus ramybėje. Jie daug vargo. Ypač sovietiniais laikais. Nors kai kurie ir dabar nedaug gauna. Juk ir taip Lietuvoje kai kurie pensininkai nuskriausti, juk jie gauna tik penkiasdešimt procentų ES kitų valstybių mastu, jei lyginsime.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: