Įsisenėjusi bėda

Į „Gimtojo…“ redakciją kreipėsi šio namo gyventoja Vincorija Beriozina. Moteriai trūko kantrybė: ji panoro paviešinti problemą, mat gyventojai ilgą laiką kenčia smarvę, o vamzdynus retkarčiais prižiūrinti AB Rokiškio butų ūkis „niekaip nesusitvarko su vamzdžiu, besispjaudančiu nuotekomis“. Pagrindinė bėda – šalia nuotekų pritaisyta speciali alkūnė, per kurią ir plūsta „gėris“. Ji įmontuota tam, kad, užsikišus vamzdžiui, visos nuotekos išbėgtų pro jį, o ne užlietų pirmojo aukšto gyventojus.

„Šio namo rūsys skęsta jau daugybę metų. Rokiškio butų ūkis tam kartui išvalo, ir viskas. Pernai buvau nuėjusi į įmonę, prašiau pagaliau tinkamai sutvarkyti. Pažadėjo gruodį viską padaryti. Tačiau nieko, kas dabar, liepa?..“ – piktinosi gyventoja.

Anot moters, šiuo metu į rūsį užeina vos vienas kitas gyventojas, mat braidyti per nuotekas neįmanoma, dar tas nosį riečiantis kvapas…

Tereikia bendruomeniškumo

Rokiškio butų ūkio direktorius Vladas Janulis „Gimtajam…“ pakomentavo situaciją. Pasak direktoriaus, įmonė neadministruoja minėto namo, o tik pagal susitarimą teikia gyventojams paslaugas. „Šis daugiabutis turi įkūręs bendriją. Jeigu gyventojai susitarę mus samdys, tada mes suteiksime visas reikalingas paslaugas. Jie yra savininkai, juridinis asmuo, jie viską valdo. To rūsio situacija mums žinoma. Prie nuotekų vamzdžio įmontuota alkūninė apsauga, kad nesemtų pirmojo aukšto. Viskas buvo įrengta kur kas anksčiau. Tokia alkūnė buvo montuojama daugelyje daugiabučių. Kada įvyksta nuotekų persipylimas per alkūnę, žmonės tai pamato ir išsikviečia atitinkamas tarnybas. Kitu atveju užsikimšus vamzdžiui viskas keliauja į pirmąjį aukštą. Tada iškyla grėsmė būti užlietiems. Buvo tokių atvejų, tai nebe pirmas kartas. Esant tokiai situacijai tereikia bendruomeniškumo, kad gyventojai susirinktų ir nutartų, jog šią problemą reikia spręsti“, – komentavo V. Janulis.

kasyba

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Asta Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Asta
Asta

Jaunystės 9,ta pati problema.Kadangi mano rūsys prie tos alkūnės,tai čia mano ir problema.Šūdus kuopiu aš.O pabandžius kalbėt apie problemą,buvęs namo komendantas atkirto,jei užtaisysim ,tai apsems juos,gyvenančius pirmame aukšte.Va tiek to ir sprendimo.