blank
Muzikos vakaras su Vilija Radvile (kairėje) ir Kornelija Pretkute. G. Dagienės nuotr.

Kalėdų Senelį nustebino vaikai

„Būna, kad augant vaikui trumpėja jo deklamuojamas eilėraštis, bet šįmet susirinkę vaikai nudžiugino Kalėdų Senelį, nes buvo išmokę eilėraščių“, – žaismingai po kalėdinės šventės pastebėjo Duokiškio kaimo bendruomenės pirmininkė, specialistė kultūrai Giedrė Dagienė. Į bendruomenės namus sugužėjo apie 20 ne tik vietinių, bet ir kitais ryšiais su Duokiškiu susijusių  atžalų. Jie puikiai pramogavo su animatore. Po smagumų tiek suaugusieji, tiek vaikai pasinėrė į šiltą dainų ir muzikos vakarą su Vilija Radvile (gitara) ir Kornelija Petkutė (violončelė).

Kas dar sulaukė pagyrų?

Per Kalėdų dienas Duokiškio Šv. Onos bažnyčia buvo atvira norintiems pamatyti prakartėlę ar pabūti vienumoje. Tokia praktika taikyta jau pernai, karantino laikotarpiu. Pasak G. Dagienės, įdėjus daug darbo kuriant prakartėlę, būdavo gaila ją palikti užrakintoje bažnyčioje. Prakartėlėje duokiškėnai tradiciškai rikiuoja tas pačias, nuo seno turimas personažų figūrėles, bet kiekvienais metais joms sukuria naują foną. Galima tik nuspėti, kiek joms metų, mat devintą dešimtį beveik įpusėjęs kraštietis aktorius Ferdinandas Jakšys pamena, kad jam yra tekę prisiliesti prie šių prakartėlės figūrėlių dar tuomet, kai vaikystėje patarnavo Duokiškio bažnyčioje. „Jos nukentėjusios nuo laiko, bet tai – mūsų istorija. Naujas nupirkti paprasta, tačiau senas išlaikyti sunku. Kitais metais jas žadame atnaujinti, jau yra tam darbui susiteikusių savanorių“, – pasakojo G. Dagienė pabrėždama, jog sumanymas atverti bažnyčią rodo pasitikėjimą vienas kitu, kad „neatsitiks nieko blogo“.

Duokiškėnai sulaukė pagyrimų už idėją atverti bažnyčią. Socialiniuose tinkluose žmonės dalijasi nuotraukomis ir šiltais prisiminimais, kad šioje bažnyčioje jie pakrikštyti, kad išlaikytos senos prakartėlės personažų figūrėlės.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments