blank
Vaiva Kirstukienė (kairėje) ir Irena Matelienė. J. Kačerausko nuotr.

Po Rokiškio 520-ojo gimtadienio „Gimtasis Rokiškis“ kalbėjosi su rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiąja specialiste Irena Mateliene ir Kultūros centro direktore Vaiva Kirstukiene. Apie kičą ir aukštąjį meną, šventės režisūrą, žiūrovų priekaištus, Rokiškio lyginimą su Obeliais ir visa tai, apie ką dar ne vieną dieną po šventės kalbama…

– Kiek šventė kainavo ir ar pasiteisino tai, kas buvo suplanuota?

I. M. Jei renginys komercinis, tuomet gali pamatuoti. Šventės nevertinamos apsimokėjimo principu. Gimtadieniui iš rajono biudžeto buvo skirti 24 tūkst. eurų. Visa kita žino Kultūros centre. Mano nuomonė paprasta – jeigu ateini ir nori švęsti, visada pasiteisina, jei ieškai priekabių – surasi. Lietaus nesustabdysi ir visą rajono biudžetą sudėjus. Tokių sutarčių sudaryti tikrai nepavyks. Kultūros žmonėms priekaištų nesakysiu, o asmeniškai aš norėjau, kad miuziklas prasidėtų anksčiau. Gal buvo techninių priežasčių. Nesitikėjau, kad ir lietus, ir tamsa pavėlins vakarą. Buvo tamsu ir niūru.

V. K. Šventės sąmata – apie 40 tūkst. eurų. Sąskaitos dar plaukia. Buvo ir nenumatytų išlaidų dėl lietaus. Didžiausios yra miuziklo „Eglė žalčių karalienė“ išlaidos. Ar pasiteisino? Tikrai taip. Per pasitarimą su kolektyvu pasidžiaugėm, kad nieko nebūtume keitę. Tik orą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Litwinas
Litwinas
2019 26 rugsėjo 13:52

Renginys tai labai kultūriškas…, kiek ir ko reikia būt privartojus, kad sugalvot miesto jubiliejinei šventėj ir plius kultūros sostinės renginy, elnių kvieslių čempionatą daryt? ar čia Rajono medžiokliai atsegė nemažą sumą KC, kad buvo priimtas toks nelogiškas sprendimas? Na oro neužsakysi ir nieko čia nepadarysi, bet visa renginio koncepsija buvo tragiška. Kiek galima kankinti tuos miestelių ir kaimų kultūrininkus ir bendruomenes? Cirkas su alia amatų demonstravimais ir kitokios nesąmonės visą kultūros sostinės uždirbtą potencialą nukultūrino iki Tundrotiškio kaimo lygio su pliusu. Selijos didysis kunigaigkštis?… kas tai per darinys? ir tas pseudoteatrinis inkliuzas buvo įdomus nebent patiems aktoriams ir režisierei. Kitas… Skaityti daugiau »

Regina
Regina
2019 26 rugsėjo 11:00

Mano nuomone, reikėjo parašyti ,,esant blogam orui miuziklas ir koncertas vyks kultūros rūmuose” Tikrai būtų pilna salė žmonių, o dabar… Tiek pinigų sumokėta. Juk šventė daroma dėl žmonių, o ne dėl pliusiuko uždėjimo. Kodėl žmonės turi šalti per lietų, vėją, kai yra puiki salė. Ir tas riaumojimas ar sulaukė žmonių susidomėjimo? Kur kas būtų mieliau klausytis įvairių paukščių čiulbėjimo pamėgdžiojimo. Kaip pastebėjau, švenčių renginiai daugiausia skirti senjorams, reikėtų pagalvoti ir apie jaunimą.Organizatoriai-susimąstykime