R. Keliuotytės nuotr.

Pirmosios pasėjamos paprikos

Rokiškėnams gerai žinomoje parduotuvėje „Žalia stotelė“ darbas virte verda. Jos vedėja Genė Šinkūnienė sako, kad sėklų pirkimas jau įsibėgėjęs. „Kaimo moterys vienu metu susiperka visas reikalingas sėklas, miestietės perka tam kartui – tai, ką tuo metu yra sumaniusios sėti“, – pastebi G. Šinkūnienė.

Ji negaili pirkėjams įvairių patarimų, todėl čia galima įsigyti ne tik sėklų, bet ir gauti išsamią konsultaciją. Pasak parduotuvės vedėjos, pirmiausia vasario mėnesį sėjamos paprikos. Žinoma, ne lauke ir ne šiltnamiuose. Pirmosios sėklos daiginamos ant palangių – čia ir sužaliuoja pirmieji daržai, tiksliau, – jų užuomazgos.

Ant palangių jau stiebiasi ir pirmieji svogūnų laiškai – kai kas juos augina labai paprastai, senoviniu būdu – svogūno galvą merkia į indą su vandeniu. G. Šinkūnienė pataria geriau svogūnų galvas kišti į žemę. „Turime specialių indų, kuriuose auginamus daigus ar svogūnus galima laistyti iš apačios. Labai patogu, švaru, o svogūnų šaknys visuomet gauna tiek drėgmės, kiek jiems reikia“, – sako parduotuvės vedėja.

Kovo mėnesį daiginimui bus sėjami pomidorai, o vėliausiai – agurkai, cukinijos,  moliūgai.

„Kai kas ridikėlius, špinatus jau sėja į šiltnamius – nėra rimtesnio pašalo, o saulė jau šviečia kaitriai, todėl galima“, – pastebi G. Šinkūnienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie