blank
COVID liga Gintauto Rekertos įprastus fizinius krūvius ilgam apribojo – net pasivaikščiojimai trumpesni nei anksčiau. Redakcijos archyvo nuotr.

Nerimas – po kontakto

Beveik prieš pustrečio mėnesio Juodupės miestelyje gyvenantis G. Rekerta turėjo kontaktą su, kaip vėliau paaiškėjo, COVID sergančiu žmogumi. Iš pradžių jokių nerimą galinčių kelti požymių jis nejuto. Ir kvapą, ir skonį jautė.

„Paėmė tyrimą, pradžioje lyg ir nieko, buvau ramus. Bet po poros dienų iki 38 laipsnių pakilo temperatūra, sunkėjo kvėpavimas. Visi žinom, kaip jaučiasi karščiuojantis žmogus, lyg ir normalu būti apatiškam. Paskambinau šeimos gydytojai, paskyrė antibiotikų, paskolino aparatą deguoniui kraujyje matuoti. Pasimatavau. Aparatas rodė 86 proc., kai minimali norma dabar 92 proc. Supratau, kad prasti reikalai. Paskambinau greitajai, atvažiavo medikai su apsaugos kostiumais. Panevėžio ligoninė iš pradžių manęs priimti nenorėjo, bet po derybų joje atsidūriau vidurnaktyje. 27 paros ligoninėje. Pirmąją savaitę karščiavau, savijauta buvo kaip lunatiko. Miegoti sunku, dar labai sunku psichologiškai. Kas parą po du litrus lašelinių su vaistais. Juokavau, kad nuo vaistų sotus, maisto ir nebereikia. Sunku buvo kvėpuot, teko dažnai kontroliuoti deguonies kiekį kraujyje, kasdien po kelis kartus prisijungt deguonies aparatą“, – išgyvenimus pasakojo G. Rekerta.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Panemunėlietė
Panemunėlietė
2020 14 lapkričio 13:00

Ačiū,kad pasidalinote savo patirtimi, gal bent vienas komentuojantis ar virusą neigiantis susimąstys. Gintautas Rekerta – daug kam turintis autoritetą žmogus. Daug padaręs Panemunėliui, gerbiamas ir mylimas. Sveikatos Jums.

Hmmm
Hmmm
2020 13 lapkričio 18:00

O juk tada kai sirgo šis žmogus visi klegėjo kad oj, jam lengva forma, jokių simptomų! Nėra ko bijoti… O va pasirodo, kiek daug melagingos informacijos gauname, o tiesa slepiama. Ir tas slėpimas ne mūsų naudai…

Sandra
Sandra
2020 13 lapkričio 14:48

Taip gripas dingo jo nėra , jis pakeitė pavadinimą…Turintys labai silpna imuninę sistemą serga sunkiai…o kodėl je ją turi silpną reikia pamąstyti.

Inga
Inga
2020 13 lapkričio 13:53

Taip taip, baisu. Dar jo prie plaučių aparato nejungė. Ten dar baisiau. Pasidomėkit skeptikai.
Jau nebelaikas būt skeptikais. Korona jau įsisuko Rokiškyje

Valė
Valė
2020 13 lapkričio 13:17

O gal tai buvo gripas? Gripo testas nebuvo darytas.

Liepa
Liepa
2020 14 lapkričio 19:12
Reply to  Valė

Kas gi pas Kovidinius guldys su gripu. Tai jei manai kad buvo gripas, tai gavo ten ir Koroną. Taigi tokiem testus daro. Iš kur išlindusi?