blank

„Nuo kovo Rokiškio rajone iš viso fiksuoti 1635 COVID-19 infekcijos atvejai. Per savaitgalį nustatyti 25 nauji susirgimai, šiuo metu gydomi 256 užsikrėtusieji, 1303 gyventojai laikomi pasveikusiais. Mirė 44 asmenys. Paskutinioji mirtis nuo COVID-19 fiksuota vasario 1 d. Dar 30 rajono gyventojų mirė nuo kitų lėtinių ligų, tačiau buvo užsikrėtę COVID-19. Per šį savaitgalį fiksuotos dvi mirtys asmenų, turėjusių daug gretutinių ligų“, – sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė Daivutė Bulovienė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas.

Specialistė patvirtino, kad židiniais laikomos AB Rokiškio mašinų gamykla, VšĮ Rokiškio rajono ligoninė, yra daugybė šeiminių protrūkių. AB „Rėkyva“ ir UAB „Duguva“ – gęstantys židiniai. Naujausias židinys, nustatytas savaitgalį, – AB „Vilkma“.

„Nors pasveiko daug Skemų globos namų gyventojų, tačiau ši įstaiga vis dar laikoma židiniu“, – sakė D. Bulovienė.

Savaitgalį atliktos analizės duomenimis, šeiminių židinių skaičius išlieka labai didelis – 16 proc. visų susirgimų, fiksuojami darbovietėse sudaro 19 proc., 28 proc. kilmė nenustatyta.

„Gyventojai teigia nežinantys, kur užsikrėtė, nes lankėsi tik darbe ir prekybos centre. Taigi akcentuojame, kad grįžus namo būtina plauti rankas, dezinfekuoti paviršius, visuomet dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes. Dėl viešojo transporto maršrutų stokos žmonės, vykdami į darbą arba grįždami namo, kooperuojasi ir su bendradarbiais važiuoja vienu automobiliu. Tai – didelė rizika. Rekomenduojama automobilyje nenusiimti kaukių, nepaisant to, kad visą dieną dirbama su tais pačiais asmenimis. Kadangi nenustatytų atvejų procentas didelis, prašome žmonių neslėpti informacijos, kur jie lankėsi, su kuo buvo susitikę. Taip greičiau išsiaiškinsime visus kontaktus“, – problemas vardijo D. Bulovienė.

Penktadienį rajono savivaldybė pagal sergamumą COVID-19 infekcija buvo antroje vietoje po Visagino, tačiau šeštadienį pakilo į pirmąją vietą. Tačiau ne ilgam. „Galbūt Visagine buvo atlikta mažiau tyrimų ar fiksuota mažiau užsikrėtimų, tad sekmadienį vėl nukritome į antrąją vietą, kurioje ir liekame“, – sakė D. Bulovienė.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
asd
asd
2021 11 vasario 20:42

D. Bulovienė didesnis parazitas nei covid-19

Janina
Janina
2021 9 vasario 15:32

pirmiausia patikrinti ar tai tikri skaičiai,nes spaudoje rašoma kad,kažkur tai neatitikimas apie 500,ponios Pinskuvienės savivaldybėje per didelis apie 50 ,tai įdomu kaip mūsų savivaldybėje,gal galite patikrinti,

Gydytojas
Gydytojas
2021 8 vasario 19:44

NVSC privalo tiriant COVID-19 ligos protrūkius (du ir daugiau tarpusavyje susijusius patvirtintus atvejus) įstaigose, įmonėse ar organizacijose ne sėdėti užsidarius kabinete ar telefonu apklausti vadovus, o :

1.2. išplėsti sąlytį turėjusių asmenų paieškos apimtis vietoje ir registruoti tyrimui COVID-19 ligos diagnostikos visus sutikusius tirtis didelės ir mažos rizikos sąlytį turėjusius asmenis ne vėliau kaip per 48 val. nuo protrūkio identifikavimo;

1.2. nustatyti protrūkių tyrimo prioritetus pagal jų atsiradimo vietą, pirmumą teikiant ugdymo, socialinės globos ir slaugos įstaigoms, įkalinimo vietoms, nakvynės namams, kitoms įstaigoms, kuriose galima didelė COVID-19 ligos išplitimo rizika.