Akmenis rinkti pas ūkininkus- pelninga ir apsimoka, o protingai pasidėliojus laiką, nenukenčia ir socialinės išmokos. Vilės Leščinskienės nuotr.

Gerai, kad seniūnija didelė

Pasak Pandėlio seniūno Algirdo Kulio, tai kasmetinė sezoninė problema ir seniūnai nieko padaryti negalintys. „Visuomenei naudingų darbų atlikėjai mums labai gelbsti. Rimtų darbų negali jiems duoti, nes jie nekvalifikuoti darbininkai, tačiau labai pasitarnauja jų pagalba grėbimo, šlavimo ir kituose aplinkos tvarkymo darbuose. Niekam ne paslaptis, kad socialinių pašalpų gavėjai ir malkas skaldo“, – sakė seniūnas. Anot jo, jeigu visi, už pašalpas atidirbantys, išeitų pas ūkininkus akmenų rinkti, tai seniūnijoje darbai stotų, būtų labai sunku.
Kai kurios mažesnės seniūnijos, seniūno žiniomis, iš tikrųjų su tokia bėda susiduria, bet darbininkų negalinčios savintis, nes jie už pašalpą atidirba laisva valia, tada, kada gali. „Kiti seniūnai gal ir nenorės šia tema kalbėti, nes, pripažinkim, apie problemas kalbėti nėra smagu. Gerai, kad mūsų seniūnija didelė, tai pagalbininkų nepritrūkstame, tikrai ne visi išėję dirbti pas ūkininkus. Aš už tai, kad žmogus dirbtų. Legaliai“, – teigė A. Kulys.

Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Petkevičius sako, kad akmenų rinkėjai įdarbinami atsiskaitant paslaugų kvitais, kas žmogui geriau, nes atskaito mažiau mokesčių. GR arhyvo nuotr.

Daugiau – „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Asta
Asta
2024 24 balandžio 11:59

Akmenus renka pagal juos nelegaliai o malkas ar grebia jau legaliai,baikit durninti vergus

Jaras
Jaras
2024 24 balandžio 9:36

O siaures afrikos piliečiai atidirbineja uz pasalpa kazi? Vokietijoje gyvendami? Cia is vergu dar tyciojaai ponaiciai kuriu greit neliks

Kapacio
Kapacio
2024 23 balandžio 19:29

Pokštinikai…kada baigsis Lietuvos “valdininkų” tas tyčiojimasis…”atidirbti už pašalpą”. Blet gal duokit už tą darbą priklausantį atlyginimą, o ne gasdinkite, kad negaus pašalpos. Tam juk ir skirta pašalpa…paremti nedirbančius, o ne atidirbti.

Rekomenduojami video: