R. Kilkaus nuotr.

Tai nutarė Seimas, ypatingos skubos tvarka priėmęs Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas.

Už jas vienbalsiai antradienį balsavo 120 Seimo narių.

Seimo nario Antano Matulo nuomone, priimtas įstatymas yra tobulesnis negu ankstesnis variantas, nes jis apims ir rezidentus. Tačiau, nepaisant to, jis sako, kad tai yra priedų mažinimo įstatymas.

„Drįstu pasakyti, kad tai yra iš esmės priedų mažinimo įstatymo projektas, nes tai apie 40 proc. mažiau, negu šiuo metu realiai moka gydymo įstaigos“, – sakė A. Matulas.

Seimo narys Jurgis Razma mano, kad galima santūriai pasidžiaugti, nors gaila, kad ir liko kažkoks neapibrėžtumas, ar priedus gaus pagalbines paslaugas teikiantys darbuotojai.

„Jeigu jie liks už borto, tai teks grįžti prie to, ką mes siūlėme“, – sakė J. Razma

Seimo narys Raimundas Martinėlis apgailestavo, kad įstatymo projektas neapima visų medikų, o tik dirbančius karštuosiuose taškuose.

Jis taip pat turėjo abejonių dėl priedų skyrimo tvarkos, tačiau, nepaisant to, kvietė kolegas palaikyti įstatymo pataisas.

„Ačiū, kad mes parodėme Lietuvai, kad galime dirbti kartu“, – kreipdamasis į Seimą sakė parlamentaras Antanas Vinkus.

Seimo sprendimu, Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams nuo karantino paskelbimo pradžios iki pabaigos, kai jie dirba ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose, pareiginės algos (darbo užmokesčio) pastoviosios dalies koeficientai arba mėnesinė alga (priklausomai nuo įstaigoje taikomos darbuotojų darbo apmokėjimo sistemos) didinami nuo 60 iki 100 procentų.

Bus atsižvelgiama į konkretaus sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą ir atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą, Vyriausybės arba jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai priklausančių sveikatos priežiūros įstaigų, sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl paslaugų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, patirtos išlaidos dėl padidėjusių algų bus apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka.

Išlaidos sveikatos priežiūros įstaigų, kurie nesudarę sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis dėl paslaugų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis, bus apmokamos valstybės biudžeto lėšomis.

Pagal priimtas pataisas, Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai nepriklausančių sveikatos priežiūros įstaigų patirtos išlaidos, susijusios su darbo užmokesčio padidinimu, bus nustatomos ir apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų su šiomis įstaigomis Vyriausybės nustatyta tvarka sudaromose sutartyse numatytomis sąlygomis.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie