Diana Guzienė: „Palyginti su praėjusiais metais, mūsų gimnazijos abiturientų ir 2 gimnazijos klasės mokinių pagrindinio ugdymo pasiekimai tikrai geresni nei pernai.“ J. Kačerausko nuotr.

„Jei esi motyvuotas, atsakingas, gabus ir atkakliai siekiantis tikslo, visos profesijos – po kojomis. Svarbu tikėti savimi, pasitikėti mokytojais, sulaukti artimųjų pagalbos ir  palaikymo bei dirbti, dirbti, dirbti. Reikia pasirinkti sritį, kurioje gali ir nori būti geriausias“, – interviu „Gimtajam…“ abiturientų išleistuvių išvakarėse sakė  Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijos direktorė, Rokiškio rajono švietimo įstaigų vadovų asociacijos prezidentė Diana Guzienė. Pokalbyje ji ne tik džiaugėsi puikiais šių metų gimnazijos abiturientų pasiekimais, 12 abiturientų gautais šimtukais… Kalbėjome ir apie tai, kad trūksta mokytojų, bei kitas  švietimo sistemos bėdas, kurioms spręsti neužtenka tik pačios mokyklos įtakos: „Ne iš vieno kolegos girdėjau, kad nusibodo dirbti ,,statybininku“ – tai yra daryti tai, ko neišmanai ir nemiela.“ „Daug metų  visuomenėje buvo formuojama nuomonė, kad mokyklos direktorius – blogis“, – atvirai sakė D. Guzienė.

Rokiškio rajonas šiemet išleidžia 236 abiturientus.  Obeliuose ir Juodupėje šventė vyko praėjusį savaitgalį, o vakar išleistuvės – kitose rajono mokyklose.

– Kiek mokinių šiemet baigia Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto gimnaziją? Ar labai jų mažėja?

–  Šiais metais gimnazijos 4 klasėje mokėsi 136 abiturientai, 2018 m. – 147, 2017 m. – 173, 2016 m. – 218, 2015 m. – 214. Turime nedidelę mokinių mažėjimo tendenciją visose pakopose. Šiais metais į 1 gimnazijos klasę ateina 156 mokiniai. Tačiau vidurinio ugdymo pakopoje mokinių dar labiau sumažėja dėl šių priežasčių: didėja mokinių, kurie baigę pagrindinio ugdymo programą išeina į profesines mokyklas, skaičius; dalis nepažangių mokinių, sulaukę 16 metų, pasirenka kitas švietimo įstaigas; didėja specialiųjų poreikių mokinių, kurie įstatymų nustatyta tvarka negali tęsti mokymosi gimnazijoje pagal vidurinio ugdymo programą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

bangenis

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie