Redakcijos archyvo nuotr.

Kiek kainuoja žmogaus gyvybė ir koks turėtų būti atlygis už darbą pavojingomis sąlygomis? Toks klausimas labai aktualus VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės darbuotojams. Praėjusį penktadienį šioje gydymo įstaigoje įvykęs incidentas atskleidė, kad čia niekas negali jaustis saugus: nei ligoniai, nei patys darbuotojai.

Algos priedas – penkiolika eurų

Smulkių incidentų, kai nukenčia įstaigos darbuotojai pasitaiko ne taip retai, tačiau penktadienio pavakare vykusio įvykio smulkiu tikrai nepavadinsi.

„Bendro stebėjimo sveikatos priežiūros skyriaus ligonis nuo pat ryto buvo neramus, reiškėsi agresijos požymiai: priekabiavo prie kitų ligonių, juos stumdė, todėl vėliau jam buvo skirtas gydymas. Žmogus paguldytas į atskirą stebėjimo palatą, – pasakojo minėto skyriaus darbuotojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.). – Apie 17–17.30 val. ligonis pradėjo reikalauti pakviesti ligoninės direktorių, spyrė į durų stiklą, kuris nuo smūgio sueižėjo. Smūgio neatlaikė stiklo apvadas, todėl jis vėliau agresyviam ligoniui pasitarnavo kaip lazda. Skyriuje budintys darbuotojai turi vadinamuosius „laikrodukus“, kuriais gali išsikviesti pagalbą. Puolėme juos spaudyti, tačiau nė vienas neveikė. Posto stalčiuje buvo dar keli tokie laikrodukai, tačiau ir jie neveikė. Ant sienos yra atskiras pavojaus mygtukas, kurį paspaudus išjungti gali tik patys apsaugos darbuotojai, specialiai atrakinę. Deja, ir jis tuo svarbiu momentu neveikė. Teliko skambinti telefonu ir taip kviestis pagalbą. Praradome laiką. Atėjusi apsauga bandė kalbinti įsisiautėjusį ligonį, tačiau supratę, kad situacija vis labiau kaista, o jie neturi jokių specialiųjų priemonių, pasišalino. Fiziškai stiprus, sportuojantis ligonis siautėjo po skyrių: jis sugebėjo pakelti net apie 70 kg sveriantį treniruoklį dviratį, išvartyti sunkias spintas ir, nuplėšęs kabinamąsias lubas, nutraukti elektros laidus. Pasipylė kibirkštys, dingo elektra. Ligonis koja išspyrė bufeto duris ir išlaužęs stalčių paėmė peilį. Kadangi buvo jau pavakarys, prieblanda, mes matėme tik siluetą su peiliu rankoje. Pasišviesti galėjome tik telefonu, o vienintelė saugesnė vieta – postas. Kadangi situacija darėsi sudėtinga, buvo iškviesta policija. Pareigūnai turėjo specialiųjų priemonėmis ir uždėję antrankius ligonį išnešė iš patalpos. Po incidento darbuotojai pasišviesdami mobiliaisiais telefonais patamsyje surado peilį, paskui valė koridorių, stumdė į vietas išvartytas spintas. Po kurio laiko atvyko elektrikas, padėjo pakabinti šviestuvus, pajungė elektrą.“

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

kasyba

13
Rašyti komentarą

avatar
13 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
DirbantisvsdasdadyrbuNesupratęsButyrka Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Dirbantis
Dirbantis

bet kiek cia gudruoliu, kaip visi viska zino :))) baikit nesamones rasyti 🙂

vsdasda
vsdasda

kad naktimis dirba tik seseles, sanitaru ir gydotoju nebuna. Kodel taupoma ir tas nutylima? Svarbu tik alga daktarams pasikelti.

dyrbu
dyrbu

visi laikrodukai yra veikentys tik nevisi moka jais naudotis

Nesupratęs
Nesupratęs

Neaišku – ką veikė skyriaus darbuotojai, ten kas nors dirbo? Prie ko čia mygtukai ir sistemos? Čia gi ne 10, o vienas ligonis buvo neramus, kiek supratau.

petras
petras

Darbuotojas, kuris dirba tiesiogiai su ligoniais, tokių pievų nerašo.Kodėl nerašai kad negalima pagal darbo instrukciją surišti ar imtis kokių nors priemonių,prieš ligonį, be budinčio gydytojo leidimo,o čia reikia veikti greitai.jeigu kažkas atsitiks ligoniui atsakysi pagal įstatymus.Tai koks mastantis darbuotojas imsis veiksmų,kad paskui pats kentėsi.Ligoninėje nėra išdirbta jokia ,dėl darbo saugos ,sistema,nes niekam neįdomu.Reikia LIAUSĖDUI atsistatydinti ir pakeiti ten visą šutvę ale dirbančią

Butyrka
Butyrka

Idomu kada zmones prades kalbeti apie vergu prekyba ir Smalsuciu klano valdyma, juk visi zino kaip Smalsute prekiauja darbo vietomis.

Bombis
Bombis

Pamenu ligonines vadovas labai mego spaudoje pozuoti su laikrodukais…

Butyrka
Butyrka

Pagaliau kazkas kalba apie psichine. Idomu kada prasides kalbos apie vergu prekyba. Cia butu kita idomi tema laikrasciui. Kaip sakoma viesa paslaptis. Kaip ir senovej vergas vergaudavo savo PONIAI 🙂

Kas
Kas

Tai kad ir pavojaus mygtukas neveikė.O čia tai apsauga turėjo pasirūpinti.Be to dar ir kameros skyriuose yra.

Darbuotojas

Už „laikrodukų“ veikimą atsako patys darbuotojai – priimdami pamainą gali ir turi pasitikrinti, ar baterija neišsikrovusi, bet negi kam rūpi? O kai bėda – nė kaip paspausti nebežino. Ir dėl to, aišku, kalti kiti. Jei pamaina būtų dirbusi taip, kaip turėjo, to incidento nė nebūtų. Sėdėti poste, kai pacientas sujaudintas, agresyvus blaškosi po palatą – nėra tas darbas, už kurį gaunama alga. Na o po to, žinoma – kalti visi, tik ne aš.

Darbuotojas
Darbuotojas

Kai darbuotojai tik žiūri, kaip pacientas siautėja ir nevykdo savo pareigų, tai nepadės ir milijonas prie algos. Jei būtų reagavę tinkamai, viso šio incidento net nebūtų. Už „laikrodukų“ tikrinimą irgi atsako tas, kas tą laikroduką nešioja – prieš pamainą gali pasitikrinti, ar baterija neišsikrovusi ir pasirinkti veikiantį. Negi ligoninės valdžia turi tai daryti? Skųstis, kad dirba pavojingomis sąlygomis taip pat nederėtų – visi puikiai žino, kad ėjo įsidarbinti į psichiatrijos stacionarą, ne į biblioteką ar soliariumą. Jei matai, kad darbas ne tau, tai keisk, leisk dirbti tiems, kas gali.

petras
petras

na štai pasirodė vietinės valdžios darbas,stengės tik kuo daugiau sukombinuoti europos pinigų,investavo į blizgesį o į saugumą žmogau nusispjovė.Profsajungos lyderė visą laik reikalavo kad sustiprintų saugumą,tuos pigiausius laikrodukus išreikalavo, kurie po mėnesio nebeveikė.Tačiau valdžiai dzin,jie dar drysta ginčitis teismuose ir dar įrodinėja kad ligoniniai dirbti saugu.atsitikimų buna daug bet sugeba nuslėpti

Smalsutis

Įdomu, kaip kitose įstaigose veiktų gaisro ir kitokie pavojaus mygtukai? Tokie daiktai montuojami pinigams išplauti.