blank

Trečius metus bendruomenės susirinks, kad neformaliai pasikeistų idėjomis, pasidžiaugtų nuveiktais darbais. Bet kartu tai yra šventė visiems, kas atvyks į ją.

Nuo 13 val. šiemet programoje numatyta išvažiuojamoji ekskursija su vietos gidais po svarbias Lietuvos istorijai ir kultūrai Panemunėlio krašto vietas. Panemunėlis XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje buvo išskirtinis lietuviškumo, kultūros, švietimo centras, kurį formavo ir kuriame ugdėsi kun. švietėjas Jonas Katelė, Ministras Pirmininkas Juozas Tūbelis, žvalgė Marcelė Kubiliūtė, tautinio olimpinio judėjimo iniciatorius Antanas Jurgelionis, kitos ryškios prie Lietuvos valstybės idėjos prisidėję asmenybės bei kultūros talentai, čia yra išskirtinių paminklų.

Pasirengimą šventei, kuri startuos nuo 16 val., jau  pradėjo Panemunėlio krašto vaikai ir jaunuoliai. Jie rašo laiškus savo krašto žymioms istorinėms asmenybėms „Mudu abu iš Panemunėlio“. Šventės dieną bus skaitomos laiškų ištraukos. Šventės programoje bus pristatomi krašto bendruomenių pastarųjų metų aktyvių veiklų pavyzdžiai, vyks koncertai, prisistatys amatininkai ir vaikų edukatoriai. Tradiciškai bus lipdomas „Bendrystės korys“ – bendruomenių draugystės pyragas, kurio lauktuvėms gauna kiekvienas, kas į šventę atvyksta.

Šventės globėjas yra Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, finansuoja Žemės ūkio ministerijos bendruomenių stiprinimo programa ir Rokiškio rajono savivaldybė,  organizuoja Panemunėlio universalus daugiafunkcis centras ir Rokiškio rajono vietos veiklos grupė (VVG).

Rokiškio rajono VVG inform.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: