K. Pabijuto pieš.

Kandidatų – eilė

Kovo 23 d. posėdžio darbotvarkėje bus įrašyti du karščiausiai klausimai: kandidatų į direktoriaus ir vicemero pareigas teikimas bei balsavimas dėl mero pasiūlytų kandidatų. Pagal įstatymus, pretendentus į šias politinio pasitikėjimo pareigas tarybai privalo pateikti rajono meras, kuris yra ir jos pirmininkas, atsakingas už jos darbą.

Aritmetinę tarybos narių daugumą turintys politikai rajono vadovui jau anksčiau buvo pasiūlę kandidatus į šias pozicijas: į direktorius – nepartinę Natašą Aleksiejevą, į vicemerus – rajono socialdemokratų skyriaus lyderį Tadą Barauską. Būtent dėl pastarosios kandidatūros beveik du mėnesius vyksta arši kaktomuša. Meras prieš savo buvusį patarėją T. Barauską, kurį pernai vasarą atleido iš pareigų, gulasi kryžium. Jis siūlo rinktis bet kurį kitą kandidatą, išskyrus T. Barauską.  Ketvirtadienį pas rajono vadovą sukviesti tarybos frakcijų vadovai bendro vardiklio nesurado, penktadienio vakare į bendrą pasitarimą buvo kviečiami 15 tarybos narių, sudarančių tarybos aritmetinę daugumą (konservatorių, Laisvės sąjungos (liberalų), socialdemokratų, koalicijos „Už laisvę augti“ ir Darbo partijos nariai).

Sudėtingą politinę situaciją ir galimas išeitis vakar ryte A. Vagonis „Gimtajam…“ pakomentavo taip: „Vakar dėl vicemero nelabai susitarėm. Mano pareiga ir teisė teikti kandidatus ir šiandien iki vakaro juos pateiksiu. Susitikime su frakcijų pirmininkais pateikiau jiems kandidatus iš tarybos aritmetinės daugumos, kad nebūtų prieštaravimų: Algį Kazulėną (konservatorius – aut. past.), Vytautą Vilį (socialdemokratas – aut. past.) ir Virginijų Lukošiūną (Laisvės sąjungos atstovas – aut. past.). Gal dar Andrių Burnicką teiksiu (konservatorius – aut. past.). Tegul patys apsisprendžia.“ Pasiteiravus, ar paminėti kandidatai merui davė sutikimus kandidatuoti į vicemerus, A. Vagonis sakė, jog nė vieno sutikimo nėra. Bet, anot rajono vadovo, anksčiau apie tai buvo kalbėta. Jo nuomone, politinę krizę būtų galima išgelbėti vicemeru paskyrus V. Vilį, nes būtų atiduota duoklė socialdemokratams, kuriems pagal 15 politikų susitarimą ši pozicija ir priklauso.

„Privalau pateikti, turi įvykti pats teikimo faktas. Jeigu mano siūlomi kandidatai nesutiks, vadinasi, tada neprisiima atsakomybės. Kažką kita teiksiu“, – komentavo meras. Į politikų replikas, kad meras asmenines ambicijas, susijusias su T. Barausku, iškelia aukščiau mero institucijos ir rajono reikalų, A. Vagonis tikino jokių asmeninių ambicijų čia nematąs, o rinktis, ką siūlyti į vicemerus, – jo laisvė ir teisė.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų

4
Rašyti komentarą

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SmalsutisHenkaBlindaPetras Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Smalsutis

Vicemeru reikia rinkti žmogų su barzda, kuris ateina į savivaldybę daryti tvarkos, lanko posėdžius. 2018-03-18 jis prie Senukų prekybos centro fotografavo Senukų tinklo ir Lietuvos vėliavas. Ten tarp dviejų Senukų firmos vėliavų plevėsavo ir Lietuvos vėliava. Laukite jo pastabų dėl vėliavų.

Henka

Situacija daugiau negu keista, galimai masine psichoze, niekas is daugumos nenori vykdyti savo pareigos. Cia matyt neapsieita be Batkos uzkodavimo… O gal 2018 03 23 ims ir prades visi issijungineti, kaip per Kasperovskio sensus…

Blinda
Blinda

Reikia siulyti visus 23 narius be T.Barausko. Idomiausa, jei niekas nesutiks. Tada tegu eina sieno ravet.

Petras
Petras

Meras turi siulyti is eiles visa dauguma. Jeigu is jos dauguma neissirinks, tai kam jie eina i Taryba… Be to desinieji turi sansa po daugelio metu valdyti rajona… O gal desinieji nezino ka veikti valdzioje ir neturi jokiu tikslu? Desinieji is pricipo turetu ismaudyti komunistelius, o gal jiems kinkos dreba…