A. Augučio asambliažas.
A. Augučio asambliažas.

Rugsėjo 23 d. Rokiškio krašto muziejuje atidaryta dailininkų klubo “Roda” paroda, skirta miesto 517 gimtadieniui.

Vienus šokiravo, kitus sužavėjo dailininko, “Rodos” vadovo Arūno Augučio asambliažas “Politinis lėlių teatras”. Jame dar kartą ir netradiciškai – apie Rokiškio kultūros centro folkloro ansamblio “Gastauta” likimą.

Pristatydamas kolegų ir savo kūrinius A.Augutis paaiškino, kodėl pasirinko netikėtą darbų kryptį. Jis sakė, kad savo kūryba norėjo parodyti, kas darosi kultūros centre ir kas dėl kultūros žlugdymo kaltas ir kad esant tokiai tragiškai situacijai jis negali tapyti gėlių…Todėl dirbo su druska, tiesia aliuzija į „įkvepėją“ – kultūros centro direktorių Eriką Druskiną. „Kaip medikai vadina druską? Baltoji mirtis“, – pakomentavo savo meno viziją emocijų sukėlusių darbų autorius.

Vienas lėlių teatro aktorių – rajono meras Antanas Vagonis – Šlavėjas. Asambliaže užrašyti jo rolės žodžiai: “Jis galvoja, kad kai kurie žmonės yra šiukšlės, kuriuos reikia iššluoti”.

Kitas lėlių teatro veikėjas Rokiškio kultūros centro vadovas Erikas Druskinas. Jam atiteko Barbaro-Rabarbaro rolė: “Jis sugeba sugriauti tai, kas buvo kuriama dešimtmečiais”.

A. Augučio asambliažas.
A. Augučio asambliažas.

Dar vienas teatro aktorius Rokiškio rajono savivaldybės kultūros, turizmo ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, vaidinantis “nekaltą kūdikį, kuris miegojo, kai Rokiškio kultūrą ištiko didysis valymas”.

A. Augučio asambliažas.
A. Augučio asambliažas.

Raudonai apsirengusios moters rolė atiteko rajono politikui Algiui Čepuliui. Ši aktorė “painioja liturginius rūbus su moteriškais ir viskam vadovauja”.

A. Augučio asambliažas.
A. Augučio asambliažas.

Politiniame teatre veikia ir pats dailininkas, “pučiantis prieš vėją” (nes nežino, ką daro)”.

Kol vyksta politinis teatras, kanklės pamerktos į… druską.

A. Augutis "Sūdytos kanklės".
A. Augutis “Sūdytos kanklės”.

roda1 roda2 roda3 roda4 roda5 roda6 roda7 roda8 roda9 roda10 roda11 roda12

Subscribe
Informuoti apie
guest
10 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kur riba
Kur riba
2016 27 rugsėjo 21:38

Kaip cia yra? Tyciotis is zmogaus pavardes yra normalu?

Agnė
Agnė
2016 26 rugsėjo 11:06

Tik bailiai gali pasakyti – kad nyku ir liūdna! A. Augutis šaunuolis, išdrįsęs parodyti tiesą.

tiesiog paliksiu čia tai
tiesiog paliksiu čia tai
2016 26 rugsėjo 10:33

Miestas visada mėgo tapybą, ir nuo seno čia gyvenantys keturi dailininkai susibūrė į grupę “Dialektinis molbertistas”. Jie tapė atsakingųjų darbuotojų portretus ir parduodavo juos vietiniam dailės muziejui. Ilgainiui dar nenutapytų atsakingųjų darbuotojų gerokai sumažėjo, o kartu sumažėjo ir dialektinių molbertistų uždarbis. Bet dar galima buvo kentėti. Nepakenčiami laikai atėjo tada, kai j miestą atvažiavo naujas dailininkas Feofanas Muchinas. Pirmasis jo darbas sukėlė mieste didelį triukšmą. Tai buvo viešbučių tresto valdytojo portretas. Feofanas Muchinas paliko molbertistus toli užpakaly. Viešbučių tresto valdytojo portretas buvo atliktas ne aliejiniais dažais, ne akvarele, ne anglimi, ne tempera, ne pastele, ne guašu ir ne švino pieštuku.… Skaityti daugiau »

cukrus
cukrus
2016 25 rugsėjo 22:31

Šokiruotas ir aš Augučio darbeliais…labai negražiai pasielgė ir dar tokios šventės proga…O dar laikraščiuose garsiai praskambėjo Barako-Obamos išvaizda…Į domu ar opozicija pasakys garsiai savo nuomonę apie Augučio isidirbinėjimus…

Aj aj aj
Aj aj aj
2016 24 rugsėjo 17:41

Nieko sau paroda: mokama, tačiau tik keli paveikslai vienoje salėje…atseit dar ruošiama…bet juk atidarymas buvo vakar! O pinigėlius tai susimokėkite už 3 min…liūdna.

Drąssu
Drąssu
2016 24 rugsėjo 15:46

Jei nebūtų tokių drąsių vyrų kaip Arūnas, tai vietiniai vadukai būtų iš viso nevaldomi. Šaunuolis Arūnas, kad protestuoja ne tik puikiais pasisakymais tarybos posėdžiuose, bet ir kūrybos formomis

Stase
Stase
2016 24 rugsėjo 11:05

Nei nyku, nei liūdna!!! Palaikom dailininką ir visus rajono meno žmones.

Morta
Morta
2016 24 rugsėjo 9:47

Po vakarykscio A.Augucio pasisakymo rajono tarybos posedzio metu, matyti, kad ponas pats labai toli nuo kulturos.

Dalia
Dalia
2016 24 rugsėjo 2:08

KAŽKAIP NYKU IR LIŪDNA…

rokiškietė
rokiškietė
2016 24 rugsėjo 0:13

sėkmės ir sveikatos jums Auguti.

Rekomenduojami video: