Redakcijos ir asmeninių archyvų nuotr.

Kultūros centre  jau keletą kartų rinkosi darbo grupė, kurioje – istorikai, architektai, bibliotekininkai, Kultūros centro atstovai. „Svarbiausia – apsispręsti, kuriuos žmones reikia įamžinti, ir surasti tam tinkamiausią vietą“, – sakė šiai grupei vadovaujanti Birutė Bagdonienė. Ji priminė, kad Rokiškis, išsaugojęs ne vieną unikalią tradiciją, skaičiuoja dešimtis kultūrai įtaką dariusių kraštotyrininkų, muzikų, teatralų, tautodailininkų ir kitų sričių atstovų, tačiau jie niekur nėra įamžinti, o dažnas – per mažai žinomas. „Planuojama daug renginių, laukiama daugybės svečių. Norime turėti ką jiems parodyti, supažindinti su svarbiausiais kultūrai“, – sakė B. Bagdonienė.

Pirmiausia buvo kalbama apie žmones, kuriuos reikia minėti. Siūlomų pavardžių – kone šimtas. Tarp jų – aktorė Monika Mironaitė, dievdirbys Lionginas Šepka, dailininkė Monika Bičiūnienė, šviesuoliai Juozas ir Alfonsas Keliuočiai, teatralas Vytautas Vajega, vyskupas Juozas Tunaitis, poetė Matilda Olkinaitė, spaudos kolekcininkas Povilas Gasiūnas ir fotomenininkas Gintautas Dainys. Taip pat ilgametis Rokiškio miesto burmistras Julijonas Malevičius, poetas Paulius Širvys, žurnalistas Petras Milaknis, pirmasis muziejaus direktorius Petras Bliūdžius, dailininkas Justinas Vienožinskis, muzikas Kazimieras Jovaiša. Istorikės Onutės Mackevičienės manymu, tai neturi būti vien pavardžių skaičiuotė, o tikri simboliai, formavę Rokiškio kultūros kelią.

Kalbant apie vietas, kur turėtų atsirasti kultūrai svarbiausių Rokiškio žmonių pavardės, minėta ir Nepriklausomybės aikštė, ir L. Šepkos parkas. Kuri vieta ir kokia forma tinkamiausia įamžinti asmenybes, paprašyta nuspręsti „Rodos“ klubo dailininkų. Praėjusį ketvirtadienį į darbo grupės susitikimą atėję menininkai pasiūlė kultūros šviesulius įamžinti ant sienų – Kultūros centro (siena, kuri „žiūri“ į „Maximą“, arba senamiestyje viešbučio siena). Taip pat menininkai siūlo ne visiems štampuoti vienodas lenteles, o visiškai skirtingus meninius objektus, atspindinčius konkrečias asmenybes. Juos „Roda“ siūlo pakviesti sukurti ir Rokiškio dailininkus, ir menus studijuojančius kraštiečius, ir apskritai visus norinčius prie projekto prisidėti iš Rokiškio kilusius menininkus.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

 

bangenis

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sportas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Sportas
Sportas

Nepamirškite sportininkų. Nes KULTŪRA, plačiąja prasme, yra kompleksinė visuma, apimanti žinias, meną, sportą ir bet kokius sugebėjimus bei įgūdžius, kuriuos įgyja žmogus kaip visuomenės narys.