Donatas Montvydas. Eltos nuotr.
Donatas Montvydas. Eltos nuotr.

Šių metų „Eurovizijos“ konkurse Lietuvos atstovas Donatas Montvydas su daina “I’ve been waiting for this night” užėmė 9-ąją vietą ir pateko į geriausiųjų dešimtuką. Laimėjo Ukrainos atstovė Džamala (Jamala) su daina „1944-ieji“.

Antroje vietoje liko Australija, o trečiojoje pozicijoje atsidūrė Rusija. Nacionalinių komisijų reitinge Australijos atlikėja buvo favoritė, nuo jos atsiliko Ukraina, o Lietuvai teko 12-oji vieta, tačiau susumavus komisijų ir žiūrovų balus reitingas pasikeitė.

Žiūrovai Lietuvai skyrė dešimtą geriausią rezultatą, tai yra 96 balus, o Australijai – trečiąjį. Lemiamoje kovoje dėl pergalės buvo likusios Rusija ir Ukraina. Nors Rusijai žiūrovai skyrė daugiausiai balų, o Ukraina jų reitinge liko antra, bet susumavus bendrus nacionalinių komisijų ir žiūrovų balus Džamala pakilo į pirmąją vietą.

Lietuvos kaimynė Latvija užėmė 15-ąją vietą, o Lenkija 8-ąją vietą.

Mūsų šalies žiuri didžiuosius balus atidavė Ukrainai (8), Gruzijai (10), Australijai (12). Mūsų žiūrovai daugiausiai balų skyrė Latvijai (12), Ukrainai (10) ir Rusijai (8).

Lietuvai po 1 balą dovanojo Austrijos, Bulgarijos, Izraelio ir Vokietijos žiuri, po 5 balus – Azerbaidžano, Gruzijos, Danijos ir Estijos žiuri, taip pat patikome Čekijos žiuri (3), Suomijos žiuri (6), Šveicarijos žiuri (7), Moldovos žiuri (4), Norvegijos žiuri (2), Australijos žiuri (7), Jungtinės Karalystės žiuri (4), Serbijos žiuri (8), Lenkijos žiuri (2), Vengrijos žiuri (3), Švedijos žiuri (2) po dešimt balų gavome iš Baltarusijos ir Latvijos žiuri, o iš Ukrainos žiuri gavome 12 balų.

Po žiuri balsavimo pirmomis penkiomis šalimis tapo Australija, Ukraina, Prancūzija, Malta ir Rusija. Po žiūrovų balsavimo pirmasis šalių dešimtukas toks: Ukraina, Australija, Rusija, Bulgarija, Švedija, Prancūzija, Armėnija, Lenkija, Lietuva ir Belgija.

Šeštadienio vakarą Stokholmo “Globe” arenoje vykusiame finale pasirodė 26 valstybės.

Švedijoje šis dainų konkursas rengiamas jau šeštą kartą. Tai jau trečias kartas, kai Švedija rengia konkursą šiame amžiuje (nuo 2000 metų), – Švedija konkursą rengė 2000 m. Stokholme, o vėliau – 2013 m. Malmėje.

Konkurse dalyvauja 42 šalys. Į “Euroviziją” sugrįžo Bulgarija, Kroatija, Bosnija ir Hercegovina bei Ukraina. 2015 metais tik finale dalyvavusi Australija, šiemet turės praeiti ir pusfinalių etapą. Šiais metais konkurse nebus Portugalijos. Rumunija buvo pašalinta iš šių metų “Eurovizijos” dainų konkurso dėl didelių kelerius metus neapmokėtų skolų.

Šių metų konkursas – pirmasis su nauja balsavimo sistema nuo 1975 metų: nuo 2016 metų du atskirus taškų rinkinius išdalins tiek profesionalų komisija, tiek žiūrovai.

Garbę surengti “Euroviziją” Švedijai pernai iškovojo šios šalies atstovas dainininkas Mensas Zelmerliovas (Mans Zelmerlow) su daina “Heroes”.

Renginį vedė Eurovizijos 2015 m. nugalėtojas Mensas Zelmerliovas ir 2013 metų Eurovizijos Švedijoje vedėja Petra Mede.

Lietuva “Eurovizijos” konkurse dalyvavo septynioliktąjį kartą. Pernai mūsų šaliai atstovavo Monika Linkytė ir Vaidas Baumila su daina “This Time”. Jubiliejinio 60-ojo konkurso finale jie liko 18-ti. Sėkmingiausiai konkurse yra pasirodęs projektas “LT United”, 2006 metais užėmęs šeštąją vietą.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments