„Rokiškio mėsinė“ nuotr.

Susirgimų neužfiksuota

Kaip „Gimtajam…“ sakė RMVT viršininkas Antanas Redeckas, dalis tos pačios partijos virtų rūkytų kiaulių ausų pakuočių buvo išplatinta ir Lietuvoje – daugiausia Kaune, Druskininkuose. Rokiškio rajone į prekybą šios partijos produkcijos nepateko, todėl mūsų gyventojai gali būti ramūs.

„Dabar visa tos serijos produkcija išimama iš prekybos. O kaip joje galėjo atsirasti pavojinga bakterija Listeria monocytogenes – priežastis tirsime. Gal dėl šaldymo įrangos problemos, gal dėl kitos, kol kas galima tik spėlioti. Tačiau susirgimų nei Anglijoje, nei Lietuvoje neužfiksuota“, – komentavo A. Redeckas.

Priežastys tiriamos, kontrolė sustiprinta

„Rokiškio mėsinės“ vadovas Vidmantas Kanopa sakė, kad ši produkcija buvo pagaminta sausio pabaigoje. Dalis jos buvo skirta ne tik eksportui – apie pora šimtų kilogramų liko Lietuvoje. Visi tiekėjai, per kuriuos buvo išplatinta ši produkcija mūsų šalyje, įspėti, o gaminiai iš prekybos išimti, susirgimų neužfiksuota. „Rokiškio rajone šios partijos gaminiais nebuvo prekiaujama“, – užtikrino V. Kanopa.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

 

bangenis

6
Rašyti komentarą

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
PETRASVardasbevardziuiPETRAS II-asisPetras Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
PETRAS
PETRAS

Įmonė „Monolith (UK)“ Anglijoje atšaukė „Rokiškio mėsinės“ virtų rūkytų kiaulių ausų pardavimą dėl rastų pavojingų bakterijų ir prašo žmonių įsigytus produktus grąžinti.Šioje produkcijoje rastos Listeria monocytogenes bakterijos gali sukelti rimtus apsinuodijimus. Bakterijų sukelti simptomai primena gripą – kamuoja aukšta temperatūra, raumenų skausmas, šaltkrėtis, pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Retais atvejais infekcija gali būti daug rimtesnė ir turėti komplikacijų, viena iš jų – meningitas.
Kai kurie žmonės šių bakterijų poveikiui yra jautresni. Tai žmonės, kurių amžius virš 65 metų, nėščios moterys ir jų įsčiose augantys vaisiai, naujagimiai, kurių
amžius nesiekia net mėnesio, o taip pat žmonės, turintys silpną imuninę sistemą.

Vardas
Vardas

Bakterija irgi mesa

bevardziui
bevardziui

nusipirk dar :-)…cia tik rakiškia mėsine,a paršiukai kinietiški :-DDDDDD

PETRAS II-asis
PETRAS II-asis

Tai nėra naujiena. Jei ne Anglija, tai visi tylėtų. Bet čia tik ausys! O kas dedasi dešrose, virtos mėsos vyniotiniuose, farše, šaltienoje?

Petras
Petras

Ar tik nebus raudonoji bakterija

Bevardis
Bevardis

O ką daryti mums, suvalgiusiems ausų??