Petras Blaževičius. D. Zibolienės nuotr.
Petras Blaževičius. D. Zibolienės nuotr.

 

Kuo gilyn miškan, tuo daugiau medžių. Toks rebusas susidarė dėl folkloro ansamblio „Gastauta“. Be vadovų likęs kolektyvas norėtų palikti Kultūros centrą ir įsikurti Krašto muziejuje, bet tokiai būstinės rokiruotei kliūčių daugiau nei galimybių.

Perkraustytojų vaidmens ėmėsi politikai

„Gimtasis…“ rugsėjo 13 d. rašė apie rajono tarybos opozicijos parengtą projektą perkelti „Gastautą“ iš Kultūros centro į muziejų. Kaip nurodoma opozicijos rašte, tokį prašymą išreiškė folkloro kolektyvas. Už rajono kultūrą atsakingas savivaldybės Kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius paaiškino rugsėjo 9 d. perskaitęs opozicijos parengtą projektą, bet paties „Gastautos“ kolektyvo prašymo nematęs. Vedėjas kreipėsi į savivaldybės teisininkus, kad šie išaiškintų teisinius ir praktinius perkėlimo niuansus, teiravosi muziejaus vadovų dėl naujo darinio įkurdinimo.

Neatitinka dvarų kultūros vizijos

P. Blaževičius „Gimtajam…“ paaiškino, jog atostogaujančią muziejaus direktorę laikinai vaduojanti Marytė Mieliauskienė šiuo klausimu nekalbėjo su opozicija, parengusia kolektyvo perkėlimo projektą tarybai. Tiksliau, opozicijos nariai į muziejaus vadovybę minimu klausimu nesikreipė. Pasak vedėjo, teisininkų pateiktame paaiškinime nurodoma, jog tokia kultūrinė veikla, kokią vykdo „Gastauta“, pagal muziejaus statutą nėra priskirtina prie muziejaus veiklų.

„Ar folkloro ansamblis propaguos dvarų kultūrą? Be to, yra daug teisinių dalykų, kuriuos reikėtų išspręsti. Tai finansavimo, vadovų etatų, patalpų ir kiti klausimai“, – komentavo P. Blaževičius.

Daugiau ketvirtadienio „Gimtajame…“

6
Rašyti komentarą

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
to ,,kaip visada"asffdkaip visadaMARGARITAMiglė Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
to ,,kaip visada\"
to ,,kaip visada\"

Kaip galima rašyt, kad ,,Lungienė sakė apie Gastautos išsivaikščiojimą“ ir klaidint žmones, jei ji nei su Blaževičium, nei su spauda nekalbėjo … Tikrai, kaip visada: „viena boba sakė „

asffd
asffd

o briedziu auginimas dvare atitinka dvaru kultura ?

kaip visada
kaip visada

…nors ponia N.Lungienė į klausimus neatsakinėjo,bet Gastautą išsivaikščiojimu apkaltino viešai spaudoje,tai kaip tada čia yra? Ko dar ieško?

MARGARITA
MARGARITA

Šaunuolis , direktoriau Druskinai .Nors asmeniškai Tavęs nepažįstu , bet gerai , kad nepasiduodi „bobų“ intrigoms . Aišku , kad folkloro kolektyvas susikurs naujas . O jei nebus poreikio kurtis – tai nieko baisaus , vadinasi nebėra tą daryti norinčių . Juk kolektyvas saviveiklos – jei nėra norinčių save išreikšti tokiu būdu gyventojų , tai viskas , nėra problemos . „Gastauta“ buvo Svidinsko „kūdikis“ .tais laikais aš apie kultūrą sukiojausi . Kai draugystės su kaikuo iširo , tai „padovanojo“ Svidinskas tą kolektyvą ir dingo savais keliais . Geras vadovas ( o dar ir tuo metu buvęs KC vadovas ) jei… Skaityti daugiau »

Miglė
Miglė

Negaliu patikėti… su niekuo nesitarė, nieko neklausė, į nieką nesikreipė. Sugalvojo ir padarė. Miela opozicija, čia Jums ne privatus Jūsų pačių verslas, kur sprendimus priimate su niekuo nederinę ir darote taip, kaip norite. Gal jau nustokite žaisti ir imkitės rimtų ir svarbių darbų. Graudu ir net šlykštu jau skaityti ir girdėti Jūsų visas šitas nesąmones. Gal laikas Jums jau apsispręsti ir palikti tarybą. Padarytumėte visiems paslaugą. Ateitų žmonės, kurie nori dirbti savo kraštui, o ne daryti cirkus.
P. S. Gal dėl šio mano komentaro vertėtų sušaukti neeilinį tarybos posėdį?

Morta
Morta

Daug triukšmo dėl nieko….žmonės, pažiūrėkite ką daro opozicija ir prieš eidami balsuoti rimtai pagalvokite…