J. Kačerausko nuotr.

Advento vainikui – ir Rokiškio dekano eglutė

Eglučių advento vainikui, papuošiančiam Nepriklausomybės aikštę, padovanojo Rokiškio dekanas Eimantas Novikas ir „Gimtasis Rokiškis“, kiekvienam iš 17 kolektyvo narių paskyręs po žaliaskarę.

Visi bendrai eglučių vykome į VĮ Valstybinės miškų urėdijos Rokiškio regioninio padalinio medelyną, o miškininkai mums parinko jų pačių gražiausių, tarp kurių – ir keturios, simbolizuojančios advento vainiko žvakes. Jos bus didesnės. Kaip pastebėjo medelyno viršininkas Piotras Jermolajevas, eglučių amžių nesunkiai gali atspėti bet kas, ne tik miškininkai, suskaičiavę horizontalių šakų vainikus. Visoms eglutėms, iš kurių bus suformuotas advento vainikas Rokiškyje, jau yra po šešerius septynerius metus. Tačiau jų gyvenimas nenutrūks, toliau metus jos skaičiuos Rokiškio rajono bendruomenėse.

Rokiškio dekanas E. Novikas, kuriam buvo parinkta viena iš keturių didesniųjų eglių, sakė, kad adventas – laukimo laikotarpis. Keturių savaičių laukimą atspindi kas savaitę uždegama advento vainiko žvakė – tai simbolizuoja augančią šviesos pergalę prieš tamsą. „Todėl džiaugiuosi šia gražia akcija, pats asmeniškai prie jos prisidedu ir kitus skatinu tą daryti. Juk tos savaitės greičiau praeis, jeigu visi jungsimės į bendrą laukimą, kurį galiausiai apvainikuoja Kalėdos – Jėzaus gimimo šventė“, – pastebi klebonas.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie