Šiais metais „Europos muziejų naktį“ Rokiškio krašto muziejus pasitiko apstatytas pastoliais. Nuotr. V. Bičiūnaitės.

Jeigu ne prieniškiai…

Tyzenhauzų alėjos pradžioje, nuo muziejaus pusės, trinkelėmis išgrįstame take, atidengta bronzinė atminimo lenta dvaro statytojui grafui Ignotui Tyzenhauzui. Ją išliejo Igoris Skripka. Šaltu, lietingu oru šį momentą susigundė pamatyti vos keletas rokiškėnų ir būrys ekskursantų iš Prienų, tą dieną apsilankiusių Rokiškio krašto muziejuje. Iki 18 valandą skelbto protmūšio „Ką žinai apie dvaro florą ir fauną“ išsisklaidė ir tie patys smalsuoliai. Viktorinos organizatoriams teko tik spėlioti, kodėl neatsirado norinčių varžytis, nors prieš pandemiją vykę protmūšiai sutraukdavo keletą komandų, jos registruodavosi iš anksto.

Po parką

Tačiau vakarėjant žmonių gausėjo. Apie keturiasdešimt žmonių leidosi į ekskursiją po dvaro parką, kuriam šįmet sukanka 225 metai. Parką grafai įveisė anksčiau, nei pastatė dvarą, todėl jis turi savų paslapčių. Muziejininkė Daiva Čiučelienė naktinėtojus sudomino pasakojimais apie parko dabartinius gyventojus, mat senuose, drevėtuose medžiuose įsikūrė drevinės antys, naktimis po parką lakioja šikšnosparniai, čia jiems iškelti inkilai.

Šikšnosparniai nurungė koncertą

Dar didesnė auditorija susirinko į susitikimą su Šikšnosparnių apsaugos Lietuvoje draugijos pirmininku (ŠALD) Deividu Makavičiumi, kuris užbūrė sodriu, žaismingu pasakojimu apie šiuos skraidančius žinduolius, demonstravo jiems skirtus inkilus, žiedavimo ir kitas, tik tyrinėtojams žinomas priemones.

Kulminacija tapo galimybė paglostyti ir papenėti du D. Makavičiaus bei jo kolegės atsivežtus šikšnosparnius. Prie jų prisiliesti norėjo ir vaikai, ir suaugę, todėl emocingas susitikimas užsitęsė. Renginio organizatoriai beveik primygtinai prašė naktinėtojų nepavėluoti į dvaro menėje vyksiantį vilniečių grupės „Liberte“ koncertą. Po jo D. Makavičius su kantriausiais rokiškėnais leidosi į dvaro parką ieškoti šikšnosparnių. Jų skleidžiamus garsus įmanoma užfiksuoti tik specialiu įrenginiu. Patiems kantriausiems buvo skirta ekskursija po miestą ir bažnyčią.

Per pandemiją aptingo?

Akcija „Europos muziejų naktis“ Lietuvoje organizuojama septynioliktą kartą. Kelintą kartą prie šios akcijos prisijungia Rokiškio krašto muziejus? Pasak jo direktorės Nijolės Šniokienės ir jos pavaduotojo muziejinei veiklai Giedriaus Kujelio, reikėtų gerai pagalvoti, pavartyti istoriją. Ant rankų pirštų suskaičiavome, jog tai, ko gero, vienuoliktas kartas. Gausiausiai lankomos būdavo tos „Muziejų naktys“, kuriose koncertai vykdavo lauke. Labai daug nulemdavo puikus oras.  Šįmet jo puikiu tikrai nepavadinsi. Kita vertus, neaišku, kiek rokiškėnų nusiteikę po pandemijos grįžti į kultūrinius renginius.

Į „Muziejų naktį“ atėję žmonės sakė, kad blogo oro nėra, jei tinkamai apsirengi ir pasiimi skėtį. O čia juos atviliojo noras išprusti, daugiau sužinoti apie dvaro istoriją. Kai kas atėjo su konkrečiu tikslu – norėjo sužinoti, kur ir kaip kabinti inkilus šikšnosparniams.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Emilis
Emilis
2022 15 gegužės 23:16

Labai patiko renginiai! O ypač apie šikšnosparnius. Dabar juos saugosiu ir kelsiu inkilus jiems!

Emilis
Emilis
2022 15 gegužės 22:54

Nuostabus renginys. Ypač patiko viskas apie šikšnosparnius, dabar juos saugosiu ir iskelsiu inkilų jiems!

Rekomenduojami video: