Bajorų kaime – vilkų skerdynių vaizdai. A. Stainio nuotr.

Vienas išpjovė, kitas – apdraskė

Trys avys sudraskytos negyvai, viena dingusi, penkioms nuplėšti kailiai, išdraskyti sprandai, kojos, nugaros, papilvės. „Jos neišgyvens. Laukiu veterinarijos gydytojo, reikės pripjauti“, – pasakojo siaubą išgyvenęs A. Seibutis. Apie pusė keturių ryto jis išgirdo garsų avių mekenimą, o kai nubėgo prie aptvaro, esančio iki 50 m nuo gyvenamojo namo, pamatė kraupų vaizdą. Nuo vilkų, kurių, spėja, buvo tikrai ne vienas, avių neapsaugojo 1 m 60 cm aukščio aptvaras ir papildomai įrengtas elektrinis piemuo. Miškas nuo sodybos, iš kurio ir atsliūkino vilkų gauja, maždaug už kilometro.

Skerdynės – kiemo vidury

Sodybos šeimininkas sako, kad vilkai į vidiniame sodybos kieme esantį aptvarą pateko pro laisvą įvažiavimą, nes kelio, kuriuo sodybą pasiekia kaimynas, negali užtverti. Iš 29 avių bandos labiausiai nukentėjo jaunikliai. Nuostolių šeimininkas dar nesuskaičiavo. Jis sako, jog moralinės žalos pinigais nekompensuosi. „Pats trejus metus medžioju. Bet net ir matydamas avis draskančius vilkus jų šauti negaliu. Medžioklės sezonas pasibaigęs. Atvažiavo pas mane gerai vilkų gyvenimą pažįstantis medžiotojas Aidas (A. Stainys – aut. past.), bandėm skaičiuot, kiek kieme buvo vilkų. Bet naktį lijo, nepavyko atsek, kiek jų darbavosi. Pagal sudraskytus gyvulius akivaizdu, kad ne vienas ar du, o daugiau“, – dėstė nukentėjęs avių šeimininkas.

Nukenčia kasmet

Pasak A. Seibučio, per vilkus gyventi tapo nesaugu, nes įsidrąsinę plėšrūnai nesibaimina nei triukšmo, nei šviesų. „Daug kartų mačiau juos sėlinančius tuo pačiu keliu. Eina vienas paskui kitą vorele, apsidairo, išuostinėja, įvertina, numato, kur grobis, o naktį puola. Baugu, greitai gal užpuls ir žmogų. Teks tverti dar tvirtesnį aptvarą, įsigyti sarginį šunį, kitaip saugot, nakčiai gal į pastatą suvaryt avis. Gal po pamatais dar nepasikas, kaip yra pasakose“, – svarstė nuo vilkų ne pirmą kartą kenčiantis A. Seibutis. Pernai panašiu metu jis neteko dviejų avių, užpernai vilkai papjovė du avių jauniklius.

azija

4
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
3 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
444SelisJXEGZINA.... Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
....
....

Kai zmogu papjaus , gal tada susigribs, bet turbut ne, Lietuvoj reikia kad bent 10 papjautu zmoniu, gal tada kas bus .Ir nebesnekekit apie misku sanitarus, jau bloga klausyt, zmones grybaut jau bijo vaiksciot. Cia tu vilku tiek privise,kad…………..

JXEGZINA
JXEGZINA

Pritariu 100 %, tiems kovotojams uz vilku issaugojima reiketu nusiust nuotraukas su siais vaizdais, tegu pasiziuri, gal net neisivaizduoja kaip viskas realybej atrodo

Selis
Selis

Na tik nereikia pasakų, apie vilku puolamus žmones. Kiek menu vaikystėje girdėdavau apie nepalyginamai didesnes vilku gaujas baisiais 1945-50 metais, bet nei partizanu, nei nkvedistu, nei stribu nesudraskė.

444
444

Del tokiu kaip“ selis“, su tokiom mastysenom ( uzstrigusiu akmens amziui), tokie vejei ir darosi . Eik pasivaiksciok miskuose, gal tada nuomuone pakeisi .