Nori patogumų – kratyk piniginę

Gegužės 8 d. daugiabučio butų savininkų bendrija „Dobilas“ šaukė susirinkimą, kuriame ir spręstas šis karščiausias klausimas. Tačiau vieningo sutarimo, kaip liftas veiks nuo birželio 1 d., kol kas nerasta. Apie liftų Rokiškio mieste problemą „Gimtasis…“ rašė balandžio 28 d. (A. Minkevičienė, „Liftai diktuoja gyvenimo grafikus: pavėlavai – į devintą aukštą ropškis pėstute“).

Mieste yra šeši gyvenamieji devynaukščiai, kuriuose veikia 10 liftų. Žiemos sezonu (lapkričio 1–balandžio 30 d.) liftai veikia nuo 7 iki 20.45 val., vasaros (gegužės 1–spalio 31 d.) – nuo 7 val. iki 21.45 val.

Liftų darbo valandomis nepatenkinti „Dobilo“ bendrijos nariai skundėsi rajono valdžiai, kreipėsi užtarimo į Seimą, motyvuodami, kad taip pažeidinėjamos žmogaus teisės. Liftų darbą prižiūrinčios AB Rokiškio butų ūkio direktorius Vladas Janulis sakė, jog miesto daugiaaukščių liftų savininkė  yra namo bendrija ir ji turi teisę apsispręsti: keisti liftų darbo laiką ar – ne? Jeigu gyventojai susitartų, jog liftai turi veikti visą parą, bendrija turėtų priimti vieningą sprendimą: kas liftus prižiūrės, kiek išaugs mokesčiai gyventojams. „Dabar mes turime tris liftininkus. Jei bus nutarta, kad liftai turi dirbti visą parą, reikės daugiau darbuotojų, teks mokėti už nakties darbą. Be to, daugiau kainuos liftų techninis aptarnavimas“, – likus porai savaičių iki bendrijos susirinkimo „Gimtajam…“ dėstė V. Janulis.

Jo žiniomis, ne visi „Dobilo“ bendrijos nariai pageidauja visą parą veikiančių liftų, nes tai išaugintų jų išlaidas.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
9 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Saulius
Saulius
2018 23 gegužės 19:56

‘Dobilo’ bendrijos gyventojų susirinkyme būvo pasakyta, kad liftas nuo birželio 1-mos dienos bus visiškai atjungtas. Liftas visą parą turi tarnauti žmonėms. Šį reikalą manau spres ministėrija. Būtų ūkis dirba be licenzijos, todėl mieste, reikėtų atjungti visus liftus, tame tarpe ir savivaldybės. Tegu ponai irgi vaikšto pėstute.

asaa
asaa
2018 11 gegužės 8:52

Nekelkit panikos ankščiau laiko, ras tą sprendimą dėl to lifto, yra jau keli variantai kaip pratęsti jo darbą ir viskas yra daroma ta linkme. Todėl mažiau po spaudas lakstykit o daugiau bendraukit su bendrijos atstovais ir nereiks čia kelti šurmulio dėl nieko.

Zoja
Zoja
2018 11 gegužės 10:56
Reply to  asaa

Kai didžioji dalis gyventojų pasirašo už lifto veikimo laiko pakeitimą ir pritaria tam yra viskas OK, bet kai reikia savo nuomonę ilgiau išlaikyti, tada gaunasi, kad mes ne prie ko. Čia tik keli “Durni” nori pakeitimų. Gerai, kai yra bent keletas, kurie nors kokios veiklos imasi ir nebijo savo nuomonės reikšti, o ne sėdi ir dievagojasi, kad blogai,bet geriau tylėti. Daug metų buvo keltas klausimas, dėl lifto, bet bendrijos atstovai, jokių priemonių nesiėmė.

UFFO
UFFO
2018 11 gegužės 7:06

na jau kiek gi ten pabrangs ?? mes mokam uz lifta 3e.. tai cia del centu 20 metu zmones vargsta

Zoja
Zoja
2018 11 gegužės 10:41
Reply to  UFFO

Tai kur taip pigiai galima naudotis lifto paslaugomis, net po 3 eur? Čia mokama nuo 12-15 Eur.

UFFO
UFFO
2018 11 gegužės 22:46
Reply to  Zoja

stai kiek kainuoja normalus lifto veikimas kaune :

Paslaugos pavadinimas Kiekis Įkainis, € Suma, €
Lifto techninė priežiūra 71.4700 0.0295 2.11E
Liftų techninis patikrinimas 71.4700 0.0091 0.65E
Bendro naudojimo elektra, €: 2.61E
p.s +pvm

taip kad uz lifta 3E o elektra ne vien liftas sudaro ir visa para apsvietimas laiptineje

Zoja
Zoja
2018 10 gegužės 17:24

Geras :). O ar tikrai nėra pažeidžiamos žmonių teisės? Ko tyli Rokiškio savivaldybė, kuri “labai” rūpinasi krašto žmonių gerove? Kodėl nepasakoma, kad nuo birželio 1d. yra pagrasinta visiškai atjungti liftą. Trūksta, tik vieno nelaimingo atvejo, kad per lifto neveikimą nukentėtų žmogus. Turbūt dar nėra buvę, kad kas pateiktų privatų ieškinį, dėl nelaimės,o tada paskaičiuokit, kiek tai atsieitų…Pamąstymui: 10 liftų, kas mėnesį suneša, nuo vienos laiptinės apie 300-350 Eur, tai apie 3000-3500 Eur. Liftininkams mokamas minimalus darbo užmokestis(pateikiama preliminariai, neatskaičius mokesčių) 3x600Eur, gaunasi 1800 Eur. Vadinasi gan pelningas verslas yra liftų priežiūra :). O vieningos nuomonės niekada nebus pasiekta, nes kas… Skaityti daugiau »

asaa
asaa
2018 11 gegužės 9:00
Reply to  Zoja

Pamastymui. dalis už liftus mokamos sumos nueina Kauno liftams nepamirškit kad ir jie gauna pinigus už lifto techninė priežiūrą. plius reikia suprasti kad butu ūkis ne labdaros organizacija… elementaru kad jie iš mūsų uždirba. juk net ir už krano pakeitimą ima pinigus

Zoja
Zoja
2018 11 gegužės 10:39
Reply to  asaa

Kauno liftams yra mokama atskirai, kada jie suteikia paslaugas.