blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip tarybai aiškino rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis, sveikatos apsaugos ministro įsakymu tęstinio gydymo po planinės dienos chirurgijos paslaugos praėjus 12 val. Valstybinė ligoninių kasa neapmoka. „Pacientą po 12 valandų turim išrašyti iš dienos chirurgijos arba namo, arba dėl medicininių indikacijų perrašyti į aktyvų gydymą. Kitu atveju, jeigu pacientas po procedūros ar operacijos ligoninėje nori likti ilgiau, privalo mokėti pats, nes ligoninei niekas už tokius pacientus nekompensuoja“, –sakė R. Martinėlis.

Į tarybos patvirtintą 31,55 Eur mokestį už parą įskaičiuotas chirurgijos profilio gydytojų, bendrosios praktikos slaugytojos darbas, materialinės sąnaudos –medikamentai, tvarsliava, tirpalai, maitinimas.

Tarybos nariui Egidijui Vilimui pasitikslinus dėl pacientų, kuriems 12 val. terminas po paslaugos suteikimo baigiasi, tarkim, vidurnaktį, ir nusistebėjus – nejaugi jie taip pat bus išrašomi, R. Martinėlis tik pakartojo, jog tokia tvarka – po 12 val. paslaugos gavėjai iš dienos chirurgijos privalo būti išrašyti. „Eina kalba apie nesudėtingas operacijas ar procedūras, kurioms taikoma vietinė narkozė. Paprastai po kelių valandų tokie pacientai gali vykti namo, jeigu savo noru be medicininės būtinybės norės likti ligoninėje ilgiau, turės mokėti nustatytą įkainį už parą“, – pakartojo R. Martinėlis.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Smalsutis
2022 4 spalio 11:51

Aš manau, kad 12 val. terminą nustatė sveikatos ministerijos besmegeniai partinukai.

Rekomenduojami video: