blank
Asmeninio archyvo nuotr

– Kiek Rokiškio kaimiškojoje pernai žmonių mirė ir kiek gimė? Ar stipriai pasikeitė tendencijos, jei palygintume su laikotarpiu prieš dešimtmetį?

– Tikslios statistikos nėra. Jau ketveri metai neregistruojam ir nematom visų skaičių. Bet matau pasikeitimus Gyventojų registre. Sakykim, 2012-aisiais registruoti 5 327 mūsų seniūnijos gyventojai, pernai – 4 381. Taigi per dešimt metų mūsų sumažėjo beveik tūkstančiu. Jei lyginsim  2020 ir 2021 metus, sumažėjo maždaug 80-ia žmonių. Vaizdą galima susidaryti ir žinant, kad mirties pašalpų pernai kreipėsi 86 žmonės. Visose seniūnijose išlieka žmonių mažėjimo tendencija. Gal mažiausia ji buvo tarp 2018-ųjų ir 2019-ųjų. Kas daro didžiausią įtaką, sudėtinga pasakyti. Šeimų judėjimas prie to prisideda.

– Kiek šeimų į seniūniją atvažiavo ar persikėlė gyventi ir kiek išvažiavo pernai? Ar turite duomenų, kokia situacija buvo ankstesniais metais?

– Atvyko 91, o išvyko 25. Bet tai nereiškia, kad jie visi atvyko iš užsienio. Gal nusipirko namus Kavoliškyje, kur judėjimas didelis, kur pigesni butai. Tuščiausi seniūnijoje Čedasai. Jokios pramonės, mokyklos, darželio nėra, susisiekimas prastas. Tik bažnyčia labai graži, bet bažnyčioje šešios bobutės. Kiti miesteliai nelieka tušti, žmonės kuriasi ten, kur yra pramonė ir visa kita.

– O kaip pašalpų gavėjai, socialiai remtinos šeimos? Jų daugėja ar mažėja?

– Daugėja. Šiuo metu pašalpas gauna 170 žmonių, o maisto produktų – 824 mūsų seniūnijos žmonės, tarp jų ir pensininkai, kurių mažos pensijos, ir iš minimalių atlyginimų nepragyvenančios šeimos. Prieš dvejus metus šimtu mažiau gaudavo. Jeigu paskaičiuosime, kas penktas žmogus seniūnijoje yra nepasiturintis. Tikrai nedžiuginanti statistika.

– Statistika leidžia susidaryt bendrą vaizdą apie seniūnijos gyvenimą, įdomu, kiek seniūnijoje neasfaltuotų kilometrų, ir ar šiemet bus kokių pokyčių? 

– 279 kilometrai kelių yra mūsų seniūnijoje, iš jų su žvyro danga – 251 kilometras. Asfaltas tik gyvenvietėse, dar per sodus Uljanavoje, per mišką Žiobiškio link. Šiemet yra patvirtintas prioritetinis kelių tvarkymo sąrašas, pagal jį turėtų būti asfaltuojama Šilo gatvė Žiobiškyje, Degsnių gatvė Degsnių kaime, Liepų gatvė Bajoruose. Jau parengtas ir projektas. Kaip tik vakar jį žiūrinėjome, tai šių metų darbai. O ateičiai rengiamas projektas asfaltuoti soduose Velniakalnyje.  Sakyčiau, kad keliai apskritai yra didžiausia seniūnijos problema, reikalaujanti pastangų ir priežiūros ne tik žiemą, o visais metų laikais. Tai prisnigo, tai nenugreideriavo, tai duobės, tai šlapia.

Seniūnija prižiūri ne tik kelius, bet ir apie šešiasdešimt penkis hektarus žemės – kapines, pakeles, paminklus, piliakalnius, žydkapius, sušaudymo vietas, paplūdimius Vyžuonoje, Miliūnuose. O turim tam tik tris darbininkus ir traktoriuką. Vasaros metu dar pasitelkiam į pagalbą viešuosius darbus dirbančius žmones. Šiemet yra planas pirkti tvarkymo paslaugas. Tai naujovė, kuri mums stipriai pagelbėtų.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
7 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
puiku
puiku
2022 16 kovo 19:10

seniūne su metais vis gražyn ir gražyn. Super.

Olga
Olga
2022 20 vasario 19:17

Jeigu salies valdzia siek,tiek rupinasi zmonemis,didina pensijas,pasalpas tai rajono valdzia ziuri kaip pasmaugti likusius rajone.

Ona
Ona
2022 18 vasario 19:16

Gera seniūnei šypsotis, kai gauna gera alga

Petras.
2022 18 vasario 15:55

Kai rajono valdžia užsiima tik pjarais,visiškai nesirūpina žmonėmis,ką norėti.Didžiausia apskrityje bedarbystė.Be atvangos taryba kelia žmonėms kainas už visokias šiukšles,pavėžėjimus kad atidirbti savo chebrai.Rajonas nyksta,bėga žmonės masiškai.Likę skursta ir vistek balsuoja už tuos pačius juokdarius.Patys esam kalti.Išsirinkom balalaikiniką vagonį,dabar nuo STT pasprukusį dabartinį.Visa patirtis -policija.Renkam ,kad skurdintų ir mulkintų.

Paskutinį kartą redagavo 1 Metai Prieš [email protected]
Klientas
Klientas
2022 17 vasario 18:17

Valio! Kai vaziuosi į degsnius keistis masinai tepalų, nereiks važiuoklės remontuoti tuo pačiu!

Obelis
Obelis
2022 17 vasario 14:42

Kas penktas žmogus nepasiturintis, o valdžia skalambija, kad gyvenimas gerėja.

patvorinis
2022 18 kovo 16:38
Atsakinėti į  Obelis

Taigi gerėja valdžiai ,ne jums,jie gi nesako ,kad visiems gerėja.

Rekomenduojami video: