Home Aktualijos Dokumentų išdavimo naujovės gyventojams kol kas – „tamsus miškas“

Dokumentų išdavimo naujovės gyventojams kol kas – „tamsus miškas“

0
Dokumentų išdavimo naujovės gyventojams kol kas – „tamsus miškas“
Pasak rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjos Violetos Damoševičienės, per praėjusius metus buvo registruoti 226 naujagimiai, mirė 592 rajono gyventojai. Redakcijos archyvo nuotr.

Žinia, kad nuo šių metų nebelieka popierinių gimimo, mirties, santuokos sudarymo ar nutraukimo, pavardės keitimo liudijimų, gyventojams įnešė nemažai painiavos. Mūsų rajone pirmieji su įstatymų pokyčiais susidūrė mirusius artimuosius laidojantys rokiškėnai. Tikimasi, kad naujoji civilinės būklės įrašų tvarka sumažins popierizmo, o žmonėms nebereikės gaišti laiko vykstant į metrikacijos skyrius. Skyriaus vedėja Violeta Damoševičienė sakė, jog gyventojams prireiks laiko prie naujos tvarkos įprasti, o skyriaus darbui pokyčiai didesnės įtakos neturės.

 „Gruodžio 31 d. gavome paskutinius įstatymus, dar ne į visas tvarkas įsigilinome. Daugiausia pasikeitimų bus dėl mirties registravimo“, – sakė V. Damoševičienė, paprašyta komentarų apie naująją civilinės būklės aktų registravimo tvarką, įsigaliojusią sausio 1 d.

Pagal naująjį įstatymą, nebereikia atvykti į skyrių registruoti mirties ir gauti liudijimo. Užtenka turėti medicinos įstaigos išduotą mirties liudijimą. Su šiuo dokumentu galima kreiptis dėl laidojimo pašalpos, o taip pat į kapinių prižiūrėtoją leidimo laidoti, kremuoti, šarvoti asmenį. Išmokas teikiančių institucijų darbuotojai reikiamą informaciją turės susirasti Gyventojų registre.

Kadangi pasikeitimai dar visai nauji, sausio pirmosiomis dienomis, kaip ir tikėtasi, artimųjų mirties liudijimų giminaičiai kreipėsi senąja tvarka – į Civilinės metrikacijos skyrių. Jie, o ir vėliau į skyrių besikreipiantieji bus priimami: padaroma medicininio mirties liudijimo kopija, ji registruojama Gyventojų registre. Pagal naująją tvarką, asmeniui pageidaujant vietoj mirties liudijimo bus išduodamas teisingumo ministro patvirtintos formos išrašas.

Plačiau skaitykite antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus