blank

Viena iš IT sričių yra domenai. Apie juos kalbama itin dažnai, ypatingai, ketinančių pradėti internetinį verslą ar planuojančių kurti tinklalapį gretose. Be abejonės, didžioji žmonių dalis žino, kas yra domenas, tačiau tikrai ne daugelis gali pasigirti esant šios srities profesionalai. Tad pateikiame svarbiausius kriterijus, kuriuos būtina žinoti prieš renkantis domeno pavadinimą.

Raktažodžiai

Galvodami domeno pavadinimą, ieškokite sąsajų su Jūsų įmonės ar organizacijos plėtojama veikla. Kokie raktažodžiai geriausiai įmonės veiklas apibūdina. Jūsų būsimi klientai, ieškos teikiamų paslaugų ar prekių į paieškos naršykles įrašydami dažniausiai naudojamus žodžius. Pirmiausia, pasidomėkite kokios yra populiariausios užklausos, susijusios su Jūsų įmonės veikla. Be abejonės, domeno pavadinimas gali sutapti ir su Jūsų įmonės pavadinimu.

Kartais raktažodžių naudojimas domene yra neišvengiamas sprendimas, kuris turi aibę privalumų. Taip ne tik bus lengviau rasti jūsų įmonės puslapį būsimiems klientams, tačiau jūsų svetainė bus lengviau įsimenama ir pripažįstama. Taip pat svetainė bus vertinama aukštesniais rodikliais Google paieškoje. Aiškus, patikimas pavadinimas bus vienas iš jūsų svetainės sėkmės garantų, kuris lems, kad potencialūs pirkėjai jus pastebės greičiau.

Lengvas ir trumpas pavadinimas

Nė negalvokite, retas, kuris žmogus vargs ir gaiš savo laiką, stengiantis teisingai įvesti į paieškos naršyklę ilgiausią pavadinimą. Viena didžiausių klaidų renkantis domeną yra sudėtingas ir ilgas pavadinimas. Tai vienas dažnesnių faktorių, kuris lemia prastus svetainės paieškos rezultatus.

Patariama rinktis sąvoką ar tokį žodžių junginį, kurį būtų lengva atsiminti bei nesudėtinga įvesti. Tokiu būdų apsisaugosite nuo atvejų, kada klientai suklysta vesdami pavadinimą ir neranda svetainės.

Leiskite pasireikšti jūsų fantazijai ir kūrybiškumui. Drąsiai galite skolintis žodžius iš kitų kalbų ar ieškoti įdomių frazių originaliam pavadinimui.

Tiek kiek įdėsite pastangų savo internetinio tinklalapio pavadinimo kūrimui, tokie rezultatai atsispindės jūsų svetainės lankomumo rezultatuose. Tad nepagailėkite jėgų ir jūsų darbas atsipirks su kaupu.

Rinka ir domeno pabaiga

Svarbu numatyti, kokiai rinkai priklauso jūsų įmonė. Ar savo veiklą plėtojate tik Lietuvos teritorijoje ar veikiate ir kitose užsienio šalyse? O gal šiuo metu veikiate tik Lietuvoje, tačiau planuojate plėstis į tarptautinę rinką?

Taip pat būtina žinoti, kad kai kurie domenai yra prieinami visiems ir juos galima laisvai registruoti. Tačiau yra tam tikra domenų rūšis, kuri prieinama tik specialaus pobūdžio svetainėms.

Galūnė „.com” – tai įsimintinas pavadinimo tęsinys, kuris yra tinkamas įvairaus pobūdžio plėtojamai veiklai.

Galūnė „.lt” – tai Lietuvos rinkai priklausančių svetainių domeno pavadinimo tęsinys.

Domeno registraciją

Patariama sugalvoti net kelis domeno pavadinimus. Juos būtina patikrinti specialiame puslapyje, kadangi gali nutikti taip, kad kuris nors jūsų sugalvotas pavadinimas yra jau užimtas. Įsitikinus, kad jūsų sugalvotas domeno vardas yra laisvas, reikia kreiptis į domenus registruojančią įmonę. Už domeno registraciją, reikės mokėti tam tikrą registravimo mokestį, kuris nebus didesnis nei keliolika eurų.

Užs. 888

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments