Redakcijos fotomontažas

Plinta

Praėjusią savaitę patvirtinus du COVID-19 susirgimus Juodupės gimnazijos darbuotojams, įstaiga dviem savaitėms perėjo prie nuotolinio mokymo. Gimnazijos darbuotojams praėjusią ir šią savaitę atliekami tyrimai. Vienam šeštadienį patvirtintas užkratas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Rokiškio skyriaus vadovas Pavlius Gaigalas sakė, jog Juodupėje nustatyta 12 artimų kontaktų su užsikrėtusiaisiais, jų turėję asmenys saviizoliacijoje.

Rugsėjo 12 d. patvirtintas susirgimas iš užsienio grįžusiam asmeniui bei keturiems, turėjusiems su juo kontaktų. Jo darbovietė – ne mūsų rajone.

Pasak P. Gaigalo, didžiausią nerimą kelia atsinaujinęs COVID-19 židinys Kamajų seniūnijoje. Nuo COVID-19 Panevėžio infekcinėje ligoninėje gydytas asmuo rugsėjo 10 d. išrašytas į namus, nors ir trečiasis tyrimas buvo teigiamas. NVSC Rokiškio skyriaus specialistai informaciją apie tai gavo tik pirmadienį. Todėl P. Gaigalas kelias dienas neturėjo žinių, nei kaip sergantis žmogus pargabentas į namus, nei kas juo, privalančiu izoliuotis, rūpinasi.

Atsakomybė – gydytojui ir savivaldybei

P. Gaigalas sakė, jog pagal Sveikatos apsaugos ministerijos tvarką gydymo įstaigai leidžiama į namus išleisti nuo COVI-19 gydytą pacientą, nepaisant to, kad išleidžiant į namus jo testas tebėra teigiamas. Atsakomybė, kad šiuo asmeniu būtų pasirūpinta, kol jis bus izoliacijoje, permetama šeimos gydytojui ir savivaldybei.

„Situacija dėl COVID-19 sudėtinga, virusas mūsų nepalieka. Bet mes tebešvenčiame. Ir „Kuc kuc Kamajuose“ švęsim, šventėm „Obelinę“, švęsim Rokiškio gimtadienį. Iš pradžių visi labai bauginosi, buvo karantinas ir patys griežčiausi suvaržymai. Dabar Lietuva atsipalaidavo, pradėjome elgtis siaučiant eiliniam gripo virusui. Jausmas toks, kad mes kovojame su vėjo malūnais“, – stebėjosi šalies valdžios, rajono ir seniūnijų vadovų pozicija P. Gaigalas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

6
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
rokiškisnepazistamasKamajiškis, bet ne VilysVidaLaura Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
rokiškis
rokiškis

zinoma, gi rinkimai ant nosies. dabar svesim svesim, o po rinkimu kas zino kaip tej jau bus..

Kamajiškis, bet ne Vilys
Kamajiškis, bet ne Vilys

??? Gal tikrai komentatorius palietė kažkoks virusas. Liejat pyktį ne po tuo straipsniu. Straipsnys apie Covid- 19, o ne apie rinkimus.

Laura
Laura

Gaigalas atsibudo, kovotojas mat. Pats laksto visur ir už Tarvyda agituoja. Čia gal taip kontaktus nustatinėja?

Vida
Vida

Tai va dėl ko apie Tarvydo saviizoliaciją tylėjo Gaigalas, o apie kitus rėkia tikros teisybės nežinodamas

Kamajiškis, bet ne Vilys
Kamajiškis, bet ne Vilys

Gal jam už teistą raudonskūrį agituoti ar politinį marginalą, partijų perbėgėlį?

nepazistamas
nepazistamas

Nesamones cia su ta korona cia yra isgalvota del ekonomis krizes