Šalia grožio ir sveikata

„Barbershop`o Rokiškis“ savininkė Viktorija Armonavičienė sako, kad Rokiškyje barzdočių netrūksta. Visi vis dar renkasi kiek trumpesnę barzdą, kurią lengviau prižiūrėti.

„Sulaukiu vis naujų klientų. Barzda vis dar yra madinga ir tokia išliks. Vyrams ji suteikia vyriškumo, o tvarkingai barzda yra vyro etalonas. Tiesa, labai vešlių ir ilgų barzdų Rokiškyje nėra, dominuoja trumpos-vidutinio ilgio barzdos. Vyrai jas renkasi, nes tokias lengviau prižiūrėti.

Kai kurie barzdų stiliai tapę klasika ir nesikeičia. Grįžta į madą plona ūsų linija, kai visa barzda nuskutama ir paliekami tik ūsai, trumpi arba ilgi ir riesti. Klasika tapusios kelių dienų barzdos irgi išlieka populiarios. Vešlios „hipsteriškos“ barzdos labiau dominuoja tarp vyresnio amžiaus vyrų“, – pasakoja V. Armonavičienė.

Lapkritis pasaulyje minimas kaip vyrų sveikatos mėnuo. „Nesiskusdami barzdos jie parodo, kad yra neabejingi savo sveikatai. Tad prisijunkite ir jūs, būkite sveiki ir gražūs!“ – ragina pašnekovė.

 

Kažin, ar tai „ilgalaikis projektas“

Algis Čepulis

Barzdos auginimo idėja kilo ne spontaniškai, o iš reikalo. Įmonė organizavo šventę hipių laikų tema. Būtent tada ir sumaniau užsiauginti barzdą, kad nereikėtų kurti kažko nenatūraliai. Barzda juk tų laikų nūdiena. Po šventės nusprendžiau įvaizdžio nebekeisti, juk ne taip baisiai atrodo. Nežinau, ar tai „ilgalaikis projektas“, todėl galbūt vasaros metu jos ir neliks.

Artimieji ir pažįstami reagavo gerai, vertino teigiamai, komplimentų sulaukiau daugiau nei neigiamų reakcijų.

 

Kontrastas komjaunuoliškai kultūrai

Raimondas Gailiūnas

Barzdą nešioju seniai, nuo devyniolikos metų. Kai tik pradėjo augti – tada ir pradėjau auginti. Tuo metu mane žavėjo hipių kultūra, roko muzika, juk tais laikais visi roko muzikantai būdavo ilgaplaukiai ir barzdoti. Aišku, savo davė ir susidomėjimas menu, o visa tai asocijavosi su barzda. Taip pat tai buvo savotiškas kontrastas tuometinei komjaunuoliškai kultūrai. Per visą savo barzdos nešiojimo laikotarpį teko nusiskusti gal tik du kartus. Kažkokių replikų, kad man ji netinka ar vertėtų pabandyti vėl nusiskusti, iš artimųjų nesu sulaukęs.

Asmeninių archyvų nuotr.

Daugiau – antradienio GR

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: