EPA-ELTA nuotr.

„Mes priversti atitraukti dalinius iš gatvės“, – pareiškė A. Lukašenka.

Turėdamas omenyje žmones trijose kaimyninėse šalyse, Baltarusijos vadovas moterų forume sakė: „Sustabdykite savo nesupratingus politikus, neleiskite jiems sukeli karo“.

Lietuvoje ir Ukrainoje šiuo metu vyksta karinės pratybos su NATO daliniais. Paraleliai baltarusių pajėgos rengia manevrus su Rusijos kariais Baltarusijos vakaruose prie ES sienos.

Šie manevrai, pasak A. Lukašenkos, dabar bus pratęsti. Dėl dabartinės situacijos bus antrasis etapas, sakė jis. Pradžioje planuota, kad pratybos baigsis kitos savaitės penktadienį.

Nuo rugpjūčio 9 dieną vykusių Baltarusijos prezidento rinkimų šalyje nerimsta protestai prieš A. Lukašenką.

Nors įtampa kyla, vežėjai Baltarusijos pasienyje didelių nesklandumų kol kas nepatiria

Baltijos transporto profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Gintaras Čiužas teigė, kad kol kas profsąjunga iš vairuotojų nusiskundimų negirdėjo.

„Kol kas jokių nusiskundimų iš vairuotojų negavome, bet girdėjau per žinias, kad lyg ir A. Lukašenka nori uždaryti sienas, tik tiek. Iš pačių vairuotojų kol kas nieko konkrečiau nesu gavęs. Reikia išlaukti kitos savaitės, gal kažkas pasikeis, žinių kol kas neturėjau.

Mūsų vairuotojai dauguma Europoje, keli profsąjungos nariai yra, kurie važiuoja į Baltarusiją, tai dar kažkokios informacijos negavau, kad užtruko, ilgai laukė“, – teigė G. Čiužas.

Vežėjų asociacijos „Linava“ prezidentas Romas Austinskas teigia, kad pasienyje pastaruoju metu suintensyvėjo vilkikų patikra, o dėl to išaugo ir laukiančiųjų eilės.

„Jaučiame nesklandumą, kad Baltarusijos pusėje aiškiai padidėjęs tikrinimas. Žiūrima labai perdėtinai į lydimus dokumentus. Bet koks muitinės atstovo parašo trūkumas, kaip pavyzdys, ant deklaracijos, ar antspaudo, kurio niekada nebūdavo, kai viskas elektroniniu būdu daroma. Tokiu atveju daro fizinį patikrinimą prekių, iškrauti liepia, pakrauti, už tai liepia susimokėti vežėjui, tai užtrunka laiko“, – teigė R. Austinskas.

„Iš karto ir eilės, nes dirbančių muitinėje asmenų skaičius nedidėja, o jie užtrunka daugiau toms procedūroms. Iš karto auga eilės ir vežėjų nepasitenkinimas“, – sakė jis.

Anot jo, kol kas pasienyje konfliktinių situacijų tarp pasieniečių ir vairuotojų nebuvo.

„Įtampa kyla ir ji gali pakilti, gali būti visko, viskas gali priklausyti nuo žmonių, kurie dirba ir atvažiuoja. Vertinu iš patirties, kad jei vairuotojas jau kelios paros kerta Baltarusiją, kas gali būti, jau šiaip pavargęs yra, dar kažkokie dalykai prasideda, iš tikrųjų nervinė įtampa gali būti didelė“, – sakė R. Austinskas.

„Bandome kalbėtis su vežėjais ir dalintis informacija, prašome budrumo“, – pridūrė jis.

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Biruted
Biruted
2020 18 rugsėjo 9:57

ot kad mums tokį prezidentą – tvarka būtų, darbų ir uždarbio.

Olia
Olia
2020 21 rugsėjo 19:14
Reply to  Biruted

Ir nieks nevogtu,ir dienom ir naktim galetum vaikscioti su pinigine pilna,nes Baltarusijoje yra tvarka …