Begonijos miesto klombose
Begonijos miesto klombose

Šios savaitės pradžioje Rokiškio miesto klombos pagaliau buvo apsodintos gėlėmis – vienspalvėmis begonijomis. „Viskas būtų gerai, jeigu jos būtų kokybiškos“, – sako gėlių augintojas rokiškėnas Albertas Giedrys ir teigia, jog išsistiebusios, tamsoje augintos ir merdėjimui pasmerktos gėlės tinkamos tik… kompostuoti. Ką manote Jūs? Ar Jums patinka šiųmetis Rokiškio miesto apželdinimo variantas ir jo kokybė?

Begonijos miesto klombose
Pasak A. Giedrio, miesto klombose pasodintos begonijos yra nekokybiškos ir… tinkamos tik kompostuoti. A. Mackuvienės nuotr.

Albertas GIEDRYS

Gėlių augintojas iš Rokiškio

Pirmas įspūdis šios savaitės pradžioje pamačius į miesto klombas “sukištas“ begonijas – baisiau ir būti negali… Išsistiebę, paraudonavusiais lapeliais augalai rodo, kad jie buvo auginti be saulės, patamsyje, sugrūsti. Vien užmetus akį aišku, kad nebus nieko gero, nes augalai į klombas sugrūsti per tankiai, įsodinti – per giliai. Gal tokiu būdu tikėtasi, kad niekas nepastebės, jog begonijų lapai neturi iš ko kerotis į šonus, nes laiku nebuvo pasirūpinta pažastiniais ūgliukais? Patikėkit, tas nepadės. Čia būtų lygiai tas pats, kaip tikėtis išgelbėti mirštantįjį jam pakišant tabletę. Ar padėtų? Ne.

Kyla klausimų ir dėl gėles sodinančių bendro suvokimo: kas sodina gėles, jų žiedus sukant į klombos vidurį? Atleiskit, bet net durnam aišku, jog norint, kad  gėlės džiugintų žmonių akį, jų žiedai turėtų “žiūrėti“ ne į viduriuką, bet į klombos išorę… Nesuprantu, kaip įmanoma taip padaryti, bet, pasirodo, įmanoma.

Įdomiai pasirodė ir dar vienas dalykas: dvi dienas po pasodinimo gėlės nebuvo laistomos… Gerai, kad trečiadienio popietę nors Dievulis tuo pasirūpino. Ko tada norėt iš gėlių? Reikės jas persodinti. Geriausiu atveju jos merdės, bet ne daugiau.

Iš šitų begonijų juokiasi visi. Net mėgėjui aišku, kad jos – nekokybiškos ir tinkamos tik kompostuoti. Taip ir parašykit: Rokiškį “papuošė“ kompostinėm begonijom… Parodykit jas bet kuriam gėlininkui ir kiekvienas pasakys, kad jos nevertos net 10 euro centų. Susidaro toks įspūdis, kad mūsiškiai jas pirko nė neapžiūrėję. Juk galima pasitarti, kartu apžiūrėti, įvertinti. Aš asmeniškai nepažįstu nei Rokiškio miesto seniūnijos seniūno nei rajono mero, bet tokių gėlių jų vietoje nebūčiau priėmęs. Kur žiūri mūsų valdžia? Suprantu, kad kiekvienas negali išmanyti visų niuansų, bet juk tam ir yra už tai atsakingi specialistai. Įdomu ir tai, kiek už visa tai dar sumokėjo?

Daugiau nuomonių – šeštadienio GR

Išsakykite savo nuomonę ir Jūs, rašydami komentarus po straipsniu

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Regina
Regina
2016 5 birželio 15:12

Ar tik ne Irenos Marmienės ūkis iš Kėdainių raj. sodina Rokiškį?

trava
trava
2016 27 gegužės 12:47

Kokia valdzia tokios ir geles,gi virsuneles raudonos tokios pozicines o vat apatiniai lapeliai zalitokie opoziciniai ie neduoda bujot raudoniem ziedieliam vat…

Morta
Morta
2016 26 gegužės 14:50

Keisto tos begonijos, nesakyčiau, kad visiškai gražios, juk kitur rajonuose nekyla diskusijos, gražu ar ne, tiesiog visiems matosi , kad gražu, o Rokiškyje kasmet diskutuojame

Agnė
Agnė
2016 26 gegužės 14:19

Kodėl toks protingas ponas Giedrys neišaugina miestui gėlių? Aišku, ne už dyka. Mažiau kalbų, daugiau darbų.

Rekomenduojami video: