blank
Elektra. A. Sabaliausko autorinis darbas. GR asociatyvi nuotr.

Lietuvoje importuota 71 proc. suvartotos elektros, 28 proc. – iš Latvijos, Estijos ir Suomijos, 37 proc. – iš Švedijos, o 35 proc. – iš trečiųjų šalių. Dėl šventinių dienų Baltijos šalyse elektros poreikis sumažėjo 5 proc., o Lietuvoje – 4 proc. Mažesnę kainą lėmė ir didesnė pigesnės elektros pasiūla. Baltijos šalyse vėjo elektrinės pagamino pusantro karto daugiau, o įprastinio kuro elektrinių gamyba mažėjo 38 proc.

Sumažėjęs elektros vartojimas ir palankūs vėjai formavo žemesnes kainas visame Baltijos jūros regione. Abi šv. Kalėdų dienas vidutinės paros kainos Vokietijoje ir Danijoje buvo neigiamos. Danijoje vėjo elektrinių gamyba augo apie keturis, o Vokietijoje – beveik tris kartus. Šventinį savaitgalį didžiojoje dalyje „Nord Pool” prekybos zonoje kainos siekė apie 22 EUR/MWh. Tik dalyje Norvegijos formavosi vidutinės 28 EUR/MWh kainos ir augo importas ne tik iš Švedijos, bet ir Nyderlandų bei Danijos.

Gruodžio 19-25 d. į Lietuvą tarptautinių Latvijos-Lietuvos jungčių pralaidumas vidutiniškai buvo išnaudojamas 34 proc., Baltarusijos-Lietuvos – 17 proc. Tarptautinių Estijos-Latvijos elektros jungčių pralaidumas elektros srautui iš Estijos į Latviją vidutiniškai buvo išnaudojamas 48 proc. Elektros srautui Lenkijos kryptimi Lietuvos ir Lenkijos jungties pralaidumas buvo vidutiniškai išnaudojamas 80 proc., o Lietuvos kryptimi – 31 proc. „NordBalt” pralaidumo išnaudojimas Lietuvos kryptimi siekė 57 proc.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus