R. Keliuotytės nuotr.

Kur ir kaip kreiptis

Dirbantys savarankiškai dėl fiksuotos išmokos gali kreiptis į Užimtumo tarnybą (UT) nuo balandžio 5 d.

Šiek tiek skiriasi tvarka UT registruotiems ir neregistruotiems asmenims. Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo UT nebuvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo, rašymą gali pateikti elektroniniu būdu, naudojantis UT interneto svetainėje www.uzt.lt prieinama el. paslauga „Registracija“.

Jeigu savarankiškai dirbantis asmuo UT yra ar buvo registruotas bedarbiu ar ieškančiu darbo, prieš tai susisiekęs su savo konsultantu, prašymą pateikia el. paštu (nurodytu darbo ieškančio asmens registracijos kortelėje), siunčiant užpildytą prašymą į UT skyrių, kuriame yra registruotas. Gali kreiptis ir paštu, siunčiant užpildytą ir pasirašytą prašymą į UT skyrių, kuriame yra registruotas.

Kas turi teisę gauti išmoką

Savarankiškai dirbantys asmenys:

  • individualiųjų įmonių savininkai;
  • mažųjų bendrijų nariai;
  • tikrųjų ūkinių bendrijų ir komanditinių ūkinių bendrijų tikrieji nariai;
  • asmenys, kurie verčiasi individualiąja veikla (įskaitant dirbančius su verslo liudijimais);
  • fiziniai asmenys, kurie verčiasi individualia žemės ūkio veikla;
  • šeimynos dalyviai;
  • asmenys, gaunantys pajamas pagal autorines sutartis arba pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos.

Išmokos dydis

Ekstremaliosios situacijos ir karantino laikotarpiu dirbantiems savarankiškai mokama fiksuoto dydžio išmoka, kuri siekia 257 eurus už mėnesį. Jeigu ekstremaliosios situacijos ir karantino terminas trumpesnis nei kalendorinis mėnuo, už tą mėnesį mokamos išmokos savarankiškai dirbančiam asmeniui dydis proporcingai mažinamas.

Vienam savarankiškai dirbančiam asmeniui skiriama ir mokama viena išmoka, nepriklausomai nuo to, kiek savarankiškų veiklų vykdo.

UT per tris darbo dienas įvertina prašymą ir priima sprendimą skirti arba neskirti išmoką savarankiškai dirbančiam asmeniui.

Sprendimą dėl išmokos skyrimo priima UT, o išmoką moka „Sodra“

SADM inform.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie