„Rokiškio mėsinė“ nuotr.

Susirgimų neužfiksuota

Kaip „Gimtajam…“ sakė RMVT viršininkas Antanas Redeckas, dalis tos pačios partijos virtų rūkytų kiaulių ausų pakuočių buvo išplatinta ir Lietuvoje – daugiausia Kaune, Druskininkuose. Rokiškio rajone į prekybą šios partijos produkcijos nepateko, todėl mūsų gyventojai gali būti ramūs.

„Dabar visa tos serijos produkcija išimama iš prekybos. O kaip joje galėjo atsirasti pavojinga bakterija Listeria monocytogenes – priežastis tirsime. Gal dėl šaldymo įrangos problemos, gal dėl kitos, kol kas galima tik spėlioti. Tačiau susirgimų nei Anglijoje, nei Lietuvoje neužfiksuota“, – komentavo A. Redeckas.

Priežastys tiriamos, kontrolė sustiprinta

„Rokiškio mėsinės“ vadovas Vidmantas Kanopa sakė, kad ši produkcija buvo pagaminta sausio pabaigoje. Dalis jos buvo skirta ne tik eksportui – apie pora šimtų kilogramų liko Lietuvoje. Visi tiekėjai, per kuriuos buvo išplatinta ši produkcija mūsų šalyje, įspėti, o gaminiai iš prekybos išimti, susirgimų neužfiksuota. „Rokiškio rajone šios partijos gaminiais nebuvo prekiaujama“, – užtikrino V. Kanopa.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
PETRAS
PETRAS
2018 16 kovo 20:12

Įmonė „Monolith (UK)“ Anglijoje atšaukė „Rokiškio mėsinės“ virtų rūkytų kiaulių ausų pardavimą dėl rastų pavojingų bakterijų ir prašo žmonių įsigytus produktus grąžinti.Šioje produkcijoje rastos Listeria monocytogenes bakterijos gali sukelti rimtus apsinuodijimus. Bakterijų sukelti simptomai primena gripą – kamuoja aukšta temperatūra, raumenų skausmas, šaltkrėtis, pykinimas, vėmimas, viduriavimas. Retais atvejais infekcija gali būti daug rimtesnė ir turėti komplikacijų, viena iš jų – meningitas.
Kai kurie žmonės šių bakterijų poveikiui yra jautresni. Tai žmonės, kurių amžius virš 65 metų, nėščios moterys ir jų įsčiose augantys vaisiai, naujagimiai, kurių
amžius nesiekia net mėnesio, o taip pat žmonės, turintys silpną imuninę sistemą.

Vardas
Vardas
2018 16 kovo 17:20

Bakterija irgi mesa

bevardziui
bevardziui
2018 16 kovo 13:36

nusipirk dar :-)…cia tik rakiškia mėsine,a paršiukai kinietiški :-DDDDDD

PETRAS II-asis
PETRAS II-asis
2018 16 kovo 13:18

Tai nėra naujiena. Jei ne Anglija, tai visi tylėtų. Bet čia tik ausys! O kas dedasi dešrose, virtos mėsos vyniotiniuose, farše, šaltienoje?

Petras
Petras
2018 16 kovo 11:49

Ar tik nebus raudonoji bakterija

Bevardis
Bevardis
2018 16 kovo 11:28

O ką daryti mums, suvalgiusiems ausų??

Rekomenduojami video: