UAB „Rokiškio vandenys“ direktorius Leonas Butėnas. Redakcijos archyvo nuotr.

Apie avariją pranešė SMS, apie saugumą – nė žodžio

Šeštadienį, prieš 15 val., Rokiškio miesto gyventojai į mobiliuosius telefonus gavo UAB „Rokiškio vandenys“ siųstas žinutes, kad padidėjo vandens drumstumas, jis turėtų sumažėti per 1–2 d.

Įmonės vadovas Leonas Butėnas informavo „Gimtąjį…“, jog vykdant planinius tinklo rekonstrukcijos darbus, teko uždaryti vieną vandentiekio magistralių ir vandenį nukreipti kita kryptimi. Padėtį apsunkino Perkūno gatvėje trūkęs senasis vandentiekio vamzdis. Pasikeitus vandens tekėjimo krypčiai, atsirado drumstumas.

UAB „Rokiškio vandenys“ darbininkai dirbo savaitgalį. Vandentiekio remonto darbai vyko ir Respublikos, Taikos, dalyje Jaunystės gatvių.

Ramino tik pirmadienį

Apie remonto darbus bei įvykusią avariją įmonė skelbė savo tinklalapyje. Pirmadienį iš ryto jame pasirodė raminanti informacija, kad avarijos vandentiekio tinkle atveju drumstumas tiekiamame vandenyje atsiranda dėl geležies kiekio padidėjimo.
„Geležis yra gamtinės kilmės cheminis elementas. Jo koncentracija iš gręžinių išgaunamame vandenyje vidutiniškai 2 mg/l (2000 µg/l). Toks kiekis geležies nekelia grėsmės vartotojų sveikatai, bet blogina vandens priimtinumą vartotojui dėl spalvos ir skonio savybių bei komplikuoto buitinės technikos ir santechnikos įrenginių“, – rašoma tinklalapio naujienose.

Įmonė iki šiol neturi automatinės SMS išsiuntimo į mobiliuosius telefonus sistemos, todėl gyventojai pavėluotai gavo žinutes apie padidėjusį vandens drumstumą. „Gyventojų telefonų numerius (pagal tam tikras grupes) surinkinėjome rankiniu būdu. Tai užtruko“, – padėtį paaiškino vadovas ir patikino, kad kitąkart toks siuntimas jau būtų paprastesnis ir žinutes gyventojai gautų greičiau.

Avarijos bus kasdienybė?

UAB „Rokiškio vandenys“ vadovas vakar gerų žinių neturėjo, nes Perkūno gatvėje įvyko pakartotinė vandentiekio avarija, neatlaikė ir  Respublikos gatvės senasis vandentiekio vamzdis. Pasak L. Butėno, vykdant planinius rekonstrukcijos darbus, avarijos gali kartotis, nes neatlaiko pajudinti senieji vamzdžiai.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie