blank
R. Kilkaus nuotr.

Cituojame ištraukas

 „Gimtajam…“ Benita sakė, kad jos tėtis gydomas Rokiškio rajono ligoninės Anestezijos-reanimacijos skyriuje. Anot dukros, jis, dirbęs fizinį darbą, visuomet tikrindavosi sveikatą, tačiau tik neseniai sužinota, kad jis kenčia nuo širdies nepakankamumo. Tuo istorija ir prasidėjo…

Socialiniuose tinkluose B. Bublytė paskelbė laišką. Jį cituojame:

„Būkite pasiruošę“ – frazė, kurios niekas nenori išgirsti iš gydytojo artimajam gulint reanimacijos skyriaus palatoje. Kadangi visi būtume mieliau gydomi gero, savo srities specialisto, retai kada pagalvojame apie priešingą variantą, kuris yra puikiai vaizduojamas Rokiškio rajono ligoninėje…

Šiuo metu tėtis guli minėtame reanimacijos skyriuje ir kenčia nuo širdies nepakankamumo, dėl kurio, pagal Rokiškio daktarus, reikėjo kreiptis prieš 5 ir daugiau metų. Vienas dalykas, kurio aš ir mano artimieji nesuprantame: kodėl neretai dėl darbo sveikatą besitikrinusiam tėčiui niekad nebuvo pranešta apie šį svarbų reikalą? Kaip veikia šių Rokiškio rajono „specialistų“ medicininis patikrinimas bei kardiogramos, per kurias nebuvo išsiaiškintas šis, dabar jau lemtingas, sutrikimas?

Tėtis lankėsi pas gydytojus dėl medicininės pažymos darbui, jam buvo atlikta kardiograma, tačiau, kaip ir minėjau, niekas nebuvo atrasta ir jis ją perėjo be jokių problemų. Kitaip sakant, daktarai išleido žmogų su stipriu širdies nepakankamumu dirbti fizinio krūvio reikalaujančio darbo.

Kadangi kalbame apie širdies nepakankamumą, logiška galvoti, kad po kurio laiko jis pasijuto negerai ir buvo išvežtas į Rokiškio rajono ligoninę, kurioje „pripumpuotas“ vaistų ir išleistas kaip „sveikas“ žmogus. Sunerimęs dėl savo sveikatos jis eilinį kartą užsiregistravo kardiogramos. Šįkart po tyrimo jam buvo iškviesta greitoji medicininė pagalba, nes jis sukniubo vietoje ir pradėjo dusti. Mano tėtis buvo išvežtas su deguonies balionu atgal į Rokiškio rajono ligoninę ir po kurio laiko dėl kritinės situacijos buvo perkeltas į reanimacijos skyrių, kuriame guli iki dabar (šiuo metu jo plaučiuose kaupiasi skysčiai, sunku kvėpuoti, kankina atsiradęs dusulys. Rokiškio gydytojai apibūdino jo širdį kaip „susidėvėjęs kaliošas“).

Istorija ties šia vieta nesibaigia. Kadangi dar buvo vilčių ir šansų išgyventi šį sunkų etapą ir buvome jau artimai susipažinę su Rokiškio rajono ligoninės „gydymu“, nusprendėme visokiais būdais prašyti gydytojų siuntimo į Vilniaus Santaros klinikas, kuriose būtų šansas bent šiek tiek sustiprinus organizmą įvesti širdies implantą (būdamas toks silpnas jis neatlaikytų operacijos). Tėtis kelionę būtų išgyvenęs važiuojant reanimobiliu prieš būklės pablogėjimą, jį būtume gavę po išrašyto siuntimo. Tačiau, gydytojų žodžiais, mes privalome turėti pažįstamų tiesiai iš Santaros klinikų, kad galėtume gauti siuntimą…“

Benita tęsia: „Nebūtų apsieita ir be gydytojų kolektyvo, kuris sudaręs tiek problemų drįsta dar būti šiurkštus ir nemalonus…“

Kodėl dukra nusprendė griebtis viešumo?  „Rašau tai dėl kitų, gyvenančių Rokiškio rajone, kad kiekvienas, turintis galimybę, apgalvotų pasekmes prieš guldydamas savo tėvus, vaikus, seseris ar brolius į šią įstaigą“, – tokiais žodžiais Benita baigia savo laišką.

Neužbėgti įvykiams už akių

Rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis negalėjo pakomentuoti situacijos ir atsakyti į klausimus, kodėl anksčiau atlikta medicininė patikra ir kardiograma nerodė paciento sveikatos sutrikimo, ar kompetentinga gydytojams paciento širdį vadinti „susidėvėjusiu kaliošu“ ir kodėl sunkios būklės pacientas nebuvo išsiųstas į Vilniaus Santaros klinikas?

„Dėl asmens duomenų apsaugos ir remdamiesi ministro įsakymu mes negalime komentuoti žmogaus būklės. Šio konkretaus atvejo medicinine prasme komentuoti negaliu. Jeigu skundas bus pateiktas oficialiai, šiuos dalykus tikrai nagrinėsime. Jeigu pacientai turi nusiskundimų ar abejonių, jie parašo pareiškimą ir viskam yra oficiali eiga. Mes negalime iš anksto komentuoti galimo skundo, kad nepadaryčiau įtakos ir savo komentarais neužbėgčiau už akių sprendimams, kurie turėtų būti oficialiai priimti“, – teigė R. Martinėlis.

Ar šeima pateiks oficialų skundą? B. Bubnytė „Gimtajam…“ sakė, kad dabar šeimos tikslas – ištverti šį košmarą, todėl galvoje sukasi kitokie dalykai, vėliau skundą ketinama rašyti.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
19 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Kornelija
Kornelija
2022 28 lapkričio 12:27

Negerai čia gavosi nei vienai ,nei kitai ir net trečiai pusei.Kaži kaip jaučiasi pagrindinis skundikas?Daug efektyviau būtų buvę,jei pačiam kaltininkui į akis viską išsakiusi .Ir vilkas ir avis sotūs būtų.O dabar suluošintas likęs gyvenimas.Ateina ŠV.Kalėdos,apsivalykime savo širdis nuo negerų dalykų,tiek nuo skundimų,tiek nuo kitų blogybių.

Ragana
Ragana
2022 28 lapkričio 15:16
Reply to  Kornelija

Aš manau, kad Pone Kornelija o jūs su protu nedraugaujate? Koks pasakyti į akis. Kokios Kalėdos? O jūs pagalvojote apie dukra ir šeimą? Žinote, o ta moteris Šaunuolė, ne skundikė. Gal gana tsrs laikais gyventi. ….. blogi reikalai ligoninėje tai ko lylėti? Jau ir taip per ilgai visi tyli. O ką daktaras, toliau gyvens kaip gyvenes. Užjaučiu dukrą ir jos šeimą. Sėkmės teisybės beieškant. Tokia mano nuomonė.

Rita
Rita
2022 24 lapkričio 19:58

Neteko susidurti su kitais skyriais,bet galiu patvirtinti,kad chirurginiame skyriuje dirba puikūs savo profesijos žinovai ir Rokiškiui tokių puikių specialistų gali pavydėti didmiesčiai.

Daiva
Daiva
2022 24 lapkričio 12:24

Martinėliui reikia pasimokinti vadovavimo iš Joniškio ligoninės direktoriaus.
Tikrai nevykęs Rokiškio ligoninės vadovas.

Rokiškis
2022 24 lapkričio 9:22

Vakar priėmime uošvį priiminėjo jauna gydytoja (tokia graži tamsaus gymio), nors buvo ir daugiau pacientų, atliko paskyrė daug tyrimų, nustatė plaučių uždegimą ir paguldė į ligoninę. Matyt tie jauni gydytojai dar sąžiningi ir sąžiningai atlieka savo darbą. Su laiku, kai ligoninėse neliks tarybiniu laikų gydytojų, vadovų ir kito personalo pasikeis situacija į gerąją pusę.

Waidutis
Waidutis
2022 23 lapkričio 23:04

Dėl darbo patikrinimai vyksta ar nekenkia darbo sąlygos žmogui . 2 psl išvardijami kenksmingi faktoriai. Pg juos ir žiūri. Šiaip tikrina šeimos gyd . Pg aprašą panašu, jog širdies nepakankamumas buvo gana ūmus. Buvo ar kažkokia ūmi širdies liga ar vyras buvo ignoruojantis ligas ir blogą savijautą.

Jolanta
Jolanta
2022 23 lapkričio 13:34

Turbūt musu LIetuvelei nelemta tapti gera ,civilizuota ,gerai isdivysciusia salimi kur kiekvienas dirba savo darba nuoširdžiai. Labai gaila!! Cia turbūt musu bloga karma

Smalsutis
2022 23 lapkričio 10:09

Rokiškio ligoninės tinklapyje 2022-11-23 palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjo elektroninio pašto adresas skelbiamas toks: alfonsas.vitkus@rokiskioligonine.lt
Tai vedėjas po trijų mėnesių nušalinimo vėl vedėjauja?

Smalsutis
2022 23 lapkričio 9:51

2022-08-09 buvo sulaikytas Rokiškio rajono ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjas, įtariamas kyšininkavimu.Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai manyti, kad minėtas medikas, būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, tiesiogiai, savo naudai, šių metų liepos mėnesį paėmė kyšius iš mažiausiai 5 asmenų. Tyrimui vadovaujantis prokuroras kreipėsi į Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmus, prašydamas 3 mėnesiams nušalinti jį nuo vedėjo pareigų. Teismas prokuroro prašymą patenkino. Trys mėnesiai praėjo. O kas toliau?

Rokiškietė
Rokiškietė
2022 23 lapkričio 9:29

Negaliu tylėti, mano artimam žmogui Rokiškio gydytojai nustatė tikslią ligą ,ką patvirtino ir Vilniaus gydytojai . Ne kartą gelbėjo gyvybę ir esu dėkinga Rokiškio gydytojams.Nematykime tik juodų spalvų.

Asir as
Asir as
2022 22 lapkričio 22:40

Kaip vysada, rokiškio gydytojai diplonus nusipirke bemokslei…

stebėtojas
stebėtojas
2022 23 lapkričio 14:16
Reply to  Asir as

Berašti. Išmok lietuviškai rašyti

Antanas
Antanas
2022 22 lapkričio 22:18

Nieko nuostabaus,kai ligonines vadovui daugiau rupi politika,nei pacientai,ar mediku poziuris i pacientus.O jau biurokratas is teksto auksciausio lygio.Apsaugok viespate nuo tokiu vadovu.

Paulius
Paulius
2022 22 lapkričio 18:59

Kol R.Martinėliui labiau rūpės partiniai reikalai , o ne tiesioginės pareigos, reikalai nejudės į gerąją pusę. Skandalas seka skandalą. O jis vis nieko nemato ir negirdi.

Šatrijos Ragana
Šatrijos Ragana
2022 26 lapkričio 9:24
Reply to  Paulius

Manau, tegu rūpinasi ligoninės reikalais, jo niekas nerinks į seimą.

Smalsutis
2022 22 lapkričio 18:27

Kur tik keliamos problemos apie pacientų nepriežiūrą ligoninėse, atsakymas būna vienodas: Dėl asmens duomenų apsaugos ir remdamiesi ministro įsakymu mes negalime komentuoti žmogaus būklės. O ar gali Rokiškio ligoninės vadovai po ligonių maitinimo pereiti per koridorius ir pamatyti kokie kalnai nesuvalgyto maisto gražinami su lėkštėmis? Kaip laimintis konkursą Kretingos maistas, pakeitęs pavadinimą, sugeba paruošti tokį atgrasų maistą? Ar pamatyti ligoninės vadovams kalnus nesuvalgyto maisto taip pat draudžia ministro ekonomisto įsakymas?

Olga
Olga
2022 23 lapkričio 8:02
Reply to  Smalsutis

O darbuotojų (slaugių, seselių) grubumas bei šaltumas artimųjų atžvilgiu yra tragiška situacija Rokiškio ligoninėje. Kreipiausi į Martineli po artimojo mirties dėl priėmimo skyriuje dirbančių darbuotojų grubumo ir nederamo elgesio ( laišku), tai neva netinkamai forma pateiktas skundas. Ir taip viskas liko

Šatrijos Ragana
Šatrijos Ragana
2022 24 lapkričio 9:51
Reply to  Olga

Manau, kad yra taip. Žuvis pūna nuo galvos. – liaudies išmintis. Manau, reikia keisti ligoninės vadovą. Čia Rokiškis, daug tyrimų buvo ligoninėje. Ar ką pasodino? Nubaudė? Irdabar panašiai bus. Manau, reikia keisti vadovą, kad kazkas keistūsi ligoninėje.

skaitytoja
skaitytoja
2022 24 lapkričio 11:12
Reply to  Smalsutis

O žinote ką, tikrai pacientų duomenų apsauga neleidžia gintis gydytojui, todėl tikiėti tik vien pacientų irgi negalima. Juk mes nevisada klausome gydytojų patarimų.
O liūdniausia, čia yra komentuojančių, kurie žina ką reiškia pacientų duomenų apsauga, ir varo džiaugdamasis…

Last edited 4 Dienos Prieš by skaitytoja

Rekomenduojami video: