blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Socialdemokratai apsisprendė

Tik Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Rokiškio skyrius nelaukė rudens – dar prieš prasidedant vasarai sudarė kandidatų sąrašą ir paskelbė kurią kandidatūrą į Rokiškio merus palaikys. LSDP Rokiškio skyriaus pirmininkė Danguolė Kondratenkienė informavo apie partijos sprendimą palaikyti dabartinio Rokiškio rajono savivaldybės mero Ramūno Godeliausko kandidatūrą. Rokiškio socialdemokratų rinkiminiame sąraše – 50 kandidatų. Tarp jų – ne tik socialdemokratai, bet iškelti ir „Vieningi su Ramūnu Godeliausku“ judėjimo nariai bei keletas nepriklausomų kandidatų. Visą sąrašą socialdemokratai ketina paviešinti prasidėjus rinkiminei kampanija.

Konservatoriai kandidato į merus dar neviešina

Tuo tarpu Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Rokiškio skyrius aktyvesnę rinkiminę kampaniją pradės tik rudenį. „Planuojame, turime nusimatę ir kandidatą, kurį kelsime į Rokiškio merus, tačiau per anksti apie tai kalbėti. Dar neturime galutinio kandidato sutikimo, todėl informaciją viešinsime, kai visi planai bus sudėlioti – rugpjūčio pabaigoje–rugsėjo pradžioje“, – „Gimtajam…“ sakė konservatorių Rokiškio skyriaus pirmininkė Audronė Kaupienė.

A. Kaupienė atkreipė dėmesį ir į lyderių politikoje trūkumą. „Lyderių politikoje trūksta, labai sunku surasti ir prikalbinti tam tinkamą kandidatą. Kas galėtų ir tiktų tokiam vaidmeniui, greičiau renkasi verslus, nors, tiesa, ir įmonėms vadovauti atsiranda vis mažiau norinčių“, – sako A. Kaupienė.

Pasak A. Kaupienės, dėliojamas ir rinkiminis sąrašas, tačiau jo galutinio varianto dar nėra.  „Tačiau rinkėjams galime iš anksto pasakyti – staigmenų jame nebus. Neieškome populiarių pavardžių, norėdami pritraukti rinkėjų“, – sako Rokiškio konservatorių lyderė.

„Darbiečiai“ kandidato į merus kol kas neturi

Darbo partijos Rokiškio skyriaus rinkiminėje kampanijoje taip pat dar nėra aiškumo. „Rinkiminį sąrašą ruošiame, preliminarų turime, tačiau galutinį paskelbsime prasidėjus rinkiminei kampanijai“, – sako 127 narius Rokiškyje turinčio Darbo partijos skyriaus pirmininkas Vidmantas Karpavičius.

Pasak V. Karpavičiaus kandidato į Rokiškio merus jie kol kas neturi. „Jokios rimtos kandidatūros neturime, nebent per vasarą kažkas atsirastų, taigi, šį klausimą paliekame atvirą. O ar palaikysime kitų partijų iškeltus kandidatus, dar svarstysime. Aptarsime visokias galimybes, derinsime su Darbo partijos centrine būstine savo poziciją ir palaikymą, tad kol kas nieko konkretaus negaliu pasakyti“, – komentavo Darbo partijos Rokiškio skyriaus pirmininkas V. Karpavičius.

LVŽS Rokiškyje svarsto keletą kandidatūrų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Rokiškio skyriui vadovaujantis Haroldas Saniukas taip pat teigė nieko konkretaus negalįs pasakyti. „Rinkiminį sąrašą dar dėliojamės, jo komentuoti dar negaliu. Vasarą vyks mūsų partijos tradicinės stovyklos, bendrai aptarsime strategiją ir sukonkretinsime planus“, – teigė H. Saniukas.

Pasak LVŽS Rokiškio skyriaus pirmininko, yra svarstomos kelios kandidatūros į Rokiškio merus, vasaros stovykloje jos bus išdiskutuotos ir nuspręsta su kokiu sąrašu ir su kokiu kandidatu LVŽS Rokiškio skyrius eis į rinkimus. „Viską susidėliosime rudeniop. Gal ir kooperuosimės su kitomis partijomis, dar nežinau. Į mero poziciją norisi pretenduoti su rimta kandidatūra, nes dalyvauti vien dėl dalyvavimo nėra prasmės“, – teigė LVŽS Rokiškio skyriaus, turinčio per šimtą narių, pirmininkas H. Saniukas.

„Tvarkiečiai“ neskuba

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ Rokiškio skyriaus pirmininkas Robertas Baltrūnas „Gimtajam…“ sakė, kad savivaldos rinkimuose dalyvaus, tačiau kol kas nėra sudarę nei rinkiminio sąrašo, nesvarstę dar ir kandidatūros į Rokiškio merus. „Mūsų sąrašas nebus didelis, o dėl kandidatūros į merus nuspręsime rudenį. Svarbu gerai iškomunikuota žinutė rinkėjams, o ne ilga kampanija. Laimėti rinkėjų palaikymą galima ir per tris mėnesius, jeigu pasirenki teisingą žinutę“, – įsitikinęs R. Baltrūnas.

Pasak R. Baltrūno, nors dabar Rokiškio politinė padangė atrodo rami ir be jokios intrigos, rudenį situacija gali keistis. „Nieko dar negalima spręsti. Ims ir atsiras rudenį ne vienas stiprus lyderis, tad ir rinkiminė kova gali būti netikėtai įdomi ir atkakli“, – neatmeta ir tokios galimybės „tvarkiečių“ Rokiškyje lyderis.

„Už laisvę augti“ turi net tris kandidatus į merus

Valiaus Kazlausko koalicija „Už laisvę augti“ būsimuosiuose rinkimuose ketina dalyvauti, tačiau pats V. Kazlauskas kažką plačiau komentuoti atsisakė. „Klauskite Irmanto Tarvydžio, aš neketinu toliau dalyvauti politikoj“, – iš pradžių teigė V. Kazlauskas, bet vėliau dėl savo sprendimo suabejojo ir teigė, kad negalįs išduoti draugų, tad, matyt, politikoj vis tik dalyvaus, bet komentuoti negalįs.

Kodėl reikia skambinti I. Tarvydžiui, liko neaišku. Gal jis šios koalicijos politikos strategas ir neformalus lyderis?

I. Tarvydis patvirtino, kad koalicija „Už laisvę augti“ rinkimuose tikrai dalyvaus. „Turime tris stiprius kandidatus į merus – du rokiškiečius, vieną dirbantį Vilniuje, bet registruotą Rokiškyje. Dar svarstome kurią kandidatūrą kelsime. Ir turime pilną rinkiminį sąrašą, kurį paviešinsime, kai ateis laikas, nes dabar rinkimai dar niekam neįdomūs“, – teigė I. Tarvydis.

„Antano Vagonio komitetas“ nedalyvaus

Antanas Vagonis, į praėjusius rinkimus ėjęs ir mero posto siekęs su naujai įkurtu visuomeniniu rinkimų komitetu „Antano Vagonio komitetas“, „Gimtajam…“ teigė, kad būsimuose rinkimuose komitetas neketina dalyvauti.

naujieji
Subscribe
Informuoti apie
guest
9 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Dracus
Dracus
2022 2 liepos 18:12

“Koncervai” manau jau pakankamai pridirbo Lietuvai, Ačiū – Viso gero !!!

Rokiškis
Rokiškis
2022 28 birželio 9:59

Konservatoriai dėl valdžios atsisakė savo vertybių, socdęmai su savo kolchoziniu palikimu, ir, jie, palaikys dabartinį merą. Rokiškis balsuos taip, kaip jam atrodys reikalinga.

Marius
Marius
2022 26 birželio 21:18

Valius K. gerai pavarė. Tai nori, tai nenori. Pats nežino ko nori. Bet ir tokius renkam.Jų dauguma toje taryboje.

Jonas
Jonas
2022 25 birželio 19:54

Tikiuosi atsiras tikrai stiprus kandidatas. nebereikia šito mero jau,

Antanas
Antanas
2022 25 birželio 8:51

Neverta kitiems dalyvauti, pirmasis kandidatas be konkurencijos ins per pirma tura, nieko panasaus Rokiskis negali pasiulyt I konkurencijos.

Nuomonė
Nuomonė
2022 26 birželio 17:50
Reply to  Antanas

Manau, p. Antanai Rokiškiečiai sužavėti šio mero darbais. Autobuso maršrutus apkarpė. Traukinio maršrutą sutrumpino ROKIŠKIS -ŠIAULIAI. Gal verta pagalvoti ir mums studentams ir pensininkams. Apie kitą merą… aš nebalsuosiu už šitą merą. Perdaug ,,myli,, jis mus saugo, kad niekur neišvažiuotume… nestudijuotume Klaipėdoje ar Šiauliuose. Ačiū pone mere už jūsų rūpestį pensininkams ir studentams. Manau verta rimtai, visiems pagalvoti. Manau susimąstyti verta.

Bliūdas
Bliūdas
2022 2 liepos 19:12
Reply to  Nuomonė

Susikišk tą savo nuomonę žinai kur… Blin jūs tikrai visi perkaitot. Meras kaltas dėl LIETUVOS GELEŽINKELIŲ sprendimo, dėl MUITINĖS uždarymo, dėl blogų KELIŲ DIREKCIJOS kelių, dėl visko… gal supraskit kad nu ne viskas nuo jo priklauso… O į merus A.V. tikrai turėtų eit, bet kad ne su komitetu tai tikrai… Lieka tik Vardan Tos po Skverneliu… 🙂

Antanas
2022 7 rugpjūčio 23:36
Reply to  Bliūdas

Tik kad niekas nuo jo nepriklauso.Jis tigi tik dėl gražumo….

Nuomonė
Nuomonė
2022 26 birželio 17:51
Reply to  Antanas

Pagyvensim pamatysim. Laikas parodys.

Rekomenduojami video: