Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vadovas Aurimas Laužadis. D.Zibolienės nuotr.
Rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vadovas Aurimas Laužadis. D.Zibolienės nuotr.

Rokiškio rajone yra ne vienas direktorius, kuris mokyklai vadovauja daugiau nei dvidešimt metų.  Tačiau švietimo srities atstovai nemano, kad kadencijos mokyklų vadovams yra geras dalykas. Baiminamasi, kad gerus direktorius gali pakeisti prastesni, norima daugiau socialinių garantijų ir prestižinio atlyginimo…

Ką siūlo valdžia

Dešimtmečiais dirbantiems mokyklų direktoriams siūloma leisti dalyvauti konkurse dėl dar vienos kadencijos, o ilgai dirbančius vadovus pakeisti per 2019–2021 metus. Tokį siūlymą „valstiečiai“ registravo prezidentės Dalios Grybauskaitės pateiktoms Švietimo įstatymo pataisoms. Jos įveda penkerių metų kadenciją mokyklos vadovui ir apriboja, kad šias pareigas toje pačioje švietimo įstaigoje būtų galima eiti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.

„Valstiečiai“ siūlo, kad ilgametis švietimo įstaigos vadovas, jo sutarčiai pasibaigus praėjus metams po įstatymo įsigaliojimo, vieną kartą turėtų teisę dalyvauti konkurse vadovo pareigoms eiti penkerių metų kadencijai. Jei jis šį konkursą laimėtų, būtų laikoma, kad pareigas eina antrą kadenciją iš eilės.

Siūloma, kad švietimo ir mokslo ministras nustatytų viešų konkursų švietimo įstaigos vadovo pareigoms eiti grafiką. Iki 2019 m. liepos turėtų būtų paskelbti konkursai į daugiau kaip 30 metų mokyklai vadovavusių direktorių vietas, iki 2020 m. – vadovavusių 20–29 metus, iki 2021 m. – 10–19 metų.

Vadovai nepritaria

Lietuvos mokyklų vadovų asociacija nepritaria prezidentės siūlymui visiems mokyklų vadovams įvesti kadencijas. Rokiškio rajono mokyklų vadovų asociacija pateikė raštišką atsakymą rajono savivaldybei. „Prašome kelti problemą dėl vadovų vertinimo agentūroje, nes taip mažinamas mokyklos direktoriaus pareigų prestižas ir žemėja reikalavimai turimoms kompetencijoms, be to, ar normalu ir logiška vertinti mokyklos vadovo kompetencijas, kai jis jau yra įgijęs vadybinę kategoriją ir ją turi kas penkeri metai pasitvirtinti? Taip pat prašome pagalvoti apie mokyklų vadovų socialines garantijas ir motyvuojantį darbo užmokestį“, – teigia Rokiškio rajono mokyklų vadovai.

Abejoja, ar konkursuose dalyvautų tinkami

Ką apie kadencijas mano rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis? „Nemanau, kad tai turėtų būti vienas dokumentas. Kadencijos man ne visai patinka, kai nėra kitų  socialinių dokumentų. Pagaliau ar tą direktoriaus vietą, žinodami, kad nebus saugūs, tikrai rinksis tinkami kandidatai?“ – svarstė vedėjas. Jis abejoja, ar gerai siūlyti dvi kadencijas. „Kodėl dvi, jei gerai dirba? Ar tikrai direktoriai gauna tokį uždarbį, kad visą šeimą išlaikytų pasibaigus kadencijoms? O jei renkasi kitą miestą, visai šeimai reikėtų darbo. Gyvenantiesiems kaime apskritai sudėtinga, net namo neparduosi“, – kalbėjo A. Laužadis. Jo nuomone, direktoriaus alga nėra prestižinė, jis uždirba tiek, kiek mokytojas, dirbdamas pilnu krūviu. „O griežtinant poziciją, abejoju, ar tikrai direktoriauti mokykloms ateis tinkami žmonės“, – savo nuomonę išsakė vedėjas.

Švietimo skyriaus duomenimis, šiuo metu mūsų rajone dirba 27 švietimo įstaigų direktoriai (pagal darbo stažą): iki 5 m. – 4 direktoriai; 6–10 m. – 5; 11–15 m. – 7; 16–20 m. – 5; 21–25 m. – 5; per 25 m. – 1.

 

azija

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MokytojaBiruteSmalsutis Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Mokytoja
Mokytoja

Kaip nesipriešins, jei jaučiasi mokykloje kaip nuosavam būste. Ypač Rokiškio pagr. mokykloje. Mokytojai beteisiai, kabinetuose turi būti ne darbinė tvarka, o parodomoji (estetiška pagal ponią direktorę- juoda/balta spalvos). Pamirštama, kad tai ne privati mokykla, o valstybinė…

Birute
Birute

O kaip gi nesipriesins!Juk taip patogu,tokios garantijos,dauguma pasikele,jie visada teisus!

Smalsutis

Labiausiai nori pasireikšti du ministrai. Vienas vykdo kryžiaus karą prieš alkoholį, atleidžia darbuotojus, kompensuos pigiausius vaistus, kita, nedirbusi mokykloje, ilgina mokslo metus ir kels sumaištį su direktorių kadencijomis. Gal šiems ministrams trūksta dėmesio?