Skaitytojos nuotr.

Kaipgi saugumas bei įstatymai?

Rokiškyje tai yra trys renovuoti penkiaaukščiai Taikos gatvėje. Kavoliškyje toks namas yra vienas. Iš anksčiau buvusios bendrabučio aplinkos liko tik bendri koridoriai, sandėliukai, kai kurios buitinės patalpos. Esą virtuvės kai kur vis dar tebėra bendrų susibūrimų prie kepamų blynų vieta, o kai kur jų atsisakyta. Kaip sako patys gyventojai, norėjosi daugiau privatumo. Tad vieno, dviejų ar daugiau kambariukų butukuose atsirado dujinės viryklės su prijungtais dujų balionais, o kai kur – galbūt ir elektrinės viryklės.

Tik štai, kyla klausimas, kaipgi saugumas bei įstatymai.

Energetikos ministerija skelbia, kad iki šių metų pabaigos dujų balionų trijų aukštų ir aukštesniuose daugiabučiuose nebeturi likti. Kiti kalba, kad jau dabar dujų balionų daugiabučiuose, kur numatytas centralizuotas dujų tiekimas, neturi būti. Tai esąs pažeidimas.

Kompensacija nepriklauso

AB „Rokiškio komunalininkas“ direktorius Vladas Janulis minėjo, kad bendrovę užplūdo minėtų bendrabučių gyventojai. Jie teiraujasi, kodėl jiems neskiriama parama pasirūpinti alternatyviais būdais valgiui gaminti, ir pageidauja, kad už dujų balionų atsisakymą jiems būtų sumokėta.

Pasirodo, minėti trys daugiabučiai (Taikos g. 19, 21 ir 23) neatitinka reikalavimų dalyvauti dujų balionų šalinimo plane ir jiems kompensacija nepriklauso. Kaip teigiama VERT interneto svetainėje, dujų šalinimo planas parengtas „įvertinus pavojų, kurį kelia nesaugiai daugiabučiuose namuose naudojami dujų balionai, ir siekiant užtikrinti gyventojų saugumą“. Vis tik programoje gali dalyvauti tik tie daugiabučiai namai, kuriuose nėra centralizuoto suskystintųjų naftos dujų tiekimo. Minėtuose bendrabučio tipo namuose yra bendro naudojimo virtuvės, kuriose neva yra centralizuotas dujų tiekimas. Dėl šios priežasties šie namai negali naudotis valstybės parama, perkant elektrines virykles bei sutvarkant elektros instaliaciją. Jie į suskystintų naftos dujų balionų šalinimo planą įtraukti nebuvo.

Pasak AB „Rokiškio komunalininkas“ direktoriaus, yra gyventojų, kurie vis dar naudojasi bendrose virtuvėse esančiomis centralizuotai tiekiamomis dujomis ir ten esančiomis saugiomis viryklėmis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Obelis
Obelis
2024 23 vasario 11:25

Kadangi namuose yra centralizuotas dujotiekis, gyventojai savo lėšomis turėtų į savo minivirtuvėles prasivesti dujas.

Rekomenduojami video: