A. Minkevičienės nuotr.

Ragina, bet dar nebaudžia

Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Dalius Kunigėlis sakė, jog ugniagesius, lankančius gyventojų būstus ir tikrinančius detektorius, labiausiai stebina žmonių abejingumas. Vieni pareigūnams priekaištauja, esą šie prigalvoja visokių nesąmonių, ir neketina pirkt detektorių. Kiti šių įrenginių iki šiol neįsigijo, nes gyvena skurdžiai ir tam neturi pinigų. Kontrolę vykdantys pareigūnai kol kas dirba prevenciškai – neturinčių dūmų detektorių butų savininkų nebaudžia, tik paragina kuo greičiau juos įsigyti.

„Šis reikalavimas – pačių žmonių ir jų turto saugumui užtikrinti. Daugybė atvejų šalyje, kai suveikę dūmų detektoriai išgelbėjo ne tik turtą, bet ir žmonių gyvybes“, – viršininkas ragino gyventojus kuo greičiau pasirūpinti savo saugumu. Vienas mūsų rajono pavyzdžių, kai pernai prieš Kalėdas suveikusio dūmų detektoriaus signalas iš miego prižadino ir nuo pražūtingo gaisro išgelbėjo 13 asmenų šeimyną – geriausias patvirtinimas, kad dūmų detektorius kiekviename būste gyvybiškai būtinas.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

bangenis

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kaimynai Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Kaimynai
Kaimynai

Apie kokius detektorius galima kalbeti kaimo trobose kur malkomis kurenama.Kol ikuri peciu buna pridumija visa grycia,arba gaminat maista ant peciaus rinkiu nukrito lasas aliejaus .Nespesi jo isjungineti.Ir kas ten girdes vienkiemyje ji kokiam miske?Tik savininkas – koks paliekes senas zmogelis ,invalidas ir kurcias gali ir neisgirsti.Ivestas istatymas kaip prievole ,bet neapgalvotos detales -ne visi gyvena siuolaikiskuose namuose,kur tikrai galima ji isirengti.Prievole=kas tai?Atvaziuos pas 90 metu vienisa bobute prilipins detektoriu=pakurs peciu ta bobute ,uzdumys bekuriant=o bobute net nepasiekia jo jau nekalbant apie isjungima ir reks kol batareikia issikraus.Logikos nulis tokiame istatyme.