Kas yra ADR?

Tai visoje Europoje galiojantis susitarimas dėl pavojingų krovinių transportavimo tarptautinio vežimo keliais. Kitaip tariant, tai įvairių taisyklių rinkinys, kurio pagrindinis tikslas – užtikrinti maksimalų pavojingų krovinių saugumą transportavimo metu ir užkirsti kelią nelaimingų atsitikimų rizikai.

Kokie reikalavimai yra taikomi pavojingų krovinių pervežimui?

ADR apima pavojingų krovinių pakavimo, dokumentavimo, ženklinimo ir klasifikavimo reikalavimus. Be ADR taikomi ir kiti saugaus pavojingų krovinių transportavimo reglamentai, tokie kaip IATA (oro transportui), IMDG (jūriniam transportui) bei RID (geležinkeliams). Žinoma, ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į Lietuvoje galiojančius įstatymus.

Svarbu žinoti, jog tokio tipo krovinių transportavimo reikalavimai yra nuolat peržiūrimi ir atnaujinami, todėl prieš gabenant ADR krovinį – rekomenduojama peržvelgti ar nėra atnaujintos informacijos.

Kaip klasifikuojami ir pakuojami pavojingi kroviniai?

Pavojingi kroviniai yra skirstomi į devynias klases – kiekvienos jų pavojingumo lygis yra skirtingas. ADR klasės gali būti įvairios: sprogmenys, dujos, radioaktyviosios, toksiškos, infekcinės bei kitos medžiagos.

Ne ką mažiau svarbus tinkamas ADR krovinio įpakavimas. Priklausomai nuo gabenamų medžiagų – įpakavimas turi būti atsparus smūgiams, vibracijoms, kitiems neigiamiems išorės poveikiams. Jis turi efektyviai apsaugoti nuo medžiagų išsiliejimo bei būti atitinkamai paženklintas.

Ar yra taikomi specialūs reikalavimai darbuotojams, dirbantiems su pavojingais kroviniais?

Su pavojingais kroviniais dirbančiam personalui taip pat yra taikomi atitinkami reikalavimai: mokymo bei sertifikavimo. Darbuotojai privalo žinoti, kaip saugiai elgtis su pavojingomis medžiagomis ir kokių saugumo priemonių imtis, įvykus nelaimingam atsitikimui,

Tikime, jog pateikta informacija apie pavojingus krovinius jums suteiks daugiau aiškumo. Trūksta informacijos ar turite klausimų? Kreipkitės į ADR krovinių gabenimo paslaugą teikiančią logistikos įmonę – šios srities specialistai mielai jus pakonsultuos, atsakys į rūpimus klausimus ir suteiks naudingos informacijos.

Užs.R0132

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: