Žydi lubinai. Redakcijos archyvo nuotr.
Žydi lubinai. Redakcijos archyvo nuotr.

Birželio 13-ąją

1988 m. išleistas pirmasis nelegalių “Sąjūdžio žinių” numeris.

1989 m. Jonavos geležinkelio stotyje atidengta memorialinė lenta 1941-1952 metų tremtiniams.

1992 m. Kretingoje po 54 metų pertraukos surengtas pasauliečių pranciškonų ordino VI kongresas.

1994 m. Taline trijų Baltijos valstybių premjerai pasirašė sutartį įkurti Baltijos Ministrų Tarybą.

1998 m. su oficialiu vizitu Vilniuje viešėjo Rusijos užsienio reikalų ministras Jevgenijus Primakovas.

1999 m. į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų pervežti diplomato Stasio Lozoraičio (jaunesniojo) palaikai.

2002 m. Pasaulio alaus taurės (World Beer Cup) konkurse klaipėdiečių “Baltijos” alus pelnė bronzos apdovanojimą. Konkurse buvo vertinamas 1173 rūšių alus iš 38 pasaulio valstybių.

2007 m. prie išorinės Europos Sąjungos sienos su Rusija atidaryta nauja Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės Vištyčio užkarda.

2013 m. Vilniaus miesto garbės piliečio vardas už nuopelnus Vilniui ir Lietuvai suteiktas poetui, publicistui, visuomenės veikėjui profesoriui Tomui Venclovai.

Lietuva birželio 14-ąją

1888 m. Jasiškiuose, Biržų apskrityje, gimė Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, teisininkas, visuomenininkas, žurnalistas Jokūbas Šernas. Mirė 1926 m.

1940 m. Sovietų Sąjunga paskelbė ultimatumą Lietuvai, reikalaudama sudaryti naują Vyriausybę, priimti papildomą sovietinės kariuomenės kontingentą.

1941 m. pradėti masiniai Lietuvos žmonių trėmimai į Sibirą.

1949 m. paskelbta Lietuvių Charta, kurioje pranešama, kad “pasaulyje pasklidę lietuviai sudaro vieningą Pasaulio lietuvių bendruomenę”.

1989 m. Vilniaus arkikatedroje pašventinta Tremtinių koplyčia, atidengtas atstatytas Trijų kryžių paminklas.

1990 m. Kauno VI forte vietoj sovietinio tanko pastatytas kryžius.

1992 m. Lietuvoje vyko referendumas “Dėl buvusios TSRS kariuomenės, dabar priklausančios Rusijos Federacijai, besąlygiško ir neatidėliotino išvedimo iš Lietuvos teritorijos ir padarytos žalos atlyginimo”.

2001 m. Lietuvos karinėms jūrų pajėgoms perduoti Norvegijoje įsigyti du greitaeigiai kateriai, naudojami patruliavimui ir minų paieškai.

2002 m. pasirašytas Lietuvos ir JAV vyriausybių susitarimas dėl Tarptautinės Amerikos mokyklos Vilniuje statuso. Suteikta galimybė šioje mokykloje dirbti bei mokytis ir Lietuvos piliečiams.

2006 m. į Kelmės rajone, Tytuvėnuose, surengtą Jolantos Širkaitės knygos “Dailininkė Sofija Romerienė” pristatymą iš Briuselio atvyko S. Romerienės sūnus Andrius ir iš Kanados – vaikaitis Tedas.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Rekomenduojami video: