blank
Nuo sausio 4 d. Socialinės paramos centre (J. Basanavičiaus g. 8) pradėta teikti nauja paslauga – dienos socialinės globos paslauga institucijoje. V. Bičiūnaitės nuotr.

Po pagrindinės mokyklos – į dienos centrą

Rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė priminė priešistoriją: „Rokiškio rajono savivaldybės sprendimu, įsteigus Rokiškio pagrindinę mokyklą, vaikai, turintys neįgalumą ir specialiuosius poreikius, buvo perkelti iš Rokiškio socialinės paramos centro padalinio – Vaikų dienos centro neįgaliems vaikams – į šią mokyklą. Vėliau tėvai, kurių vaikai nebetenka užimtumo ir ugdymo paslaugų baigę šią įstaigą, inicijavo, kad jų vaikams reikalingos socialinės paslaugos. Rokiškio socialinės paramos centro administracija, pritarus Socialinės paramos ir sveikatos skyriui, įsteigė  tose pačiose Rokiškio socialinės paramos centro patalpose (Vytauto g. 25) socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo dienos centrą jaunuoliams. Jį lankė 19 jaunuolių, 2 iš jų turėjo asmeninį asistentą (pagal projektą ,,Kompleksinių paslaugų teikimas Rokiškio rajone“). Dienos centre dirbo 1 socialinė darbuotoja, kuri kartu vadovavo padaliniui. Taip pat dirbo užimtumo specialistas bei socialinio darbuotojo padėjėja. Jaunuoliams paslaugos buvo teikiamos nemokamai ir neterminuotai.“

Reikėjo laukti licencijos

„Prieš porą metų dienos centro administracija, jaunuolių tėvai išsakė savo pasiūlymus ir pageidavimus, kad jaunuoliams teikiama socialinės priežiūros paslauga nebeatitinka jų socialinių paslaugų poreikio: patalpos per mažos, jaunuoliai patys turi pasiekti centrą, todėl reikalinga nauja paslauga-dienos socialinė globa institucijoje. Kadangi Socialinės paramos centrui buvo atiduotas J. Tumo-Vaižganto gimnazijos bendrabutis Basanavičiaus g. 8, nuspręsta bendrabučio pirmojo aukšto patalpose steigti dienos centrą jaunuoliams. Pastato remontui buvo skirtos savivaldybės biudžeto lėšos, atlikti viešieji pirkimai“, – sakė specialistė Z. Čaplikienė.

Dienos socialinė globa institucijoje yra licencijuota paslauga, todėl Socialinės paramos centras turėjo pasiruošti, kad patalpos atitiktų keliamus reikalavimus. Licenciją suteikia Socialinių paslaugų  priežiūros departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. „Be licencijos nebuvo įmanoma derinti tolimesnių veiksmų – maisto tiekimo, pavėžėjimo paslaugos, skelbti darbuotojų atrankos ir pan.“, – apie eiliškumą ir biurokratinius reikalavimus kalbėjo specialistė.

Matyt, ilgi terminai ir sukėlė kai kurių tėvų įtarinėjimus, jog darbai vilkinami tyčia, o dalis informacijos nutylima.

Etatų skaičius susijęs su jaunuolių skaičiumi

Licencija teikti paslaugą gauta 2021 m. gruodžio 12 d. Dienos socialinę globą leista suteikti 23 neįgaliesiems. Dirbti su tokiu skaičiumi jaunuolių turėtų būti įsteigta 10 etatų (7 padėjėjai, 2 soc. darbuotojai, 1 vairuotojas). Tačiau yra vienas „bet“ – jeigu lanko mažiau jaunuolių, proporcingai mažėja ir etatų.

Pasak Z. Čaplikienės, pagal pateiktus prašymus, šiuo metu paslauga reikalinga dvylikai jaunuolių.  Pagal globos normą, aštuoniems su sunkia negalia ir keturiems su negalia jaunuoliams priklauso 1 soc. darbuotojas ir 4 socialinio darbuotojo padėjėjai. Darbuotojų atranka vyko pagal vidinę atranką, kaip numatyta kolektyvinėje sutartyje.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments