blank

Žavės originaliu braižu

Baro „Karieta“ vadovė Meda Stanienė sako: „Apie verslą aš mąsčiau jau trejus metus, vos atvykusi į Rokiškį jutau norą čia kažką įkurti. Iš pradžių buvo sunku rasti patalpas, proga pasitaikė sužinojus, kad užsidaro baras „Gnomas“. Nusprendėme, kad būtent čia mums reikia imtis savo naujojo projekto.“

Baras po truputį pradeda žavėti savo originaliu braižu, kuris pirmiausia atskleidžiamas socialiniuose tinkluose. Šeimininkai iš pat pradžių turėjo koncepciją, tačiau Meda ir Andrius teigia, kad kūrybinis procesas vis dar tęsiasi.

Kodėl „Karieta“?

Baro įkūrėjai pasakoja domėjęsi šio pastato statybų istorija. Esą jo statytojas dirbo su stiklu, metalais, kiti kalba, neva senais laikais čia buvo gaminamos karietos. Taip ir prigijo „Karietos“ pavadinimas.

Pašnekovų teigimu, interjero stilistika taip pat išryškėjo besitvarkant. Naujojo baro įkūrėjai žinojo, kad sumoderninti senąjį barą būtų didelis iššūkis, todėl pasirinko kitą koncepciją.

blank
A. Stanio nuotr.

Roko muzika ir sportas

„Mums patiems patinka 80-ųjų stiliaus rokas, todėl nusprendėme, kad šioje vietoje gros būtent tokio stiliaus muzika. Žinoma, norime pabrėžti, kad bare skambės ir daug 70-ųjų bei 90-ųjų muzikos, tokios kaip „Modern Talking“. Manome, kad tų laikų muzika buvo labai tikra ir yra universaliausia, tinkanti įvairaus amžiaus klausytojui“, – apie baro koncepciją kalba vadovė Meda.

Žmonai svajonę padedantis įgyvendinti Andrius priduria, kad originalus baro akcentas – ir techninis sportas: „Rokiškis yra techninio sporto sostinė, čia turime ralį, motokrosą, autokrosą, todėl į baro koncepciją norėjosi įkomponuoti ir šią sritį.“

Pasak Andriaus, techninis sportas ir roko muzika yra neatsiejami – dažnai vykstant varžyboms skamba rokas, todėl tai sujungti buvo puiki idėja.

Ir iš tiesų, tik užėjus į barą pastatytas motociklas. Tiesa, ne sportinis, o baikerio, kuris taip pat suteikia šiai vietai savitumo. Nors baras dar nėra įrengtas, akis kliūna už laidų ar dėžių, tačiau pagrindinės tematinės baro dekoracijos tai nustelbia. Kiek toliau visa siena nuklota Andriaus kurtomis fotografijomis. Nuotraukose – taip pat motociklai, motokroso bei autokroso varžybų vaizdai. Tarp jų galima pamatyti ir sportininkų pirštines, šalmus, marškinėlius ar kitus aksesuarus.

blank
A. Stanio nuotr.

Net žymūs sportininkai dovanoja aksesuarų

Andriaus teigimu, prie tokio dizaino kūrimo labai prisidėjo ir patys sportininkai: „Labai džiaugiamės, kad kraštiečiai, ir ne tik kraštiečiai, davė įvairių panaudotų aksesuarų, net žymūs sportininkai žadėjo atsiųsti mums įvairių motociklų detalių ar kitų aksesuarų. Dovanų gavome praėjusių metų čempionato nugalėtojų ukrainiečio V. Gorbano ir esto S. Larenso „BMW-Mini John Cooper Works WRC“ automobilio priekinį buferį. Dar turime geriausio Lietuvos motokrosininko A. Jasikonio marškinėlius, vietinių herojų motociklų numerius ir dar daugiau… Esame labai dėkingi ir džiaugiamės galėdami gauti tokių neįtikėtinų dovanų, jos suteikia mūsų barui kitoniškumo.“

blank
A. Stanio nuotr.

Laukia įvairios publikos

Vienas kampelis nukrautas Andriaus darytais motokroso bei autokroso varžybų vaizdais, kitos sienos pilnos roko tematikos nuotraukų, todėl bendra atmosfera vyriška ir kiek agresyvi, tačiau Meda sako, kad baras tikrai nėra skirtas tik tokios muzikos ir konkrečios srities auditorijai.

„Tai yra vieta, kur bus laukiami visi. Nors savo dizainu bandome kurti „blogiukų“ įvaizdį, tačiau veikloje atvirkščiai – rengsime bendram gėriui skirtus renginius, kraujo donorystės bei Ukrainos palaikymo akcijas. Taip pat organizuosime „gyvus“ komikų ar kitų atlikėjų pasirodymus, gros ir „gyva“ muzika, todėl tikimės, kad čia rinksis naujesnė ir įvairesnė publika, kuri į anksčiau gyvavusį barą nėjo. Žinoma, lauksime ir buvusių lankytojų, bet apskritai „Karietos“ durys bus atviros įvairaus amžiaus žmonėms, mes būsime lankstūs“, – su šypsena sako baro vadovė Meda.

Kurs saugią aplinką

Nors baro aplinka gana rami bei tvarkinga, tačiau dėl fone negarsiai grojančios roko muzikos ir gausybės su roku, motociklais arba automobiliais susijusių detalių susidaro įspūdis, kad čia bus daug trankios muzikos ir chaoso. Savininkai pabrėžia, kad jų tikslas yra kitoks.

„Mes nenorime, kad tai būtų tiesiog vieta, kurioje žmonės susirenka ir vartoja alkoholį. Mūsų tikslas – kurti saugią ir tvarkingą baro aplinką, kad žmonės čia galėtų atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką“, – akcentuoja Andrius.

Dirbs tik savaitgaliais

Stalų daug, erdvė nemaža, todėl ir darbo barui pradėjus veikti bus nemažai. Įkūrėjams šis verslas  nėra pagrindinė veikla, todėl jie teigia, kad mesti oficialų darbą dėl svajonės – neverta. Taigi „Karieta“ dirbs tik savaitgaliais – penktadieniais bei šeštadieniais.

Meda ir Andrius jau subūrė kolektyvą, tačiau naujų darbuotojų dar ieškos, nes viso savo laiko skirti vien tik šiam verslui jie neplanuoja, nors stengsis juo rūpintis bei suspėti visur ir viską.

Emilija LUKŠTARAUPYTĖ

blank
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Tadas Blinda
Tadas Blinda
2022 20 liepos 19:54

Alubariu mazai liaudziai girdyti dar mieste?

Antanas
Antanas
2022 13 liepos 14:19

Gaila, kad prekiaus alkoholiu :/ pijoku rojaus kampelis

Tanya K
Tanya K
2022 13 liepos 3:23

Kuo sėkmingesnio ir ilgiau gyvuojančio šio verslo 👌🏻
Šauni tematika: rokas, motokrosas-autokrosas 😌

Obelis
Obelis
2022 12 liepos 17:29

Užsidarys po dviejų trijų metų.

Rekomenduojami video: