D. Grybauskaitė. 15min.lt nuotr. Šaltinis: 15min.lt

“Jūs galite prisidėti prie politinės sistemos virsmo iš uždaros ir vis dar nomenklatūrinės į skaidrų, atvirą ir žmonėms atstovaujantį modernų parlamentarizmą – tai Jūsų rankose. Pragaištingai gilėjantis atotrūkis tarp valdžios ir žmogaus, neteisybės ir atskirties jausmas, politinės valios stoka, nuvertintas sąžiningas darbas nutolino geresnį gyvenimą mūsų žmonėms. Todėl tūkstančiams Lietuvos piliečių būtent Jūs, naujasis Seimas, tapote nauja Viltimi. Jie rinkosi tikėdami, kad politinė elgsena keisis: supratimas pakeis abejingumą, atsakomybė – savanaudiškumą, profesionalumas – neišmanymą, o neveiklumą pakeis ryžtinga politika”, – Seime sakė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, šis Seimas turi galimybių padėti pamatą kokybiškai naujam valstybės raidos etapui ir užtikrinti tinkamas sąlygas visiems Lietuvos žmonėms kurti laimingesnį gyvenimą Tėvynėje. Kaip pabrėžė Prezidentė D. Grybauskaitė, šalies gyventojai tikisi didesnio socialinio saugumo, teisingesnės ir tolygiau besivystančios Lietuvos.

“Svarbiausia, kad žmonių viltys netaptų nusivylimu. Todėl esu pasirengusi bendram darbui su visais, su kiekvienu iš Jūsų, kuriems nuoširdžiai rūpi Lietuva. Linkiu sklandžios pradžios, tvirtų apsisprendimų ir susitelkimo. Kad Jūsų sėkmė taptų visų Lietuvos žmonių sėkme”, – naujam parlamentui linkėjo D. Grybauskaitė.

Pirmadienį istorinėje Seimo Kovo 11-osios Akto salėje pradėjo darbą naujos kadencijos Seimas. Parlamento darbas prasidėjo iškilminga dalimi. Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį po rinkimų Seimo posėdį pradėjo vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys. Ši garbė atiteko Seimo nariui Juozui Imbrasui, kuris posėdžiui pirmininkaus tol, kol bus išrinktas Seimo Pirmininkas.

Pasveikinti išrinktojo Seimo atvyko Prezidentė D. Grybauskaitė ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas.

Pirmajame Seimo posėdyje Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas paskelbė VRK sprendimą dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų ir perskaitė išrinktųjų Seimo narių sąrašą. Po to prasidėjo Seimo narių prisaikdinimo ceremonija.

Seimo nario priesaiką priiminėja Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas. Manoma, kad iškilminga ceremonija užtruks kelias valandas. Seimo nariai kviečiami priesaikai abėcėlės tvarka. 2012 metais pirmasis buvo prisaikdintas “tvarkietis” Remigijus Ačas, kuris į naująjį Seimą nepateko. Simboliška, kad po ketverių metų šiemet pirmoji prisiekė į Seimą išrinkta jo žmona Vida Ačienė.

Išrinktas Seimo narys visas Tautos atstovo teises įgyja tik po to, kai Seimo posėdyje prisiekia būti ištikimas Lietuvos Respublikai.

Seimo narys prisiekia stovėdamas priešais priimantį priesaiką asmenį, skaito priesaiką padėjęs ranką ant Konstitucijos. Baigęs skaityti priesaiką, Seimo narys pasirašo vardinį priesaikos lapą. Paskutiniai priesaikos žodžiai yra “Tepadeda man Dievas!” Prisiekti leidžiama ir be šio paskutiniojo sakinio.

Seimo narys, negalintis atvykti į pirmąjį naujai išrinkto Seimo posėdį dėl ypač svarbios pateisinamos priežasties, prisiekia kitame, artimiausiame, Seimo posėdyje, kai tik išnyksta ši ypač svarbi pateisinama priežastis. Baigęs skaityti priesaiką, Seimo narys turės pasirašyti vardinį priesaikos lapą.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
saulius
saulius
2016 15 lapkričio 8:55

Aš tai palinkėčiau/liepčiau dirbti, o prezdentė palieka teisę seimui likti tiktai viltimi

Rekomenduojami video: