V. Bičiūnaitės ir N. Pranskūnaitės nuotr.

Įtarimai

Privačiame name netoli Rokiškio psichiatrijos ligoninės gyvenantis vyras (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) tris dienas nesulaukė dingusio katino. Grįžęs augintinis atrodė, švelniai tariant, nekaip – be pusės kairės ausies ir, šeimininko žodžiais, žaizdotu užpakaliu. „Pamaniau, kad katinas pakliuvo į chuliganų rankas. Niekur nesikreipiau“, – pasakojo pašnekovas. Yla iš maišo išlindo po kelių savaičių privačiame pokalbyje, kai pažįstama moteris prasitarė girdėjusi, kad panašus katinas buvo pakliuvęs į gaudykles, pastatytas prie psichiatrijos ligoninės, o paskui kaip beglobis gyvūnas nuvežtas kastruoti į vieną miesto veterinarijos kliniką, vėliau paleistas. Moteris esą girdėjusi, kad gaudytojams kilo įtarimų, jog tai „naminis“ katinas, bet jo paleisti neketino…

Šeimininkas kreipėsi į redakciją prašydamas padėti išsiaiškinti, kas gaudo gyvūnus ir kodėl akivaizdžiai prižiūrėtas Čarlis iškastruotas kaip beglobis, be to, žaizda buvusi nesusiūta, ilgai šlapiavo. Vyras teigė sužinojęs, kad „kažkur prie psichiatrijos ligoninės“ maitinamos ir gaudomos katės, bet tikrai nemanęs, kad ten užklys jo augintinis, nes „katino nepririši“. „Gal daugiau tokių atvejų yra, tik visi tyli?“ – svarstė rokiškėnas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

2
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
antanasJolanta Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Jolanta
Jolanta

Jei savininkas išleidžia savo gyvūną laisvai vaikštinėti už savo teritorijos ribos (t.y., paverčia bepriežiūriu, kaip tai apibrėžia Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas), nereiktų stebėtis, kad gyvūnui kažkas atsitinka. Ar tas gyvūnas buvo čipuotas, ar bent turėjo antkaklį su savininko kontaktais, kad sugavus būtų įmanoma identifikuoti jo savininką ir grąžinti? Didžiuosiuose miestuose visiškai įprasta, kad katės masiškai gaudomos, sterilizuojamos ir po kurio laiko grąžinamos atgal į jų sugavimo vietas, pakirpus ausies galiuką – taip pažymėjus, kad jis jau sterilizuotas ir antrą kartą jo gaudyti negalima. Pamažu tai ateina ir į Rokiškį. Teks prie to įprasti. Visa tai daroma, kad būtų mažiau… Skaityti daugiau »

antanas
antanas

Taip daro tokius dalykus viena ten uzsikuitusi kazkur kaime kiemas pilnas gardu