K. Pabijuto pieš.

Priklausys nuo mero atlyginimo

Panašu, kad šio įstatymo pataisų Prezidentas nevetuos, nors tokių raginimų viešojoje erdvėje yra. Prezidentui pasirašius minėto įstatymo pataisas, jos įsigalios nuo liepos 1 d., o savivalda iki tol turės sutvarkyti visus įstatymo įgyvendinimui reikalingus vietos teisės aktus.
Įstatymų priėmėjų nuomone, naujoji apmokėjimo sistema bus skaidri ir teisinga, o tarybos narių atlyginimai bus diferencijuoti pagal savivaldybių dydį, nes priklausys nuo mero atlyginimo dydžio. Kitaip tariant, logiškai mąstant, turėtų būti taip – kuo didesnė savivaldybė, tuo didesnis mero, kartu ir tarybos narių, atlyginimas.

Kad sistema bus skaidresnė – galima sutikti, kad tarybos nariai už darbą turi gauti atlygį – abejonių nekyla, bet dėl apmokėjimo teisingumo klaustukų lieka.

O ką apie „čekiukų skandalo“ rezultatus mano Rokiškio rajono tarybos nariai?

Teiravomės Rokiškio rajono tarybos narių, ką jie mano apie naujuosius galimus pakeitimus – ar 20 proc. savivaldybės mero darbo užmokesčio dydžio atlygis yra teisingas, ar jo reikia, ar tai padės išvengti neskaidraus pinigų naudojimo, „čekiukų skandalų“.

„Sprendimas, įnešantis aiškumo tiek rinkėjams, tiek tarybos nariams“

Lina Meilutė-Datkūnienė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

Manau, kad tai – optimalus sprendimas, gerai apgalvotas ir išgvildentas tiek Lietuvos savivaldybių asociacijos, tiek Seimo narių. Sakyčiau, kad tai tinkamas ir pakankamas variantas. Tik praktika gali parodyti sprendimo privalumus ir trūkumus.

Vienareikšmiškai už tokį sprendimą – kadangi esu ir Seimo nario patarėja, teko diskutuoti su Jonu Jaručiu, kaip išgryninti, išskaidrinti tarybos narių išlaidų kompensavimą. Aiškesnis teisinis reglamentavimas įneša aiškumo. Mažėja visi pavojai piktnaudžiauti, pasielgti netinkamai, todėl atlygis yra teisingas, reikalingas, suteikiantis aiškumą tiek tarybos nariams, kurie naudojasi tokiomis lėšomis, tiek rinkėjams, kurie žinos, kaip bus apmokestintas ar nebus apmokestintas tarybos narių darbas. Tokiu būdu visiems aiškesnės tampa atsakomybės.

„Vadinčiau tai pinigų švaistymu, nes nematau jokių privalumų“

Birutė Dapkienė

Lietuvos socialdemokratų partija

Tai – perteklinis dalykas. Kada žmonės padorių pensijų negauna, vadinčiau tai pinigų švaistymu. Supraskime paprastą dalyką, kad rinkėjai išrinko mus tikėdami, kad mokesčių mokėtojų pinigai bus panaudoti tikslingai, kad bus priimami adekvatūs sprendimai. Juk išrinko ne tam, kad gerą algą išmokėtų.

Algų galėtų ir nebūti, tik minimalių išlaidų padengimas ar proporcingai apskaičiuota vidutinė kanceliarinių išlaidų suma: už balandžio mėn. gavau į rankas 97,71 Eur .Už gegužės mėn. –  44,37 Eur. Kanceliarinėms išlaidoms pateisinti ir papildomai maksimalioms išmokoms gauti, čekiukų nerinkau ir nesiruošiau rinkti, užtenka to, ką gavau.

„Kanceliarinės išlaidos palikdavo vietos interpretacijoms“

Miglė Giriūnienė

Lietuvos socialdemokratų partija

Būsiu nepopuliari, bet, manau, kad 20 proc. mero atlyginimo tarybos nariui rajone – kiek per didelė suma. Renginių čia mažiau, žmonių taip pat, atstumai sąlyginai nedideli, nėra kamščių, kuriuose dega laikas ir kuras. Nors darbas tikrai reikalauja emocinių ir protinių išteklių, bet kanceliarinių išlaidų kompensavimo sumos Rokiškio rajone buvo mažesnės, net jei kartu pridėtume buvusį valandinį tarybos nario atlyginimą. Manau, tokio dydžio sumos bus padidėjusi našta savivaldybės biudžetui. Galvoju, kad 10–15 proc. mero atlyginimo dalies būtų logiškesnis sprendimas.

„Manau, kad „čekiukų“ era pasibaigė“

Antanas Vagonis

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“:

Tarybos nario atlygis visuomet buvo reglamentuotas, čia būdavo žaidžiama vadinamaisiais „čekiukais“. Ne aš sprendžiu, kiek turėtų būti mokama tarybos nariui – esame jauna valstybė ir labai gražu, jog mes pradedame mąstyti, kad ir į politiką nuėjusių žmonių darbas taip pat turėtų būti apmokamas švariai ir legaliai, o ne kažkokiais „čekiukais“.

Manau, kad tų „čekiukų“ turėtų nebelikti, ši era pasibaigė, jeigu visoje Lietuvoje sutarta, kad visiems tarybos nariams yra mokamas atlyginimas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ditė
ditė
2023 1 liepos 9:12

neteko girdėti,kaip tarybos nariai betarpiškai bendrauja su rinkėjais,juk net seimo nrys”tupi”sostinėje..rankų kilnojimas..pritarti ar ne ,kai svarstomi klausimai paruošti ,o ..kai “duoda”,kodėl neimti ir niekada juk nebus per daug?

petras
petras
2023 22 birželio 19:30

Gražiausia tai kad Rokiškio mero atlyginimas didesnis nei Vilniaus ir Kauno,pasitvarkė.Tada ir tarybos nariai gaus daugiau nei sostinės ar Kauno tarybos nariai,sėdės visos opozicijos suglaudusios ausis ir nekarksės.

Rok
Rok
2023 20 birželio 7:57

Nebėra komentarų, žmonėms stringa žodžiai galvoje ir gerklėje nuo tokio marazmo. Reikėjo nors kažką įrodinėti…….dabar ant lėkštutės pinigai.

Alvydas
Alvydas
2023 19 birželio 17:51

Jėga, aišku 25-30% būtų geriau, gal norėtų protingi, aktyvūs, sėkmingi žmonės dalyvauti rinkimuose ir baigtųsi pigi valdžia

Rekomenduojami video: