puodelis

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė sakė, jog nesant galimybių rajone paskelbti ekstremalią situaciją dėl itin gausių kritulių ir augalininkystės ūkių patirtų nuostolių, nuspręsta tarybos vardu pagalbos kreiptis į Vyriausybę ir minėtas ministerijas.
Kreipimesi į Vyriausybę nurodomi du punktai: prašoma pagalbos likviduojant žemės ūkiui gamtos sukeltus neigiamus ekonominius padarinius bei teisės aktų pokyčių, kad dėl augalininkystei pavojingų reiškinių būtų galima skelbti ekstremalią situaciją. Pagal preliminarius duomenis, dėl lietingų orų rajono augalininkystės ūkiai patyrė ne mažiau kaip 30 proc. vidutinės bendrosios augalininkystės vertės nuostolių.
Ministerijų prašoma pripažinti, kad šios vasaros nepalankios meteorologinės sąlygos buvo nenugalima jėga ir kliūtis rajono augalininkystės ūkiams. Pagal hidrometeorologijos išduotą pažymą, pastarųjų savaičių kritulių kiekis mūsų rajone vidutinę kritulių normą viršijo 3,5 karto. Rugpjūčio priešpaskutinės savaitės krituliai pasiekė kritinę ribą – paskendo Kamajų seniūnijos laukai, ypač nukentėjo Duokiškio kraštas. Lietus permerkė beveik viso rajono ūkių laukus ir dirvas.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie