blank

Balsavimas bus skelbiamas Rokiškio rajono savivaldybės svetainėje www.rokiskis.lt. „Norime akcentuoti, kad vienas gyventojas turi teisę balsuoti ne daugiau kaip už 1 projektą. Balsavus kelis kartus elektroniniu būdu, galioja paskutinis balsavimas. Jūsų patogumui: nuskanavę QR kodą galėsite patekti tiesiai į savivaldybės puslapį, kuriame bus pateikta išsamesnė informacija apie projektus bei balsavimo forma. Balsavimas vyks birželio 13–22 dienomis“, – balsavimo ypatumus priminė Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Justina Daščioraitė.

Projektų idėjos, kurioms kviečiame skirti savo balsus (detalesnius projektų aprašymus rasite www.rokiskis.lt svetainėje):

 1. „Rokiš`kids paplūdimio žaidimų aikštelė“.

Projekto idėja – įrengti žaidimų aikštelę mažesniems vaikams, kad, šeimai atvykus poilsiauti, turėtų veiklos visų amžiaus grupių gyventojai. Atnaujinus viešąją erdvę prie Rokiškio ežero, įrengiant kompleksinę modernią, saugią žaidimų erdvę, pagerės šios vietos patrauklumas, Rokiškio miesto vaikų laisvalaikio praleidimo sąlygos, miesto patrauklumas tarp gyventojų ir svečių. Tai būtų erdvi, funkcionali, saugi,  kokybiškai įrengta vaikų žaidimų vieta. Populiarioje bei strateginėje miesto vietoje įgyvendinus idėją, būtų sumažintas trūkumas viešųjų erdvių, pritaikytų veikloms lauke (gryname ore), ugdančių vaikų fizinį aktyvumą bei plėtojančių socializaciją (bendravimo įgūdžių), skaičius.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: prie Rokiškio ežero.

Projekto vertė: 18 890,00 Eur.

 1. „Vaikų ir jaunimo laisvalaikio zona Kavoliškyje“.

Projekto tikslas – vaikų ir jaunimo užimtumas, aktyvaus laiko praleidimo, talentų atsiskleidimo, saviraiškos ir socializacijos su kitais vaikais vieta Kavoliškio kaime. Šiuo metu Kavoliškyje gyvena ir kuriasi daug jaunų šeimų, planuojančių ateityje auginti ir jau auginančių įvairaus amžiaus vaikus, tačiau čia nėra jokios konkrečios vietos jokio amžiaus vaikams reikštis, žaisti, užsiimti mėgstama veikla gryname ore. Siekiama, kad Kavoliškyje atsirastų nauja, saugi traukos zona įvairaus amžiaus vaikams žaisti. Tikslinė projekto amžiaus grupė – 2–18 m. vaikai ir jaunimas.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: asfaltuota krepšinio aikštelė Melioratorių g., Kavoliškio k., Rokiškio r.

Projekto vertė: 20 000,00 Eur.

 1. „Rokiškio muzikos skveras“.

Projekto idėja – stacionarių lauko muzikos instrumentų įrengimas erdvioje žiedo formos teritorijoje, aplink kurią eina erdvus pėsčiųjų takas. Šalia takelio esantys suoliukai sudarys sąlygas sėdėti ir klausyti ar, pavyzdžiui, tėvams prižiūrėti vaikus. Priėjimas prie šio žiedo būtų ypač patogus judėjimo negalią turintiems asmenims; jiems patogu būtų judėti ratu. Lauko muzikos instrumentų aikštelėje siūloma įrengti skirtingų tonacijų perkusijų šeimos instrumentus: varpus ir varpelius, būgnus ir būgnelius, marimbas ir ksilofonus ir kt. Kuriant aikštelės žaismingumą ir patrauklumą, ateityje siūloma įrengti „skambančių plytelių“ takelį. „Skambančios plytelės“ yra spalvingos, paslėptos žemėje ir įsijungiančios kai tik užlipama ant jų. Siūlome įrengti 6 skirtingus muzikos tonus: C, D, E, F, G ir A. Toks takelis būtų ypač patrauklus patiems mažiausiems. „Skambančios plytelės“ montuojamos į gruntą. Šalia perkusijos ir „skambančių plytelių“ ateityje galima įrengti lauko pianiną, kuris montuojamas į grindinį ir savo konstrukcija yra tinkamas groti ne tik kojomis, bet ir, pavyzdžiui, neįgaliojo vėžimėliu.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Kauno ir Pievų gatvės sankirtoje esanti vieša erdvė, sutvarkyta pagal projektą „Rokiškio miesto teritorijų kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas“.

Projekto vertė:  19 998,88 Eur

 1. „Obelinės“ teritorijos tvarkymas Obelių bendruomenės poilsio ir švenčių reikmėms“.

Projekto tikslas – sutvarkyti ir pritaikyti savivaldybės teritoriją vietos bendruomenės ir pavienių seniūnijos gyventojų rekreacijos tikslams bei kultūrinei, prezentacinei veiklai vykdyti. Reikalinga papildoma rekreacinė erdvė ir saugi teritorija švenčių dalyviams: šeimoms su mažamečiais vaikais, bendruomenei ir pavieniams visos Obelių seniūnijos gyventojams bei turistams.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: J. Zaukos g. 9A, Obelių m., Rokiškio r.

Projekto vertė: 20 000,00 Eur.

 1. „Žmogaus lizdas“.

Projekto tikslas – įamžinti Antano Strazdo (1760–1833 m.), poezijos pradininko Lietuvoje, atminimą, kuris pasitarnautų rengiant įvairius bendruomenės susibūrimus, renginius, taptų turistiniu objektu lankantiems šį kraštą – patraukliu šiuolaikinio meno kūriniu. Plačiau apie objektą: tai erdvinis kūnas, 4-4,5 m. aukščio. Praėjimas žmogui sukuria įėjimo į lizdą iliuziją. Gamybai naudojamas vienas pagrindinis strypas, ant kurio veriamos geometrinės figūros (kontrastas su gamta ir kartu harmonija su iš vaikystės kiekvienam atpažįstamomis figūromis). Sienos – iš spalvotų skaidrių plastiko plokščių. Ant plokštumos, esančios į gatvės pusę, montuojamos bėgančios teksto eilutės su Antano Strazdo tekstais. Numatytas objekto apšvietimas, kuris arba apšviečia kūrinį, arba kūrinys skleidžia šviesą į kitą objektą (renginių metu). Objektas – originalus, panašaus kūrinio nėra visame rajone, regione ar Lietuvoje.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Kriaunos, Rokiškio r.

Projekto vertė: 18 000,00 Eur.

 1. „Kryžiaus aplinkos tvarkymas“.

Projekto tikslas – atnaujinti medinio kryžiaus būklę, pašalinant šiuo metu jį dengiantį, nebeatliekantį apsaugos funkcijų dažų sluoksnį ir padengiant atsparia atmosferos poveikiui medienai skirta impregnuojančiąja medžiaga. Pastebėta, kad šiuo metu kryžius nėra itin stabilus, todėl reikalingas sutvirtinimas. Kryžiaus teritorija yra gyvenvietės centre, judriausioje vietoje. Šiuo metu ši teritorija yra apsodinta tujomis, kurios užaugusios iki 3 metrų. Nekarpoma tujų gyvatvorė užstoja kryžių, todėl reikia apkarpyti tujų gyvatvorę ir dalį jos pašalinti, norint atverti kryžiaus meninį ir estetinį vaizdą. Taip pat būtina įrengti trinkelių taką bei gėlyną, kuris suteiktų grožio ir jaukumo pačiai kryžiaus aplinkai.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Soties g., Panemunėlio geležinkelio stoties gyvenvietė, Rokiškio r.

Projekto vertė: 885,00 Eur.

 1. „Lauko muzikos erdvė“.

Projekto tikslas – sukurti patrauklią erdvę, kurioje galima būtų ne vien tik būti, bet ir kūrybiškai praleisti laiką dėl projekto metu įrengtų priemonių. Lauko muzikos erdvė – tai kūrybinių galimybių erdvė, kuri padės gyvinti ir gerinti socialinę gyvenamąją aplinką. Projektu siekiama sukurti erdvę, kurioje būtų galima susipažinti su muzikos instrumentais ir susidraugauti su ritmu, melodija arba linksmai ir kūrybiškai praleisti laiką. Lauko muzikos erdvė galėtų tapti traukos vieta kūrybinei veiklai plėtoti.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Liongino Šepkos parkas, Rokiškio m.

Projekto vertė: 12 600,00 Eur.

 1. „Vilties parko įkūrimas“.

Parkas tarp Rokiškio rajono ligoninės ir poliklinikos daug metų neįveiklintas, neturintis jokio estetinio vaizdo ir praktinės reikšmės. Kadangi šis parkas yra prie gydymo įstaigų, jį geriausia būtų pritaikyti pacientų sveikatinimui – gera psichinė sveikata, gėrėjimasis gamta padeda atgauti net ir fizines jėgas. Onkologinių ligonių asociacijos „Vilties žybsnis“ nariai 2020 m. čia jau yra pasodinę 20 sakurų ir puoselėja idėją šį parką plėsti. Projekto tikslas – išplėsti parką, pasodinant iki 100 ar daugiau sakurų sodinukų, ir jį komponuoti su rojaus obelų parku (100 ar daugiau). Be to, šiame parke žydintys medžiai puikiai matysis pro Rokiškio rajono ligoninės langus ir džiugins sergančius pacientus.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: parkas, esantis tarp Rokiškio rajono ligoninės ir Rokiškio PASPC.

Projekto vertė: 17 300,00 Eur.

 1. „Laukiamasis“.

Projekto tikslas – Obelių miesto parkelio įveiklinimas, sudarant dar vieną rekreacinę zoną vietos gyventojams ir miesto svečiams. Todėl sutvarkius erdvę, žmonės turėtų savotišką „laukiamąjį“, kur galėtų prisėsti pailsėti, palaukti, paskaityti įrengtoje lauko bibliotekoje įdomų žurnalą ar net knygą, kurias padovanos patys gyventojai. Atvykus iš kito rajono, būtų galimybė sužinoti apie Obelių seniūnijos teritoriją, nes šią informaciją būtų galima rasti informaciniame stende. Norima viduryje parkelio teritorijos suformuoti obuolio formos gėlyną ir aplink jį pastatyti suoliukus.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Obelių miestas, Rokiškio r.

Projekto vertė: 6 029,00 Eur.

 1. „Skambantis takas“.

Projekto tikslas: kuriamoje kultūriškai ir estetiškai patrauklioje miestelio viešojoje erdvėje – Atminties skvere – įkurti viešą muzikinę erdvę; neišeinant iš skvero, kuris bus ne tik statiškas memorialas, kuriamos koncepcijos padės užpildyti gyventojų laisvalaikį, gerinti fizinį aktyvumą, užtikrinti gyventojų įsitraukimą į socialinį gyvenimą, skatinti bendruomeniškumą, mažinti psichologinę įtampą. Lauko muzikos instrumentai ugdo kiekvieno kūrybiškumą, išradingumą, skatina aktyvų buvimą lauke. Tai puiki terapinė priemonė. Ypač tai reikalinga vaikams ir paaugliams po karantino laikotarpio išryškėjus tokioms problemoms, kaip viršsvoris, judėjimo stoka, bendravimo įgūdžių stoka, noras saviizoliuotis nuo aplinkos bei bendraamžių.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Juodupės miestelis, prie Tekstilininkų–P. Cvirkos–Palangos gatvių sankirtos, prie Tekstilininkų g. 17 namo, Rokiškio r.

Projekto verte: 18 679,80 Eur.

 1. „Perki? Parduodu… Už dyką duodu!”

Projekto idėja – atnaujinti Obelių turgaus paviljonus (kioskelius), suteikiant jiems šiuolaikinį dizainą, kad jie būtų patrauklūs ne tik prekeiviams ir lankytojams, bet ir turėtų meninės saviraiškos elementų. Jaunimas turėtų galimybę įsiamžinti, palikdamas žinutę ar grafičių piešinį ant vienos iš turgaus sienų. Renginių metu menininkai galėtų eksponuoti savo kūrinius, taip pat ir juos parduoti. Patį turgaus pasažą įrėmintų arkos iš abiejų pusių, kurios sutvirtintų abi sienas ir atliktų vartų vaidmenį. Ant vienos iš jų lauko pusės būtų turgavietės pavadinimas „Perki? Parduodu… Už dyką duodu!”, ant kitos, iš lauko pusės, paprastas obelietiškas „Ataik“. Vidinio turgaus kiemo prekybinės vietos būtų sužymėtos stilizuotais piešiniais, užrašais su parduodamos produkcijos pavadinimais.

Projekto idėjos įgyvendinimo vieta: Obelių miesto turgavietė, Rokiškio r.

Projekto vertė: 8280,00 Eur.

Užs. 700

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Vygantas
Vygantas
2021 16 birželio 22:46

Nr.8

Balsuotojas
Balsuotojas
2021 14 birželio 8:13

Nuo kada data Lietuvoje rašoma anglišku variantu? Pirma mėnuo ,tada diena,o paskiausiai metai?

Rekomenduojami video: